1. 1.
    Savunma Sanayii Başkanlığı ile BMC arasında imzalanan anlaşma doğrultusunda toplamda 250 adet Altay Tankı’nın seri üretiminin gerçekleşecek olması.

https://twitter.com/Ismai...tatus/1060865639026438144

daha sonra da insansız tank projesi varmış.

https://twitter.com/Savun...tatus/1060866478373789696
    6 -2 ... daikokuten
  2. 2.
    vatana millete hayırlı uğurlu olsun.
    3 -1 ... gamzedeyim deva bulmam
  3. 3.
    euro yerlerde sürünüyor türk savunma sanayi yükselişe geçti cehapeliler nerede?
    2 -9 ... ibni maymun
  4. 4.
    Türk tankı ALTAY sınıfında tek özellikleri işte aşağıda.

- ilk defa Türk tasarımı olan bir şeyi yabancıya ürettiriyoruz. (Hep tersini yapardık)
    - ilk defa her şeyi ile tamamen bizim üretebileceğimiz bir aracı gavura verdik.
    - ilk defa Rheinmetal'e onun tasarımı olmayan bir şey için para vereceğiz.
    - ilk defa Türk tasarımı olan bir araç satıldığında parasının %20 sini ülkede bırakacak Gerisi Almanya ve Katar arasında bölüşülecek.
    - Ve zorlarsa ilk defa belki de Dünya'da kendi üretimi olan bir aracı kendi ordusundan önce başka orduya satabilir.

s.ktiler attılar tankı aq.

Otokar şimdiden onlarca üretmişti ama yandaş değil ya. Bir de o üretilirken her tanktan biraz birilerinin cebine girmesi gerekti.

Cumhurbaşkanına yalarım diyen adam ki israil tasarımı MRAP ları türk tasarımı Kirpi diye benim çomarıma çaktı. Oysa FNSS ve OTOKAR yılların deneyimli firmaları.

O tanki yapacak bu ülkede 2 firma vardı.

1-OTOKAR
    2- FNSS

ikisi de olurdu ama gittiler BMC ye verdiler. BMC de üretemedi tabii ne yaptı peki?

Rhenimetall ile anlaştı.

Aynı şeyi TR Motor için de yapıyorlar.
    5 -1 ... scorpioraptor
  5. 5.
    Türk tankı ALTAY sınıfında tek özellikleri işte aşağıda.

- ilk defa Türk tasarımı olan bir şeyi yabancıya ürettiriyoruz. (Hep tersini yapardık)
    - ilk defa her şeyi ile tamamen bizim üretebileceğimiz bir aracı gavura verdik.
    - ilk defa Rheinmetal'e onun tasarımı olmayan bir şey için para vereceğiz.
    - ilk defa Türk tasarımı olan bir araç satıldığında parasının %20 sini ülkede bırakacak Gerisi Almanya ve Katar arasında bölüşülecek.
    - Ve zorlarsa ilk defa belki de Dünya'da kendi üretimi olan bir aracı kendi ordusundan önce başka orduya satabilir.

s.ktiler attılar tankı aq.

Otokar şimdiden onlarca üretmişti ama yandaş değil ya. Bir de o üretilirken her tanktan biraz birilerinin cebine girmesi gerekti.

Cumhurbaşkanına yalarım diyen adam ki israil tasarımı MRAP ları türk tasarımı Kirpi diye benim çomarıma çaktı. Oysa FNSS ve OTOKAR yılların deneyimli firmaları.

O tanki yapacak bu ülkede 2 firma vardı.

1-OTOKAR
    2- FNSS

ikisi de olurdu ama gittiler BMC ye verdiler. BMC de üretemedi tabii ne yaptı peki?

Rhenimetall ile anlaştı.

Aynı şeyi TR Motor için de yapıyorlar.
    5 -1 ... scorpioraptor
  6. 6.
    yukarıdaki insanı gram sevmem, (özünde uludağ sözlükte kimseyi sevmem, birincil gerekçe: tanımam, ikincil gerekçe: ilgilenmem, kendi ponçik kardeşliğimiz var sözlük içinde) neden eksilediniz bre onu?

anladım, türk mühendislerine, doktorlarına, politikacılarına güvenmiyorsunuz, özünde bilimsel ya da sözel pek bir karşı argümanınız da yok, poponuzdan ve diğer beyni poposunda olan arkadaşlarınızdan duyduklarınızla iş tutuyorsunuz.

bakın gençler ve 30+ yaşına karşın hala ergen gibi yaşayanlar, altay tankı 2014 tarihinde firma testlerini tamamladı, ordunun da testleri (saha, operasyonel) testlerini tamamlaması için +2 verilerek (2016 yılının sonlarında seri üretim) üretim kurum ve kuruluşlarının hazırlanması için verilen sürenin startı başladı.
    anlayacağınız, şuan 4 yıldır üretilmeyi bekleyen, "batı kulübü standartlarını" karşılayan (soyut), görece güzel bir tank var, var, bir kere daha söyleyeyim, var.
    3 -1 ... alpertunna
  7. 7.
    Yapılacak ilk 250 tank için motor almanya dan ithal.

Seçim göstermeliği aynı yerli araba projesi gibi.

Bi biskrem versem?
    4 -2 ... rockonbaby
  8. 8.
    Ben hep 50 liralık tank yediği.. Yok lan öyle değildi amk.
    3 ... zabaha gadar eglence go on
  9. 9.
    2015 seçimlerine 10 kala ilk yolcu uçağımız göklerde olayına dönmesin hani seçim yanaşıyor.
    4 ... banav
  10. 10.
    kaportaya şekili yatalak dedemde verir amk.
    beyini, motoru, aksamları kime ait.
    3 -1 ... kafam bir milyon