1. 1.
  zall efendinin ontv'ye verdiği/vermeye çalıştığı röportajdan bir kesitle hemen başlıyorum; "eee.. şey, zaten bir yazar; yaza yaza imla kurallarını ve formatı öğreniyo.. hımm.. ööö"

  ne demek bu? biz uludağ sözlük yönetimi olarak her kayıt olan ve 20 tane entry çiziktiren herkesi çekilişsiz kurasız yazar yapıyoruz demek. "çaylak entrylerini okumuyoruz, zaten yazarlar da entryleri okumuyor, yuvarlanıp gidiyoruz" falan fistan.

  bu bir isyan. 6. nesiller; ne olur imlayı tamamiyle öğrenmeden başlıklarıma entry girmeyin. beni uyuz eden başlık sıçmak klişesi de sizin gelmenizle tavan yaptı zaten. dediğimi yapın sizleri çok sevdiğiniz artı oy manyağı yapacağım, mazot 1 tl olacak, şehrazat'ın kapaklarından bedava çıkacak, yıldırım demirören'in ağzıyla götü yer değiştirecek.

  imlayı bilen 6. nesilleri tenzih etmiyorum. kurunun yanında yaş da yanar.
  18 -40 ... vurursa gol olur
 2. 2.
  narsist yazar söylemidir. kimin hangi başlığa entry gireceğine karar veren veren bir merci yok ne yazık ki. olunca biz sizi ararız. bip bip bip.

  **

  dı pörsın yu hev kold ken nat riiç et dı momınt pıliis tıray egeyn leytır.
  7 ... animator rifat
 3. 3.
  (bkz: 5 nesil olmus adam olamamis)
  (bkz: sanarsin bana pele)
  6 ... eshquia
 4. 4.
  insanları sınıflara ayırma gibi birşey istemek.
  ... akif928
 5. 5.
  bana çelik'in "baş örtülü kızlar kasetimi almasın" lafını hatırlatan istek.
  8 ... atgmuls
 6. 6.
  (bkz: kompleks)
  ... calikusu
 7. 7.
  kişisel bir istektir*.eğer ki kişisel istekler dikkate alınıyorsa, benim de bazı yazarların başlık açmaması konusunda bir isteğim olacak, haklı olarak. tabi o başlık açmasın, bu entry girmesin derken, olayın hangi boyutlara ulaşacağını merak ediyorum.*
  ... calikusu
 8. 8.
  ilk kez işbaşı yapan heyecanlı personele fors atan,eski elemanın göt kalkıklığını andıran başlık.ilişmeyin yiğidolar belli ki aslan parçasının sosyal hayatta ki tek başarısı eski nesil olmak.onaylıyormuş gibi yapın. (bkz: azizcan sen inanılmaz bir insansın)
  4 ... viki portmanto
 9. 8.
  sözlükten sıkılan 'ama bu kadar da karma yaptık yazık' diye de çıkamayan.
  1 ... enterdy
 10. 9.
  genelleme yapan bir yazar benimle hiç muhattap olmasın sözüyle tamamlanıcak cümledir .alan razı satan razıdır çok kafa takılacak bir durumda değildir.
  ... ecya