1. 1.
  altina isemek, boşaltımını tutamamak, pislenmek, pis kokmak, kirlenmek, doğru banyoya yollanmak.
  2 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  birseyin altina kacirmak.

  örnek;

  topu arabanin altina kacirmak
  2 ... cryst
 3. 3.
  (bkz: kiz kacirirken altina kacirmak)
  2 ... junior
 4. 4.
  çok kötü bi şeydir..
  bi gün misafirliğe anneannemin komşularına karamürsel'e gitmiştik..2 tane çok tatlı yaşlı ninem oturuyor..annem tabii , inanılmaz şirinlikte kekle yapmış , tatlı tatlı huzurlu bi ortam..hiç unutmam , enfes bi güneş giriyor içeri ve perdeler güneşlikler daha doğrusu yeşil..

  ben içtiğim portakal sularının etkisiyle kıvranıyorum ama annemler de tembihliyorlar o sıralar sürekli , "kızım sakın pat diye tuvalete gitme misafirlikte önce sor izin al lavaboya gidebilir miyim diye " diye..herhalde , kibar olayım mı istiyorlar nedir..pöh ,şimdiki halime kıyasla o zamanlar daha bi kibardım tabii..

  neyse , ben annemin o zamanlar moda olan kocaman kollu gömleklerini çekiştirirken annem de elinde çay bardağı bi yandan konuşuyor bi yandan da beni silkeliyor..arada da delici bakışlar atıyor , çayı deviriceksin mealli..ben bi de , misafirlikte hep "eve gidelim bööö" diye ağlardım , onlardan biri sandı herhalde..halbuki ne gidicem mis gibi yer huzurlu çiçek böcek deniz..

  sonra ben tabii oramı buramı tutup , çişimi engellemeye çalışırken, çocuğum o zaman bilmiyorum ki sidik kesesi patlamaz asla , annem de bi bağırdı ; kızım hep böyle yapıyorsun hiç mi saygın yok senin diye..o sırada teyzeler hemen "aman yapmayın çocuk o daha diye şirinlik" yapıyorlar..annem tabii başladı saydırmaya , "yok siz onu bilmezsiniz o ne yabanidiri o " " popoşu 2 dakika duramaz bi yerde , ah ah bana rahat yok " diye..

  ben tabii onca hakaretle bi ağla bi ağla..ama anırarak değil , gözümden yaşalr dökülüyordu pıt pıt..amanın sonra ne göreyim , tek pıt pıt dökülenler gözlerimden değil..

  canım sarı halı gitti ,bi de bi başladı mı insan durduramıyor..refleks midir nedir kusma gibi bilmem..ben ağlıyorum , altıma yapıyorum yaptıkça daha çok ağlıyorum..annem seni rezil diye bağırıyor , teyzeler gülüyor bi yandan biri mutfağa gitmiş aman yani rezilliğin böylesi..

  tek iyi yanı şu oldu , artık ne zaman annemin yanında belirsem annem tamam git git hemen koş tutma diyor..bi de o gün bi temiz sopa yemiştim , annemn adını sidikli kızın annesine çıkardım diye mis gibi uyumuştum ağlaya ağlaya..
  3 ... hefeweizen
 5. 5.
  sıçtığının resmiyete dönüştüğü andır.
  1 ... merkeziagirlik
 6. 6.
  çişini yeni söylemeye başlayan çocuğun tuvalet yolunda gözlerinizin içine bakarak ''altıma kaçıydım'' demesiyle içinizin bi hoş olmasına sebebiyet veren şeydir.evet şeydir.
  1 ... sekerligreyfurt
 7. 7.
  aklını kaçırmakdan daha iyi olup ancak büyük prestij kaybettiren bir olay.
  1 ... adonide