1. 1.
  bankalar arası ortak atm kullanılmasına yarayan bir sistem.
  2 ... zall
 2. 2.
  her banka atm sinin dahil olmadığı hede.
  1 ... cnnturk
 3. 3.
  Garanti Bankası, Akbank, Vakıflar Bankası, Fortis ve Yapı Kredi Bankası'nın dahil olduğu ortak atm sistemidir. çok mecbur kalmadıkça bu sistemi kullanmayın derim zira kol gibi masraf sokarlar.

  ALTIN NOKTA

  Koçbank: Koçbank'ın kartlarıyla farklı bankaların Ortak Nokta ATM'leri bakiye öğrenmede kullanıldığında herhangi bir komisyon ödenmiyor. Ancak, Yapı Kredi Bankası'nın dışındaki diğer bankalara ait Altın Nokta ATM'lerinden nakit ya da nakit avans çekimlerinde işlem başına 2 YTL'lik komisyonlar hesaplara yansıtılıyor.

  Fortis: Fortis müşterileri, diğer bankalara ait Altın Nokta ATM'lerinden gerçekleştirdikleri işlemler için herhangi bir komisyon ödemiyor. Komisyonu banka üstleniyor.

  Akbank: Bankanın kartlarıyla farklı bankalara ait Altın Nokta ATM'lerinden gerçekleştirilen işlemlerde, müşteriler komisyon ödemek zorunda kalıyor. Bu da, bakiye öğrenmede 250 kuruş, nakit ya da nakit avans çekimlerinde işlem başına 2.5 YTL olarak hesaplara yansıyor.

  Garanti: Farklı bankalara ait ATM'lerinden gerçekleştirilen nakit çekim işlemlerde, işlem başına 3 YTL'lik komisyon bedelleri müşterilere yansıtılıyor.

  Yapı Kredi: Koç Bank dışındaki diğer bankalara ait Altın Nokta ATM'lerinden gerçekleştirilen nakit çekimlerinde işlem başına 2 YTL komisyon alınıyor.

  Vakıfbank: Farklı bankalara ait ATM'lerden gerçekleştirilen bakiye sorgulama işlemi için 9 sent, nakit çekimlerde de işlem başına 90 sent komisyon alınıyor.

  kaynak: http://www.turkhukuksitesi.com/
  ... karamsar kelimeler
 4. 4.
  (bkz: altın oran)
  ... laedri
 5. 5.
  bankaların ortak atm kullanımına geçmesinden sonra ne halde olduğunu merak ettiğim oluşum.
  ... hibrit kibrit