bugün

altıncı nesille alakalı sataşma yüklü başlıkların, entrylerin gerçekliğini doğruladığı olaydır. altncı nesil değilim ancak bu derece saldırıya sessiz kalamam. sanki siz en alt nesilden başlamadınız. bu nedir yahu rahat bırakın insanları. aynı zamanda bu altıncı nesil sataşmalarına maruz kalan insanların müthiş entry örnekleri sergilediğine de çok kez tanık oldum. lütfen yani biraz kendimize gelelim...!
olmayan bir şey.. buradaki amaç eski ve yeni nesil yazarları başlıklar altında kaynaştırmak, eğlenirken öğretmektir.. arada eleştiri de içerir bu eğlence.. her şeyi kin ve nefret üzerine kurulu insanların böyle şeyleri iyilik olarak anlaması beklenemez zaten.. olsun tarih hepsini yazıyor.. tarih herkesin hakkını verir.. *

hani hepimiz eşittik? hani ast üst yoktu? ne oldu komünizme?
canı gönülden katıldığım bir başlıktır. altıncı nesil yazarların kimseyi germeye çalıştığını düşünmüyorum yani sizinde durduk yere bunu dert edinmenize gerek yok. yazar artışı istenmeseydi zaten bu kadar yazar almaya gerek duyulmazdı ve yeni gelenlerden biri olarak uyum-fayda maksimizasyonu peşindeyken sizlerin köstek olma çabası nedendir anlamak mümkün değil.
başlığın üstlerini kısmı hoşuma gitti...neyse altı sağlam bir nesil olmaktan gururluyum...
(bkz: elalemin derdinin altıncı neslin üstlerini germesi)
temelin iyi atılması sonucu alt katta oturanların da üst katta oturanlar kadar sağlam olması.
(bkz: sözlükte devrecilik yapan zihniyet)

anlaşılan manada " üst " dediğin askerde olur gülüm, neyin elastikiyeti bu ayrıcana durumudur.
+germe lan beni!
-çok yavşamışsın be abi, gereyimde adama benze biraz.
+heh he hadi bakalım.
-sıs yavşak.
biz önce geldik, haliyle siz bizden sonra geldiniz düşüncesinin ortaya çıkardığı durum.
askerde 'üst' iken sivilde aynı statü de olma durumu da diyebiliriz gülüm.
insan psikolojisine bağlı olarak, gelişime açık her nokta da birilerinin "minderi kaptırabilme" paniğiyle ortaya düşmesi durumudur.