bugün

altıncı nesil yazar alımlarının açılıp, içinin doldurulmasını bekleyen kalıpdır.
sayıları bir hayli fazladır, buradan da altıncı nesil gençlerin biraz heyecanlı olduğu sonucunu çıkartabiliriz.
dün bir bugün iki ne oldun eşşeğin siki , marşıyla aramızdan ayrılmış yazarlardır. ne zaman geldiniz ne zaman silindiz?
gelin görün ki ilk altıncı nesil olan yazar aynı zamanda altıncı nesil ilk siliktir.
altıncı nesil yazarların saldım çayıra mevlam kayıra havasında açtıkları başlıklardan ve girdikleri polemiklerden sonra "ben" pencerelerinde gördükleri yazı.
az önce altıncı nesil yazarı olarak nesil takıntılı yazar müsveddelerine verdiğim ayar silinmiş sözlüğümüzün çok kıymetli moderasyonu tarafından hassasiyetlerine hayranım. daha önce sözlüğün anası ağlatılırken neredeydiler diye merak ediyorum doğrusu. bilgi içerikli olmayan salak salak nesil entrylerini görmezden gelen moderasyonu tebrik ediyorum. ağzımı bozmamaya çalışıyorum belki de fazla ciddiye alıyorum bu antin kuntin yeri ama bilgileri ve görüşleri konuşulmalı yazarların nesilleri değil...
gelmelesiyle gitmesi bir olan yazara verilebilecek isimdir. kötü bir espiri yapmak gerekirse:
(bkz: daha karpuz kesecektik)
(bkz: hızlı yaşa genç öl)
sözlüğü beğenmeyip, efendi efendi terk edecek olan kişilere de denebilecek laf. (örnek ben)
(bkz: tetwanii)
(bkz: karabasanhasan)
altıncı nesil siliklerin en önemli özelliği gitmelerine sevinen 5 nesilin bulunmasıdır. silik olmayan altıncı nesiller ise bu çömez ve ezilmesi gereken durumundan bıkmıştır. normal hayatta egosunu bir türlü ortaya çıkaramayan insanların, canları sıkıldıkça klavye delikanlığı baabında yazılar yazması her ne kadar altıncı nesli bıktırsa da yanında arada bir de güldürüyordur.
bugünlerde bir çoğunun görüldüğü tiplerdir. moderasyon alırken dikkat etmiyor mu acaba?
(bkz: berkomanyax)
*
son olarak kapital karl'ı verdik sanırım buraya...

yazık...
uzun zamandır sözlüğe girmediğim için uzun zaman sonra konuşmak istediğim arkadaşlarımın yazar hakkında bilgi kısmına tıkladığımda beni şoke eden söz öbeği.
(bkz: yerappa)
(bkz: peynirciks)