bugün

çankaya sofrasına davet edilen bilkent üniversitesi öğrenci temsilcisi kişi. jaguar marka lüks arabayla köşke gelen adam öğrenci sorunlarının en başında yer alan harç konularını nasıl dile getirecek orası merak konusu. bakın sizin dertlerinizi dinliyorum demek için çağırılan göstermelik kişi. bu adamlarla mı dinliyorsunuz öğrencileri? bu adamın altındaki arabayı bırak memleket öğrencilerinin yüzde doksan dokuzu harçlarınıza muhtaçken bu öğrenci bizi temsil edecek öyle mi? çok güzel.
adam eşcinsel olabilir beyler;

kurduğu 'grup birlik'le 2009'daki seçimde bilken'teki 'konsey başkanlığı'nı kazandı.
Altınel’in ‘öğrenci konseyi başkanlığı’ döneminde lezbiyen-gey-biseksüel-travesti-transeksüel-queer (lgbtq) adlı öğrenci topluluğu, istanbul bilgi ve sabancı üniversitelerinin ardından bilkent’te de kuruldu. ‘bilkent renkli düşün başlığı altında yürütülen kampanya için 4 kasım’da yapılan törende altınel, topluluğun kurulmasının demokratik bir adım olduğunu ve bilkent için oldukça yenilikçi olacağını belirtti. 16 nisan 2010’da üniversite partisinde iki eşcinsel öğrencinin saldırıya uğramasıyla bilkent üniversitesi’nde eşcinsellik daha sık tartışılan bir konu haline gelmişti. kurulan topluluk, film gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sanat performansları aracılığıyla etkinliklerini sürdürmek isteyen topluluk kitlesel bir dönüşümü hedefliyor. topluluktaki öğrenciler, nefret suçları, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğiyle ilgili kavramlar, şiddet, heteronormativite, cinsel sağlık ve ‘queer teori’ üzerine yoğunlaşıyor.

http://www.dipnot.tv/3624...temsilcisi-gorulmedi.aspx
anlattığı ve çözüm istediği sorunlar merak edilendir.

hani yemekhane fiyatları

okul harçları

yurt-ev kirası

ulaşım (ha bak bu olabilir malum yurdum asfaltları jaguar lastiğine göre yapılmamış sürtünme katsayısı çok düşük ya kayıyor meret)

eğitim kalitesi

laboratuvar eksiklikleri

liseden bozma üniversiteler (hatta gündüz lise akşam üniversiteler)

gibi sorunlar vardır inanıyoruz ki bu sorunlar hep dile gelmiştir.
jaguarı 2001 modelmiş abartmayın 10 yaşındaki jaguar çok mu pahalı sanki tantana çıkarmaya ne kadar da meraklı bi milletiz.
duyan da ali ağaoğlunun ghostuyla gitti köşke sanar ne kadar abartıyosunuz!!! ayrıca gidebilir kime ne siz işini iyi yapıyo mu ona bakın
#10444285 ilave olarak makarna salça (ve kriz döneminde tane ile aldığım) domates-salatalıklarından ardından aldığım kredinin yaklaşık 2 katını çatır çatır alan (hemde ne iş bulabilmiş ne de okuldan mezun olamamışken)kyk yı mı anlatmış bu öğenci temsilcisi. pek bir duyarlı babası sen oğluna jaguar almışsın helal olsun da ben bunu dert ederim çünkü oğlun benim sorunumu tartışmak üzere (ben kredi borcu öderken) o araçla gidiyor oraya hani bir söz var ya tok açın halinden anlamaz diye işte o. sence bundan bahsetmiş midir oğlun.
bu adam bizi mi temsil edecek diyenler olmuş.
bu adam bilkentli öğrencileri temsil edecek zaten beyler. bizi değil!
bizi gazi'den ismet temsil etti.
sizi bilmem.

evet siz, biz, onlar...
anlayışı geniş biridir. (bkz: jaguar) (bkz: simit) (bkz: öğrenim kredisi) (bkz: harç)
kendisi sözde bir temsilcidir.

zira hem yök kararıyla bu yıl seçimler yapılmamış hem de geçen sene yapılan seçimlerde öğrenciler sadece bölüm temsilcilerini seçmişlerdir. o da bölüm temsilcilerinin aralarında yaptıkları seçimle göreve gelmiştir.

bilkentte seçimlerin nasıl olduğunu, insanların bu işlere gelebilmek için hangi maeddi-manevi araçları kullandığı, bu görevdekilerin o işteyken ne yaptıkları ne yapmadıkları sorgulanmalıdır.
facebooktaki bilkent hesabı* kendisininmiş sanırım ki ordan herkese mesaj yollamış, uzunca bir şey. lütfen okuyun paylaşın demiş ama hepsini paylaşırsam kimse okumaz o kadar yazıyı, o yüzden özet geçeyim.

6-7 paragrafta neler yaptığını anlatmış, ne kadar demokratik bir şekilde seçildiğini anlatmış. sanırsın binlerce insan ona oy verdi. konsey seçimleri yukardaki bahsedildiği şekilde yapılır, yani herkes kendi bölümünün temsilcisini seçer, onu da genelde tanımadan etmeden, adayın yandaşlarının ısrarlarıyla yapar. sonra vatandaşın biri der ki 4500 kişi seçti beni. bu kısmı biraz hikaye olmuş bence.

ayrıca öğrencilerin iyi niyetli protestolarına değinmiş, orantısız güç kullanımının gündeme gelmesinden bahsetmiş. cumhurbaşkanıyla beşir atalay'ın buna dikkat edilsin demesiyle başarıya ulaştığını söylemiş. sonra cumhurbaşkanının yök başkanını arayıp taleplerini ilettiğini; bunun sonucunda bir şeylerin çözüleceğini ve o toplantıdan hiçbir şey çıkmayacağını iddia edenlerin göt olacağını söylemiş, tabii kibarca.

neyse özet bile uzun oluyor.

Mesajın son paragrafı şu aşağıdaki gibidir:

"Fakat şunu da gördük ki, ne de çok hazımsız, ne de çok eleştirmen, ne de çok fırsatçı arkadaşımız varmış. Sizlere tavsiyem şudur; sadece eleştirmekle yetinmeyin, vatansever ve Atatürkçü geçiniyorsanız, ülkeniz için birşeyler yapın. Bu ülke için uğraşan insanları takdir edin, sevmeseniz de saygı duyun. Provokasyonlara gelmeyin, her duyduğunuza inanmayın. Türkiye, Türk Gençliği'nindir. Boş şeylerin peşinde koşacağımıza hep beraber sahip çıkalım, konuşalım, istişare edelim, çözüm arayalım. Beni tanımadıkları halde sosyal paylaşım sitelerinden bana mesajlarıyla destek olan yüzlerce arkadaşıma teşekkürü bir borç bilirim. Biz bu ülkeyi çok seviyoruz. Yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Kimse boşuna heveslenmesin."

Kibar kibar yazdıktan sonra ona buna laf sokmayı da ihmal etmemiş. Gerisi de işte klasik politikacı söylemleri.

Yakın zamanda kendisini akp saflarında göreceğimizden de pek şüphem yok.
Ali Taran'la evlenen Ayşe Özyılmazel'e güzel bir ayar vermiştir..

http://www.8sutun.com/Alt...-anlamlı-ayar_112853.html
2011'in kesinlikle en iyi verilmiş ayarıdır. okunmalıdır.

(bkz: alma mazlumun ahını çıkar aheste ahesta)
Konsey seçimlerini ve dolayısıyla, gelecekteki siyaset hayallerini kaybetmiştir. Neredeki siyaset hayali mi? Hepiniz tahmin ediyorsunuzdur zaten.