bugün

dinsizlerin taktirini kazanmış provakatör.

(bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)
görsel
ortada bilimsel prosüdürler varken akp bayramı iptal etti çünkü bayram namazını kıldırtmak istemiyorlar demekte neyin kafası? akp dini kullanıyor ve inan bana o camileri mecbur kalmasa kapatmazdı ama hoca sende bunu anlayacak basiret yokmuş. akp'yi eleştireyim derken iyiyce kendini güldürmeye başladın.aşı bulalım ilaç bulalım diyen yok anca bayramlaşalım vs vs. siz bu kafayla devam edin allah öyle derin bir sapıklıga sürüklediki turkiyedeki bu bağnaz cemaatleri cehenneme kadar uyanamayacaklar beyler.
olum bende bu devlete mesafeli bir adamım hatta hoşlanmıyorum ama birde hastag açmışlar "provokasyona gelmeceğiz diye"
amk polisler size iyi bile dayanmış adamlar kaç defa sizi uyarıyor. mert olun erkek olun. hocanıza saygım vardı hatta seviyordum ama o saygı harbiden sıfırlandı şu boş muhabbetlerinden sonra.
yiyin birbirinizi ete para vermeyin, neticede et de pahalı maalesef.
Sözlükte ne çok seveni varmış amk! Hani la biz laik, seküler filanıdık?
Hapise girince mağdur oldu diye üzülmüştüm ama bu hepten manyak olmuş.
(bkz: Balon)
virüsün sosyal ve politik olarak ele alındığını farketmeyenlere iyi bir işaret olmuştur.

virüs insanlarda hastalığa yol açan, laftan, politikadan, duadan falan anlamayan, kendine has biyolojik kuralları olan bir varlık. demek ki bu konuda bir bilgi gelecekse, bunun kaynağı da bu işin uzmanları olacak; yani doktorlar, virologlar, toplum sağlıkçılar gibi kimseler. bunlara bir itirazı olan buradan sonrasını zaten okumasın.

şimdi hal böyleyken, aklı ve vicdanı olanlar kendilerine sadece şu soruyu sorsun:

bu virüsün idaresi, ve dolayısıyla bu virüse maruz kalan insanların hayatları tamamen bilim insanlarının eline bırakıldı mı, bırakılmadı mı?

cevap malum: hayır. denecektir ki, "tamam biyoloji, sağlık, virüs vs. hepsi iyi de, bu işlerin bir de ekonomik boyutu var, sosyal boyutu var..." tamam da, virüs aynı virüs, bunun bilimi aynı bilim, insan metabolizması aynı insan metabolizması, o zaman ne halt yemeye ülke sayısı kadar farklı uygulama dönüyor ortalıkta? neden sadece doktor ve bilim insanlarının idare etmesi gereken bir mücadeleye eline tuz alan herkes koşturuyor? neden medya ve politikacılar "doktorları dinleyelim ve söylediklerini yapalım" demek yerine bu salgını kendi kavgalarına bir malzeme olarak değerlendiriyorlar? bunun izahını kim verecek?

işte bu aymazlıklar nedeni ile insanların olan bitenlerden şüphelenmesi normal, ve zaten daha önce kandırıldıkları, işkenceye ve eziyete maruz kaldıkları devlet otoritelerine güvenmemeleri de gayet anlaşılır hale geliyor. bu virüs ve yol açtığı ortam yüzünden sıradan insanın bilime olan güveni beşyüz yıl geriye gitti, bildiğin 'ortaçağ zihniyeti'ne geri döndük, onlar gibi düşünmeye başladık. bu kaybın bir affı yoktur.

bu kuytul denen arkadaş kendi yaşadıklarından da yola çıkarak devletin dinlerine savaş açtığını ve virüsü bir bahane olarak kullandığını düşünüyor. bir kafir olarak bu olan bitenlerin benim işime gelmesi lazım; gel gör ki bir insan olarak bu insanın kaygılarını ve güvensizliğini de anlamaya çalışıyorum. eğer karşımızda virüsü ciddiye almayan bir grup insan varsa, bunun nedeni virüsü ciddiye almayan, yani bilimi bir kenara itip bu konuda herşeyi söyleme hakkını kendinde gören devlettir.
bir taraf diğerinden daha bilimsel değil yani...
Hapisten çıktından sonra tavır değişikliğine gitmiş hoca. Sanki bundan sonra daha çok haberlerde göreceğiz gibi. Du bakalım neler olacak. Takipteyiz.
https://twitter.com/ilayd...tatus/1343361133449801728
Adam lgbt ci çıktı.
an itibariyle artık izlememeye karar verdiğim itikadi ve siyasi olarak doğru yerde durduğunu düşündüğüm hoca

akp'ye getirdiği haklı eleştiriler satılmış hocaların olduğu dönemde islamın parayüla satn alınamadığını gösterse de dün izlüediği videosunda sırf akp nefretinden ötürü fikri sağların başörtülü hakimin verdiği karardan emin değilim sözlerine yumuşak perdeden kılıçdaroğlu gibi kınıyanvari açıklamayla yetinmiştir

akp'yi bu kadar yüksek perdeden haklı eleştirilerini söylemen karşı mahalledeki bi adamın fikir sıçmasına düşük eleştirmesi tek kelimeyle talihsizlik

hizbut-tahrir de akp'yi en sert biçimde eleştiriyor ama fikri sağlara da aynı tonda cevap veriyor

ayrıca verdiği cevvapta da fikri sağların sözünden çok bu sözün akp'ye yarayacağını söylüyor

geçen de zanka tv'de kuranın ahiret için değil dünya için geldiğini söyledi evet bilinenin aksine sadece ahiret için gelmedi dünyayı güzelleştirmeyi hedefler dünyadaki adaleti sağlar ama bu ahiret için gelmediğini söylemeni gerektirmez
twitter da bot hesaplarla ortalığı karıştıran furkan vakfı nın kurucusu, ülkenin başına bela olabilecek potansiyele sahip şeriat yanlışı kişi. fetö den kurtulamadan şimdi bu ve türevleri piyasaya çıktı.
bu herifin hapise girdiği kadar başımı yastığa koymadım. bu herifin vakfına üye olanın aklını sikeyim ben.
(bkz: Provakatör)
Ülkede dini, kültürel, ekonomik yozlaşma-kötüleşmeler büyük ve sayısız iken; küçük meseleleri gündeme getirerek hükümete sözde "muhaliflik" yapan ama aslında hükümete kan kazandıran (hem muhalif dindar tabanın gazını alan, hem de yandaşları daha da yandaş yapan) başka bir yeni yetme kuruluşun lideridir. FETÖ'nün vasisidir denilebilir.
Hayatım boyunca hiçbir tarikata, cemaate girmedim Allah gitmeyi de nasip etmesin. Tarikatlar mafyalardan, terör örgütlerinden daha da sakıncalıdır. Ondan dolayı bu tür kişilerin sözlerini dikkate almayınız.
k.k dan iyi muhalafete yapıyor

la gene a gül ortak aday söylentileri çıktı

bir bay k.k. hariç herkes birşeyler söylüyor.
akp'yi ve perinçek'i eleştiren, akp'nin kemalist-milliyetçi derin devletin oyununa gelip islami yapılara (tarikat ve cemaat) karşı geldiğini ve diktatörlüğe gittiğini söyleyen; laiklik, kemalizm ve demokrasi düşmanı, ılımlı islam karşıtı, kimi liboş ve gafil muhaliflerce ölümüne savunulan furkan vakfı başkanı şeriatçı biri. en azından modernist islamcılar gibi dini eğip bükme derdi yok, kur'an ve hadis ne diyorsa onu savunur. "dinden dönen öldürülür, kadın gerektiğinde dövülür, laiklik ve demokrasi islam'a uymaz" der. Kimileri gibi demokrasiyi işi bitince inilecek bir tren olarak görmez, takiyecilik yapmaz. lakin sırf akp'ye muhalif diye de körü körüne adamı savunan seküler milliyetçi-muhalif insanları görüyorum ve bu durum beni oldukça üzmekte efendim.
Kk tarafından aday yapılsa bikini giyen ve içki içen y-chp seçmenleri tarafından oy yağmuruna tutulacaktır.
bir insanı düşüncesi, ideolojik görüşü, inancı, kimliği için yargılamak asıl aptallık budur.
bir insanı karakteri ve ahlakı için yargılamak lazım.
daha dün birine bir yapıya sövgüler düzen biri, menfaat ve çıkar, makam mevki için bugün övgüler düzüyorsa bu eleştirilir.

evet, din veya ideoloji görüşü ya da kimlik ve dünya görüşü açısından hiç bir zaman aynı paralelde yan yana olmayacağım insanlar alparslan kuytul veya temel karamollaoğlu vb insanlar önlerine serilen tüm dünya ve iktidar nimetlerine karşı ahlak ve etik açısından takdire şayan davranıp haram için haram, yanlış için yanlış diyor da çıkarı için harama helal, yanlışa doğru demiyorsa bu tutum ahlak ve etik değeri olan insanlar tarafından takdir edilmelidir.

ne acı ki biz hala bir insanı din ideoloji dünya görüşü dış görünüşüne göre yargılayan, aslında eleştirdiğimiz insanlardan farkımız olmadığını anlamamış, ahlak ve etik değerlerimiz oluşmamış durumdayız.

yolsuzluk, haksızlık, hukuksuzluk, insan haklarının, kamu haklarının talanı, adam kayırmaca, yokluk, açlık, sefalet diz boyu olup bir yerde bunlara şahit olup, iktidarın yanlışlarını hatalarını söylemek iktidara zarar verirse yalan söyle, doğruyu konuşma, sus diyen...
iktidar sahibini allah peygamber yerine koyan...
allah'ın evim dediği cami-mescitler dünya malı, makam, çıkar aracı olurken...
yoksula, dara düşmüşe, çaresiz insanlara yardım için kurulmuş bazı dinci vakıflar vergisiz para kazanma, kamu malına çökme aracı olmuşsa...
tüm bu insanlık suçları din adına işleniyor ve bunu dillendirenler dinsiz din düşmanı yapılıyorsa...
insanlar akın akın dinden uzaklaşıyor veya ateizm, deizm, başka dinlere yöneliyorsa...

bunlara karşı çıkan dillendiren insanları dini ve ideolojik düşüncesi veya kimliği için eleştirmek...
falanca filanca ile yan yana demek...
işte asıl ahlaksızlık budur.
henüz ahlak ve etik değerlerin oluşmamış demektir.
atatürk düşmanı, minik fethullah gülen.

tanım: bir terörist...
ben bizim devleti az çok biliyorsam üç vakte kadar başına çöker, el etek cektirirler kendisine. bu ülkenin tek bir dini vardır o da devlettir.
Benim bu sözlükte 2 pusulam var; 1-tengir budun abi, 2- apo yürekli Richard.

1.si ne diyorsa onu yapıyorum.

2.sinin de tam zıttını yapıyorum.

Siz de öyle yapın.
Nazarımda Kendisini sırf akp'ye muhalif diye övenlerin, sırf şaha karşı diye sapık bir molla olan humeyni'ye destek veren tudeh'li gerzeklerden yoktur farkı.