bugün

birilerinin bu taifeye taktığı bir gerçek...
ve bunların da her defasında mağduru oynadıkları durumu var ki, bile bile jopun üstüne koşup, tekmenin altına yatıyorlar.
Hükümet takmış ya buna artık gözünün üstünde kaşın var hikayesi.
Aç kapa artema gibi oldu bu da. Bir içeri bir dışarı.
Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul hakkında tahliye kararı verildiği öğrenildi. Kuytul 'alıkoyma' ve 'tehdit' iddiasıyla yargılanıyordu.
uzak durulması gereken biri. sağlam bir proje ve adanada epeyce baskı altında.
https://www.uludagsozluk.com/e/45789954/
Yakında Gavs ve cübbeli ahmet ile aynı koğuşta bulunmalarını dilediğim kişi.
yine tutuklanmış furkan vakfının lideri .
Yoğun biber gazından etkilenerek bir markete sığınmak zorunda kalmış.
(bkz: yiyin birbirinizi ete para vermeyin)
Kiminin Suud ajanı kiminin irancı kiminin IŞiDçi ilan ettiği,laik cumhuriyet karşıtı şeriatçı biri. AKP'nin ılımlı islam'ı savunup laik düzene yenildiğini söyler. Ha Süleymancılar ha yeni asyacılar ha bir başka dini yapılanma. Hepsi devletin bekası için büyük tehdittir. AKP karşıtı olmaları bir şeyi değiştirmez. Karşıt olmalarının nedeni zaten AKP'nin şeriatı getirmemesi ve laik cumhuriyeti yıkmaması. Maalesef kimi safdil bu herifi sırf AKP'yi eleştiriyor diye savunuyor. Gerçekten çok yazık.
polislerin hastanelik ettiği müritlerin kanat önderi. yiyin birbirinizi.
(bkz: alparslan kuytul/#45322950)

daha bir kaç ay önce hakkında yazdığım entry beni haklı çıkardı. türk devletinin hiç bir cemaate tahammülü yok esasında bu taa 1. abdülhamidden beri böyle. tarih tekerrürden ibarettir.
Gözümde fetullahtan bir farkı yok.

Yurtdışında fetullahçıların açtığı yayınlara bağlanıp onlarla aynı ağızdan konuşuyordu daha geçen.

Kadınları sahaya sürerek mağdur edebiyatı yapmaya çalışıyorlar şimdi de. Fetullahın kirli çamaşırlarını koklamaktan beyni dönmüş abilerinin taktikleri.
A.kuytul= neden çözüm süreci bitti akp ? Ergenekonculara mı uyuyorsun ? Bu khk'lılara yaptığınız zulme yazık. Aysel tuğluk'a yaptığınızdan dolayı zkp yani zulümle kalkınma partisi oldunuz artık.

Halk tv bağımlısı ve Kadıköy atatürkçüsü tarıkcan oğulcem yanbasan = akp'ye güzel sallıyor adam. Helal olsun !
Dincidir.

Ama akpli olmadığı için teröristtir.

Bilirsiniz islamın şartlarına Türkiye’de “Akpli olmak” eklenmiştir.
Düğünde kızlarla Halay çekerken boşalarak cünup olan bir tanıdığından bahsederken yaran derin hoca.
içindeki pislik yüzüne vurmuş olan dinci teröristlerden biri.
Tipe bakarsak daha çok şia mollaları çağrıştırıyor.
kendini pek sevmesemde dik duruşu takdire şayan. din ne diyor siyasiler ne yapıyor tak tak dobra dobra eleştiriyor.

bazı cübbeli sarıklı hocalar gibi hükümet sevici yandaş değil. mesela ekonomi kötü mü kötü tüm hocalar ağız birliği yapmış.

youtubede halk içki içti zina yaptı allah ceza veriyor gibisinden konusuyorlar hiç siyasilere toz kondurmuyorlar israftan torpilden bahsetmiyorlar.
ne kadar muhalif olsa da bu onun gerici olduğu gerçeğini değiştirmiyor. bir diğeri ise (bkz: ebu hanzala).
"Kur'an Mercedes'inde geri vites yoktur! Kur'an Mercedes'inin geri vitesini Allah sökmüş atmıştır!
Geri vitesi olmayan bir taksiye binmiş olanlar geri vitessiz bir takside geri vitesi olmayan bir uçağa binmiş gibidirler."

Yukarıdaki vaazında kaç kere gözlerim doldu bilmiyorum.

T: bir dava adamı.
Nazarımda Kendisini sırf akp'ye muhalif diye övenlerin, sırf şaha karşı diye sapık bir molla olan humeyni'ye destek veren tudeh'li gerzeklerden yoktur farkı.
Benim bu sözlükte 2 pusulam var; 1-tengir budun abi, 2- apo yürekli Richard.

1.si ne diyorsa onu yapıyorum.

2.sinin de tam zıttını yapıyorum.

Siz de öyle yapın.
ben bizim devleti az çok biliyorsam üç vakte kadar başına çöker, el etek cektirirler kendisine. bu ülkenin tek bir dini vardır o da devlettir.
atatürk düşmanı, minik fethullah gülen.

tanım: bir terörist...
bir insanı düşüncesi, ideolojik görüşü, inancı, kimliği için yargılamak asıl aptallık budur.
bir insanı karakteri ve ahlakı için yargılamak lazım.
daha dün birine bir yapıya sövgüler düzen biri, menfaat ve çıkar, makam mevki için bugün övgüler düzüyorsa bu eleştirilir.

evet, din veya ideoloji görüşü ya da kimlik ve dünya görüşü açısından hiç bir zaman aynı paralelde yan yana olmayacağım insanlar alparslan kuytul veya temel karamollaoğlu vb insanlar önlerine serilen tüm dünya ve iktidar nimetlerine karşı ahlak ve etik açısından takdire şayan davranıp haram için haram, yanlış için yanlış diyor da çıkarı için harama helal, yanlışa doğru demiyorsa bu tutum ahlak ve etik değeri olan insanlar tarafından takdir edilmelidir.

ne acı ki biz hala bir insanı din ideoloji dünya görüşü dış görünüşüne göre yargılayan, aslında eleştirdiğimiz insanlardan farkımız olmadığını anlamamış, ahlak ve etik değerlerimiz oluşmamış durumdayız.

yolsuzluk, haksızlık, hukuksuzluk, insan haklarının, kamu haklarının talanı, adam kayırmaca, yokluk, açlık, sefalet diz boyu olup bir yerde bunlara şahit olup, iktidarın yanlışlarını hatalarını söylemek iktidara zarar verirse yalan söyle, doğruyu konuşma, sus diyen...
iktidar sahibini allah peygamber yerine koyan...
allah'ın evim dediği cami-mescitler dünya malı, makam, çıkar aracı olurken...
yoksula, dara düşmüşe, çaresiz insanlara yardım için kurulmuş bazı dinci vakıflar vergisiz para kazanma, kamu malına çökme aracı olmuşsa...
tüm bu insanlık suçları din adına işleniyor ve bunu dillendirenler dinsiz din düşmanı yapılıyorsa...
insanlar akın akın dinden uzaklaşıyor veya ateizm, deizm, başka dinlere yöneliyorsa...

bunlara karşı çıkan dillendiren insanları dini ve ideolojik düşüncesi veya kimliği için eleştirmek...
falanca filanca ile yan yana demek...
işte asıl ahlaksızlık budur.
henüz ahlak ve etik değerlerin oluşmamış demektir.