bugün

Bugün arkadasım alkolsuz sarap varmis icmek istiyorum acaba caiz mi dedi. Aradım ve alkolsuz sarap icmek istiyorum caiz midir dedim. O ne ya öyle birsey mi var dedi. Dediklerine göre yarin bir daha arayacakmışım.
Kur'an içeren mitingler hakkında da fetvada bulunmuşlardır.

--spoiler--
“Kişi, Kuran’la yaşayan biriyse buna Kuran’ı alet etmek denmez. Kuran’la alakası olamayan biri yaparsa o zaman alet etmiş olur”

“Bunu yapan tüm Türkiye’yi yöneten tarafsız bir Cumhurbaşkanı. Siyasi parti yapsa o zaman ‘dur’ deriz”
--spoiler--

http://www.sozcu.com.tr/m...=827356&system=gundem
http://www.meydangazetesi.com.tr/m/?id=3166
Mutfağı basan karıncaları ilaçla öldürmek caiz midir?
eskimolar oruç tutabilir mi? sorusuna muhattap bırakılmış hattır.
Sözlüğün şeyhülislamı fatihintakendisi kardeşimizin de görev yaptığı hat.*
sabit ve cep telefonlarından ücretsiz olarak arayabilirsiniz.
numara 190.
sözlükde deva bulmakdan daha iyidir.
telesekreter mesajında ses kaydı olarak bıyıklı, alacalı hırka giyen, gözlüklü cemaat abisi tarzı bir adamın sesinin kullanıldığını düşündüğüm yardım hattıdır. inanmayan varsa arasın, ücretsiz lan.
En son 'vicdani red caiz değildir' açıklaması ile duyduğum şeydir kendileri. Laik olduğu söylenen devlette Diyanet gibi bir kurumun olmasını geçtim, Laik olduğu iddia edilen bir devletin askerliğini yapmak istememenin caiz olmadığını açıklamasına artık dayanamadım. Gerçi farklı bir şey de beklenemezdi. En nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti, Diyanet işleri Başkanlığını dinin üzerindeki kontrolünü devam ettirmek için kurmuştu. Bu yüzden böyle bir fetva gelmesi çok da şaşırtmamalı.
- merhaba.
- a.s. kardeşim, alayım sorunuzu.
- hocam şimdi her şeyi tek bir şey yaratıyorsa o nasıl var oldu?
- bunu biz anlayamayız kardeşim, zihnimiz yetmez.
- haa gerizekalıyız diyorsun yani?
- estağfurullah olur mu öyle şey?
- eee zihnimiz yetmez dedin?
- o anlamda değil.
- senin vereceğin fetvaya ben...
muhtemel yaşanacak diyaloğun şu şekilde olduğu hattır.
- alo iyi günler bir soru soracaktım.
- iyi günler buyurun sorunuzu bekliyorum.
- sakız çiğnemek orucu bozar mı?
- bozar.
- hadi ya.
Birde bunun bayan fetva hattı var.
ararsınız.
telefonu açan abla; sanki saçlarında bigudi, elinde de törpü varmış da, siz rahatını bozmuşsunuz gibi açar telefonu.
ama yine de cevaplar yani sorunuzu.
e sağolsun.

edit: başlık üstüme kalmış lan.
güncel Önemli Başlıklar