bugün

seçimden sonra merkel'in ilk yapacağı işmiş, almanya'nın her nimetinden yararlanıp, hatta işsizlik maaşını çatır çatır yiyip sonra da akp'ye oy veren uyanık alamancılara, ya sev ya terket diyecek. kadın haklı beyler...
(bkz: ay hadi inşallah)
gurbetçileri bekleriz cehenneme.

2015 audiye binerken bir anda 95 lada samaraya binsinler de gorelim reisle alakali dusunceleri nasil degisecek.

hos boyle bir durumda %95 i turk vatandasligini yakip alman vatandasi olarak kalmazsa siksinler beni.
Alamancı gurbetçilerimizin hepsine güle güle diyoruz o zaman çünkü hiçbiri o refahı bırakıp buraya gelmeyecektir.
çok doğru karardır.

bu it sürüsüne anladığı dilden konuşacaksın. hatta siktiredin ülkeden gitsinler nereye gidiyorlarsa. yok öyle gavurun her nimetinden yararlanıp nankörlük etmek.
aslında hukuksal olarak doğru bir karardır. almanya türkiye´nin hukuku bırakıp mukuk sistemine geçeceğinden korkmakta , ilerde almanya´ da suç olarak addedilen bir konunun, türkiye´de akp´ye yakın olan bir alman vatandaşı olan bir kimse tarafından türkiye´de açılan bir dava ile suç olmaktan çıkmasını önlemeye çalışmaktadır.

kaldırsındır, olur,zaten almanya´da doğmuş kimselerin böyle bir hakları vardı. başkalarına bu hak zaten verilmiyordu. genelde türk kökenli kişiler doğru düzgün türkçe bile bilmediklerinden alman vatandaşı olurlar, ve bunu da seve seve kabullenirler.

fransa´da mesela aynı uygulamaherkes için mevcuttur, türkiye´fransa´ile de takışırsa, aynı şeyi fransa´da yapabilir.
Gec bile kalinmis karar , madem seviyorsun reisini kesin donusunu yap reisinle beraber yasa , herneyse birde su hem turkiye den den hemde almanya dan emekli maasi alanlarida halletseler fena olmaz .
sen özgürlüğün olduğu bir avrupa ülkesinde yaşayacan, para kazanıcan, kadınını kızını afedersin rahatça şeydicen ondan sonra da başka bir ülkenin bayrağı altında oy kullanacan senede bir-iki defa tatil yöresine veya köyüne gittiğin o ülkedeki gerçeklerden, insanların nasıl baskı altında yaşadığından bihaber olarak, yok öyle dava, kaldırılmasını destekliyoruz...
(bkz: safları sıklaştırmak)
davulun sesi uzaktan hoş gelir. uzaktan vatan millet sakarya edebiyatı yapmak güzel bakalım burada da fikirleri aynı olacak mı bir çok gurbetçi vatandaşımızın.
merkel teyzeme kesinlikle katılıyorum. hatta aynısını diğer avrupa ülkelerinden de bekliyorum. ya orası ya burası, kararlarını verirler böylece.

adam refah içinde yattığı yerden kazanacak, sonra da benim türlü zorluklarla, içinde yaşamaya çalıştığım ülke üzerinde hak sahibi olacak. oldu canım başka??
almanya'da yaşayan gerçek vatansever türklerin, oradaki nüfusa oranını gösterecek uygulama. şiddetle destekliyoruz efenim. akabinde vatan, millet edebiyatı yapan malum ne idüğü belirsiz zihniyete daha bir gönül rahatlığıyla küfredebileceğiz.
avrupa nin tumu ayni karari alir insallah masallah dinimiz amin. imana geldim lan tovbe tovbe. tovbe?
şahsımı çok derin üzüntülere sevk etmiş olan adımdır..

(#36134469)

görsel
hayirlisi ile gerceklesecek olandir.
kim getirecek şimdi nutchernackerları. koskoca almanya dan çikolata getiren akrabalar düşünsün şimdi.

ancak eminim %70 i dönecektir. yatırımı hayatta tek taraflı yapmaz gurbetçiler.
hayırlı olsun, hayırlı olsun.... ya allllaaaahhhh bismillah!..
(bkz: Halkbank Ceosunun Abd de tutuklanması)
alım varsa türkiye'den geçilebilir.
Kutlu ve şanlı Almanya'nın yapması gerekendir.
Tam tersine, geçen hafta kolaylaştırma kararı aldı..