1. 1.
    Kaç gündür bu ülkeler üzerinden algı yapıyorlardı buradaki sivrizekalılar. Ne diyorlardı "almanya da halktan istenmiyor" diyorlardı. Bilirsiniz ki fransa dün bağış kampanyasına başlayacaklarını duyurmuştu. ŞiMDi de Almanya.
    izleyelim tv den sms ile bağış toplamaya başlamışlar.
    https://video.uludagsozlu...-yardım-toplaması-180877/

Dağıtmadılar henüz daha halka para felan o olayı geçiniz. Avunun durun koyun gibi.
    9 -14 ... desifreleyici
  2. 2.
    800 milyar avroyu çaaaat diye masaya koyan devlete ihtiyacı zaruri görürse millet? Varını yoğunu verir. Vermeden almak allah'a mahsustur. Unutmamak lazım.
    10 -6 ... huzursuz adam
  3. 3.
    kampanya'nın adı da "biz bizeyeteruzeigen" olacakmış...

angela merkel tarafından yönetiliyor değil mi? daha geçen gün, bütün almanya'nın faturalarını öderiz diyip sonra da çark edip devlet eliyle milletin paralarına çöküyor. kaşar karı...
    9 -4 ... rottweiler
  4. 4.
    Almanya’nın bizi kıskandığını gösterir. Evet.
    1 -1 ... oytunkaran
  5. 5.
    Birileride pat diye verdiklerini söylemiş bunlar içip içip gece sarhoş kafa buraya giriyorlar tahminen, almanya henüz fatura yardım yâda herhangi bir para ödemesi yapmış değil.
    4 -1 ... icniyeb
  6. 6.
    Almanya hükümeti değildir olsa duramazsın.

Cahillik başa bela kardeşim.
    2 ... portatif
  7. 7.
    sms adresi neymiş hemen yardımda bulunayım.
    2 ... yazar cizer34
  8. 8.
    Bence Almanya'ya SMS atsak bize de yardım ederler.
    1 -3 ... uzay muhtari
  9. 9.
    Hiç bir ülkede devletten izinsiz yardım toplanmaz. Merkel in haberi yok sanan akli evvel enayiler var bizim ülkede.
    Rezil oldunuz iyice boku çıktı.
    4 -1 ... desifreleyici
  10. 10.
    Dünya lideri yapıyor biz neden yapmayalım diye düşünmüş olabilirler. Çünkü dünyaya yön veren kainat liderimiz bu konuda önderliğini tekrar hissettirmiştir.
    1 ... turbanli morty