1. 22.
  sırf hava atmak için onca yolu üşenmeden gelen akrabalardır. adamlardaki motivasyona hayranım ben olsam 10 senede 1 kere falan gelirim türkiye'ye açık ve net.
  ... public agent efsanesi
 2. 21.
  valiz açmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı..
  ... karam karamel
 3. 20.
  orada düzenleri vardır hepsinin yoksa hepsi gelmek ister.

  tabi lan deli misin elbette ikna oldum.
  4 -2 ... masklavi
 4. 19.
  Korona getirdi hep.
  3 -2 ... erecto hz
 5. 18.
  Turkiye nin kiskandigi guruh. Nedeni ise orda adamlar haklarini aliyor, adam gibi yasiyor, maddi yonden doyumlu. Burda onlari elestirenlere calisma izni versinler almanya da gram dusunmezler basar giderler. Itiraf edelim almanci turkleri kiskaniyoruz.
  ... abi kos arabada ne var
 6. 17.
  yaşlılar da sıkıntı yok havadan sudan konuşurdu büyükler sadece hep bir para birim çevirme bu kaç mark oo çok pahalı almanya da kaç para felan. ama gençler odalarından çıkmaz. zoraki çıkar ve yalandan selam verir ve sizden kendilerini üstün görürdü. hiç sevmezdim bu akrabaları ziyareti bu yüzden. saç traşları giyimleri felan abartılı yarı almanca yarı bozuk türkçeleri ile birşey konuşur çocukları bizle muhattap bile olmaz hemen odalarına kaçarlardı.

  zaten zorla götürülüyorsun ziyarete akrabalar gelmiş ayıp olmasın diye ve uğradığın muamele çok kötü. anneleri bak akraba oynayın kaynaşın nayn mam nayn üff püfff.

  gurbetçi akrabalarımdan sadece dedelerini, ebelerini tanıyorum. gerisini yolda görsem tanımam. zaten kimse kimseye gidip gelmiyor. zaten memleketede gelmiyorlar direk tatil beldelerine gidiyorlar. ha çocukken elime çikolata verirlerdi. hiç umrumda olmazdı çünkü samimi gelmiyordu davranışları.
  ... minmimeranim
 7. 16.
  Euro'nun yükselmesine sevinen sözde vatanseverlerdir.
  Noldu pezevenkler işinize gelmedi değil mi?
  1 -1 ... tuhafbirinsan
 8. 15.
  Şöyle bir akrabam olmadı ya alman çikolatası getirse 2 3 tane nike adidas ayakkabı getirse ne bileyim ucuza akıllı telefon falan hediye getirseler çok makbule geçerdi ama sülale de gurbetçi kimse yok. Benim gurbetçi olduğuma bakmayın yurtdışında dolanıyorum ben.
  ... gurbetci adam
 9. 14.
  Türkiye çok güzel almanya çok kötü derler. euro bitince ise arkalarına bile bakmadan defolup giderler beğenmedikleri yere.

  Zira buranın güzel olmasının tek sebebi 1 euro’nun 8’tl etmesidir. Yoksa hiç birinde vatan hasreti olmaz. Hasreti bırak türkiye’ye gelmezlerdi bile.

  Velhasılkelam içlerindeki vatan hasretin tek sebebi ceplerindeki paranın çarpı sekiz olmasından kaynaklıdır.
  2 -1 ... sonsuza dek
 10. 13.
  ezan sesine hasret kaldık yeğenimm.
  1 ... litghofgoder