1. 1.
    yılda 1-2 kere bayramda, tatilde gelirler. milka, kinder, alpella ürünleriyle dolu bi çanta abur cubur getirirler. bide o almanca-türkçe aksanlarıyla "bizim almınyada bunlar daha guzel oluyor" derler, yiyesiniz gelir.aksanlarına hayran olduğum sevimli insanlardır kendileri.*
    2 ... olum lokumu
  2. 2.
    Almanyadan gelen akrabalarin disinda, amerikadan gelen akrabalar da vardir. Wonka sekerlemeleri getirirler. Bir de ingiltereden gelenler var. Herkesin türkce konustugu bir ortamda agizlarini yaya yaya ve bagirarak ingilizce konusurlar.
    (bkz: lets go)
    -1 ... dkomnenos
  3. 3.
    türkiyeye gelince egoları tavan yapan, taaa ordan buraya uçakla geleceğine arabayla gelen gösteriş meraklısı insanlardır. geçengün gördüm bir almancı, elinde koskocaman canon fotoğraf makinesi görende film çekiyo sanır. dağ taş bayır fotoğraf çekiyor, dedim babama kim bu havalı korna, meğersem adam almanyada tuvalet temizleyicisiymiş.
    2 -1 ... icetruckkiller
  4. 4.
    candır onlar . havalıdırlar, güzel hediyeler getirirler, ttatlı aksanları ve sürekli kullandıkları garip kelimeleri vardır.
    1 ... neyaptin
  5. 5.
    %80'iniz orada b.k püsür işler yapıyorsunuz, hava basarken bunları bildiğimizi de aklınıza getirin cicişler.
    5 -1 ... neredesinulankerkenez
  6. 6.
    eurolar birikti enişteler. gelin artık. çatır çatır yiyin şöyle.
    2 ... byg20
  7. 7.
    " bizim haymda her türlü lüks vardı diye püfür püfür üfleyen danalardır.
    1 -1 ... teflon
  8. 8.
    Uçak paranızı çıkarmak için bu kadar fazla alışveriş yaptığınızı biliyoruz.
    ... neredesinulankerkenez
  9. 9.
    Moruq biz orada çok zor şartlar altında yaşıyoruz yaa.
    Almanya eski Almanya değil ki yaa.

Hepsi yalan amk. Baya iyi şartlarda yaşıyoruz. Alım gücü yüksek, çalışan birisi iseniz istediğinizi yer içersiniz. Sosyal hakları tartışmaya gerek bile yok.

Ve Almanya Türkler için eski Almanya değil, daha güzeli.
    1 Euro 8 lira olmuş hala ağlıyorlar amk.
    6 -1 ... alkolik oldum
  10. 10.
    Hepiniz dübürünüzün deliğinden korkuyorsunuz ki biri gelecek yurtdışına da siz onlara yol yordam öğreteceksiniz...

Tek derdiniz tr'ye gelip para vermeden konaklayabileceğiniz, hatrınıza istinaden size evinin kapısını açan akrabalarıza ego tatmini yapmak.
    ... neredesinulankerkenez