1. 1.
  Almanyada hafta sonu bremen ve kassel kentlerinde meydana gelen islam karşıtı hareketler ve cami saldırılarıdır. Alman hükumeti olayları Şimdilik kınamakla yetinmektedir. Evet almanyada (alman içişleri bakanlığı verileri) sadece 2017 yılında tam 950 cami saldırısı gerçekleşmiş. Ne diyelim ırkçılık tüm avrupada olduğu gibi neo nazi almanyasında da son sürat devam ediyor anlaşılan. Türkiyeyi terketmek isteyenler bu haberi iyi okusunlar. Zira eğer Müslüman ve türkseniz gittiniz yerde işiniz zor haberiniz olsun.

  --spoiler--
  Cumhurbaşkanlığından Almanya'daki cami saldırılarına sert tepki
  Almanya’da hafta sonu iki farklı camiye gerçekleştirilen saldırılarla ilgili Cumhurbaşkanlığından sert tepki geldi.Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Almanya’nın Bremen ve Kassel kentlerindeki camilere yapılan saldırılar, dünyada her geçen gün artan islam düşmanlığının bir tezahürüdür. islam karşıtlığıyla küresel düzeyde mücadele edilmediği takdirde dünya barışı büyük tehditlerle karşı karşıya kalmaya devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

  Almanya'da hafta sonu iki farklı camiye saldırı gerçekleştirilmişti. Bremen kentindeki Rahman Camisi'nde yaklaşık 50 Kur'an-ı Kerim tahrip edilirken, Kassel'deki Merkez Camisi'ne de taşlı saldırıda bulunulmuştu.

  Kalleş saldırılarla ilgili Cumhurbaşkanlığından sert tepki geldi

  Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Almanya'nın Bremen ve Kassel kentlerindeki camilere yapılan saldırılar, dünyada her geçen gün artan islam düşmanlığının bir tezahürüdür. islam karşıtlığıyla küresel düzeyde mücadele edilmediği takdirde dünya barışı büyük tehditlerle karşı karşıya kalmaya devam edecektir." dedi.

  Almanya'nın Bremen ve Kassel kentlerindeki camilere yapılan saldırılar, dünyada her geçen gün artan islam düşmanlığının bir tezahürüdür.

  islam karşıtlığıyla küresel düzeyde mücadele edilmediği takdirde dünya barışı büyük tehditlerle karşı karşıya kalmaya devam edecektir.

  https://www.sabah.com.tr/...-saldirilarina-sert-tepki

  --spoiler--

  https://www.dw.com/tr/alm...A7ekle%C5%9Fti/a-42814068
  4 -1 ... gazeloglu
 2. 2.
  her ne kadar modernizm maskesiyle saklasalar da tüm avrupa taa iliklerine kadar ırkçıdır.
  8 -1 ... gucluturk
 3. 3.
  Cumhurbaşkanlığı sert tepki gösterdiden sonrasını okumadım.

  Serttir eminim çok sert bünyem kaldırmaz.
  5 -2 ... el bezi
 4. 4.
  Arkasında nasıl bir akıl var düşünmek lazım.

  Almanya'da müslümanları istemiyorlar orası öyle de. Bunlar ABD deki zenci karşıtı ku klux klan gibi bir şey mi olacak? Gerçekten Almanya'daki Neo Naziler bu noktaya mı gidiyor bu kadar güçlü bir oluşum var mı, ya da tepeden birileri iki dünyayı çatıştırmak mı istiyor.

  Meçhul.
  2 ... keyf kahyasi
 5. 5.
  Almanya' da bir ara türbanı bile yasaklamak istediler. Bir tanıdığım bu sebepten imza topladı berlin' de. Epey uğraştı. Böyle boş işlerle bile uğraşıyorlar. Medeniyet bu değil? Özgürlük bu değil. Demokrasi hiç değil ! Bir kadın kapalı giyinmek, vücudunu gizlemek istiyorsa bu onun en doğal hakkıdır. Bunu kimse eleştiremez. Basörtüsü hristiyanlikta da vardı , yahudilikte de. onlar için yeni bir kavram değil. Işlerine gelsin ya da gelmesin saygı duymak zorundalar.
  Her kadın mini etek giyip , saç boyatmak istemeyebilir ,makyaj yapmak istemeyebilir. Vücut dokunulmazlığına saygi duymalıyız, o onun bedeni.
  4 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 6. 6.
  Thule örgütünün işidir.
  1 ... xnxx1
 7. 7.
  almanya´da birçok camii ve kilise saldırsı oluyo. başka başka gruplar başka başka dini mabetlere saldırıyolar. oluyo böyle şeyler. ama icabında camii de cuma namazında ahali dışarıya taştığı zaman, polis gönderir, namaz kılan adamları korurlar. onu da yaparlar- bunu da bilmek lazım.

  berlin´de daha yeni sinagoga saldırdılar, yangın çıkardılar, ama herifleri derhal enselediler, konuyla ilgili hiçbir "yayın yasağı" falan gelmedi, adamlar kendilerini acımasızca eleştirdiler.

  e n´apalım ülkede 82 milyon insan yaşıyo, gene az olay oluyo.
  2 ... paganviodio
 8. 8.
  Kavram kargaşası yaratmayınız.
  Almanya veya Avrupa Müslüman düşmanı ya da islâm dinine karşı değil.

  Onların karşı olduğu siyasal islâm, yani; kendi inanç sistemini yaşamını topluma empoze eden, insanları bölen, kutuplaştıran, değiştiren, yasalara ortak paydalara uymak yerine kendine uyduran anlayışa karşılar.

  Irkçılar ise bundan besleniyor.
  Avrupa'da cemaatler tarikatların durumu ortada. IŞiD el kaide gibi örgütlere en fazla militan Avrupa'da bulunan Müslümanlar arasından katılım oluyor.
  Avrupa'dan bu IŞiD el kaide gibi terör örgütlerine katılan gençler nasıl bir din eğitimi alıyor nasıl bir dünya görüşü kazanıyor hiç kendinize soruyor musunuz?
  Avrupa'da islam tam bir fundamentalist bir zihniyet ile insanlara tarikat cemaat yuvalarında çocuklara veriliyor.
  Ve bu verilen din anlayışı hem Ortadoğu'da müslümanların kafasını kesiyor, hem de Avrupa'da müslümanların evlerini kundaklayıp öldüren ırkçıları besliyor.

  Demokrasi özgürlük kişisel haklarınızı yemek yiyen birinin karşısında burnunu karıştırmak olarak kullanan insanların olması Avrupa'da ırkçılığı tetikliyor.
  Her toplumda varolan şiddet bağımlısı insanlar bu düşüncelerle donatıldığında Sivas veya schwandoorf da insanlar yakılarak öldürülüyor.

  Avrupa ABD ucuz iş gücü, bedavaya gelen beyin göçünü kendi ekonomi üretim sistemine katması, bunun getirdiği üretim ve teknoloji hakimiyetini yok etmesi anlamına gelecek bir politika seçer mi sanıyorsunuz?

  Uygulanan vizeler, vatandaşlık oturum ve çalışma haklarında zorlaşıyor ise bunu bir şirket de idari işler yönetici işçi vb alımı gibi düşünün.
  Her insanı, abi ne iş olursa yaparım diyeni işe alacak durumumuz olmadığı gerçeği gibi görün.
  Ve biraz da hatayı kendimiz de...
  1 -1 ... thebiggraywolf