bugün

Almanya'da euroları kazanıp Sadece yazın türkiye'ye gelip canım memleketim deyip euro'lar suyunu çekince arkasına bile bakmadan almanya'ya dönen insanların verdiği oylardır.

Madem ülken güzeldi niye gurbettesin amk demek istiyorum kendilerine.
almanya'da solcu partilere oy verirken, bize bu yaşadıklarımızı reva görmektedirler.
kimse kusura bakmasın da ikiyüzlülüktür. almanya' da yaşayan türklerin eğitim düzeyine bakınız. maksimum yüzde yirmilik bir kesimde iş güç bilinci, çalışkanlık ve adaptasyon görürsünüz. kusura bakılmasın da gerisi sığır.

gelelim neden oradan bu kadar evet geliyor' a.

orada yaşayan türk ya gerçekten eziliyor, ya da ezildiğini zannediyor.

-ama rte orada one minute dedi!

yani zannediyor ki rte orada yabancılara posta koydu, vatandaşı ezdirmedi. yok halbuki öyle bir şey. ama sanılan bu. oyların gitmesi de fason milliyetçilik.

neden fason milliyetçilik?

dile çok pelesenk ama hadi gelsinler göreyim ülkeye, o çalışmanın, o koşturmanın aynısını burada yapsınlar, o paranın kaçta kaçını kazanacaklar?

sonra vay efendim türkiye burnumda tütüyor. varsayalım orada deri atölyesi var adamın. taşı buraya da göreyim. al sana memleket, al sana biten hasret. geldin de git mi dedik?

bıraksınlar bu ''almaya' da gurbetçiyim, türkiye' de almancı.'' ayaklarını. yemeyelim birbirimizi.
sonra gelip ağlar bırdı ılmıncı ırdı yıbıncı.