bugün

Eğer doğruysa durum vahim demektir.

--spoiler--
ağrılıklı özel kuvvetler ksk'de olmak üzere, alman ordusu içerisinde kümelenmiş olan bir grup neo nazi yanlısı cuntacı yapılanmanın, istihbarat servisi bnd tarafından açığa çıkarılmasıyla akim kalan darbe girişimi.

cunta, önce siyasi liderlere suikast yapmayı, ardından da ülke yönetimine bütünüyle el koymayı planlamış.

aralarında albayların da bulunduğu yüzlerce askerin gözaltında olduğu iddia ediliyor. 13.11.2018 00:40 ~ 00:59 oppia ekşi sözlük.

https://stopru.com/in-ger...is-in-a-coup-attempt/250/

--spoiler--
Almanya'da darbe girişimi iddiası

Almanya'da ordu içerisinde bir grup askerin siyasetçilere suikast düzenleme planları yaparken yakayı ele verdikleri iddia edildi.

11.11.2018 13:25:40

Alman Focus dergisinin haberine göre, Suriyeli sığınmacı kılığına giren ve terör saldırıları planladığı iddia edilen ordu mensubu Franco A. hakkında soruşturma yürüten Alman Federal Kriminal Dairesi, çok daha büyük bir komployu ortaya çıkardı.

Focus'un yayınladığı soruşturma belgelerine göre Federal Kriminal Dairesi görevlileri, Alman ordusuna bağlı Özel Kuvvetler komandolarının ve özel birlik askerlerinin siyasetçilere suikast düzenlemeye hazırlandığını gösteren bulgulara ulaştı.

Suikast listesindeki isimlerin tamamı henüz açığa çıkarılmasa da, Die Linke'nin (Sol Parti) Federal Meclis Grup Başkanı Dietmar Bartsch ilk sırada yer alıyor. Söz konusu grubun hoşnut olmadıkları tüm siyasetçileri aynı gün aynı yerde toplayarak infaz etmeyi planladığı kaydedildi.

Komplo hazırlığındaki grubun silah, cephanelik ve yakıt depoladığı belirtilirken grupta yer alan Askeri Karşı istihbarat Servisi'nde (MAD) görevli bir albayın soruşturmayı durdurmak üzereyken fark edilerek tutuklandığı da vurgulandı.

https://m.timeturk.com/al...simi-iddiasi/haber-989831
--spoiler--

Edit: bizim arkadaşlar fetö den bahsetmişler. Hayal dünyalarına hayran kaldım doğrusu.
biz bunu 12 kasım'da anlattık. - angela merker.
Tank egzozuna tişört sokmamışlarsa darbe denemez.
gece gece ürküten haber olmuştur..

uzun yıllardır yükselen şoven milliyetçiliğin en korkutucu basamağı sanırım budur..

dünya, kifayetsiz, sığ liderler ve insan onurundan uzak yaşam biçimi ile ucube ideolojilerin hegemonyası altında diyebiliriz..

insani değerlerin depoya kaldırıldığı, kaldırılmasının çözüm görüldüğü bir anlayış egemen oluyor..

trump, putin, tayyip, kuzey kore, afrikalı primat yönetimler, güney amerika’da çavez malının son halleri..

durum ciddi arkaaşlar bence..

sağ dalga çok sert geliyor..
Almanya'dan bildiriyorum...

Tamamen balon ... en zikindirik alman gastesinde bile yer almayan durum.
baden württembergten bildiriyorum.
tavşan dağa sürtünmeye calışmış onuda becerememiş.
nazi kim amq.
Bir ülkenin ekonomisi ne kadar iyi veya ne kadar kötü olursa olsun, politika ve insan her yerde aynı.
Insan bi haberin içeriğine bakar, tamamen haber sitesinin abartması! almanyanın beşinci büyük partisi olan sol partisinin (die linke) bi meclis uyesine suikast planlanmışta son anda önlenmişte(son an dedikleride 3-4sene once heralde)felanda bu sizin için darbe girişimiyse turkiyede darbesiz gün yok mk.

Edit:ingilizce sitenin linkine baktım orda dışişleri bakanı falanda suikast listesinde varmış felan yaziyo o zaman daha ciddi tabi ama o site de bana pek güvenilir gelmiyo.
Tam da 2.dünya savasi generalleri ve nazileri arastiriyordum.
Birden birseyler olmus.

Almanlar daha fazla bu sekilde kalamazlar eninde sonunda prangalari kirip askeri anlamda süper güç olacaklar.
Kim bilir 10 sene sonra 20 sene sonra ama olacak bu.
darbe düsüncesi daha düsünülmeden darbeciler tarafindan düsürülmüs ve kenein evrein adli subay zdf den yayin yaparak darbenin darbeciler tarafindan darbelendigini ve darbe olmadan darbe yaptiklarini aciklamistir.
Tanrı oğul ve kutsal ruh ile Germen halkı affetsin.
Unutmadan; darbe tanımı muallak bir ifadedir. Bir eyleme darbe tanımı sadece silah ile veya zorla hukuksuz şekilde yapılan eylem denemez.
Konu burada bir devlet-yönetim olduğuna göre, elinize silah bile almadan meclisten çıkan yasaya, bu yasaya onay veren yasa koruyucu koyucunun eylemine bile darbe denilebilir.
Almanya'nın nazi partisi Hitler'in iktidarının eylemlerine bakarsak buna darbe diyebiliriz.
Amerika'nın iç savaşına giden süreç de bir darbedir.
ingiltere'de krallığın yetkilerinin kısıtlanması da darbedir.
Her hangi bir ülke de her hangi bir iktidar kanunları anayasayı korumak kollamak uymak üzerine yemin ederek başa gelip Korumak kollamak uymak zorunda olduğu yasaları ve yapıyı değiştirmesi darbedir.
Bunun sayısız örneğini gördük ve ispanya Amerika başta olmak üzere yansımasını iç savaş olarak yaşandı.
Almanya gibi ülkelerde ise dünyada savaşa, ingiltere gibi ülkelerde çatışma (irlanda konusu) Arabistan Ortadoğu Afrika'da Yugoslavya da insanlık suçlarına neden olduğunu biliyoruz.
Kısacası: darbe geniş bir kavramdır.
geçmişte de bazı örnekleri olan bir vaka.

(bkz: kapp darbesi)
(bkz: birahane darbesi)
Almanyanın nimetlerinden faydalanıp, sonrada RTE ye oy atan kekolar düşünsün. Naziler tarafından çok sevdikleri RTE ye postalanırlar artık.
türkiye'ye kaçsınlar iade etmeyelim.
ana haberlerde ve internet dünyasında rastlayamadığımız darbe girişimidir.
Ama bir tek Alman darbeciler ile almanların haberi olmayan kalkışmadır..
Almanlar 15 temmuz videolarını izleyip biraz bizii örnek alsınlar.