1. 1.
    iyi de almanyada dandik evlerin kiraları da 1500 euro, burada o paraya boğaz manzaralı ev var mesela.

esnaf lokantasında 120 öyro hesap ödeniyor, burada o paraya nusrette iki kişi ziyafet çekersin.

zaten rakıyı da parası olan içsin, asgari ücretli fakir rakıyı içince karısını çocuğunu boğazlıyor, onlar içmesin.
    10 -23 ... ibni maymun
  2. 2.
    olm adamlar yılda 300 milyar tl cari fazla veriyor kalkıp rakıyı karşılaştırıyorsun.
    13 -2 ... timarli sipahi neferi
  3. 3.
    yukarıda iki yoruma da söyleyeceğim çok şey var, ama nereden tutsan elinde kalıyor (o kadar düşük seviyeli yazılar.) ve yazan kişilere de bakınca gerek duymadım.

uslanmazsınız!
    3 -2 ... matekuyas
  4. 4.
    herşeyleri iyide almanların çok kıskançlar be ya.

siz türkiyenin gıymetini bilmiyonuz yeenim, memleket çog eyi, alamanya çog bozuk bilyongmu. çog istiyoz bizde döngmeyi, çocuglar var biliyongmu.
    4 -2 ... dergah sovalyeleri
  5. 5.
    ben sanmıyorum ki kodumun almanyasında 15 yaşındaki çocuklar adalara gidip kusana kadar rakı içiyor.

bunun dışında devletin alkole yaklaşımı malum.

vergiyi regülasyon aracı olarak kullandığı için fiyatlar böyle.

bunun iyi kötü ekonomi olmakla da ilgisi yok. burada 2 euro olan sigara orada 7-8 euro. bu da başkaca bir regülasyon örneği.

edit: almanyada sigara daha pahalıdır. bu açık ve net bir şeydir.
    fark adamların refah seviyesinde. ancak ucuzluk yahut pahalılık ayrıdır alım gücü ayrıdır.

bu biz daha iyi ekonomiyiz demek değildir, isterse almanya 50 cente bir paket sigara satabilen bir ülkedir demektir.
    2 -1 ... raduyev
  6. 6.
    11 euro da 70 lira yapıyo beyler. Almanlar bence pahalı rakı içtiğimiz için bizi kıskanıyor.
    2 ... serefsizimbenimakliimagelmisti
  7. 7.
    oğlum ne salak adamlar var lan burda yapılan hesaplara bak.
    1 ... yenibirsayfa
  8. 8.
    Almanya'da büyük rakı 10,99 - esnaf lokantasında yemek ise 2 çeşit 7,99 yanına bi bira 10,50 ...
    1 ... paganviodio
  9. 9.
    Almanya kişi başı milli gelir 45 bin dolar Türkiye 9400 dolar çomarlar susun artık adamlarım alım gücü 5 kat fazla alkolde 10 kat fazla allah sonumuzu hayır etsin.
    2 ... hakusbenk