bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    (bkz: bürokrasi)
    1 ... rioo
  2. 2.
    ilk öğretim tarih kitaplarında kalmış bir klişedir. tamam, ordumuz 1. dünya savaşı sırasında büyük kahramanlıklar göstermiştir ve bu inkar edilemez. ama savaşın sonunda bulgaristan'ın yenilmesiyle istanbul'a balkanlar üzerinden taarruz yolunun açılması ve güneydeki cephelerde ingilizlerin ilerleyişe geçip anadolu'ya kadar ulaşması karşısında osmanlı devleti barış istemek zorunda kalmıştır.
    1 ... usualsuspects
  3. 3.
    (bkz: fenerbahçe bizi yenince yenik sayılmayız)
    1 ... marty mcfly
  4. 4.
    yenilgiyi dolaylı kabul etmektir. filistinde, suriyede ve kanal cephesinde de mi almanlar yenildi.
    1 ... mfs204
  5. 5.
    ilk okuldan beri "1071 malazgirt zaferi ile anadolu'nun kapısı türklere açılmış oldu" cümlesi ile birlikte duymuş olduğum cümlelerden biri.
    2 ... taharetpozisyonu
  6. 6.
    o zaman almanya yenince biz de yenmiş sayılalım diye isyan ettiğim kalıp. ne güzel olurdu, futbolda mesela.
    3 ... hic ferrarisi olmamis bilge
  7. 7.
    (bkz: tutmayın lan beni)
    (bkz: bırakın küçük enişteyi)
    (bkz: bıraksaydın ağzını burnunu kırıyordum)
    türlü avunmaların tarihimizdeki yansımasıdır efendim.
    alman milli eğitim bakanlığı tarafından basılan kitaplarda da
    "türkler yenilince biz de yenik sayıldık" yazıyormuş
    1 ... tatarhan
  8. 8.
    başarısızlığın üstünün örtülmesi sonucunda ortaya çıkan bir durumdur.
    ... rayso
  9. 9.
    o degilde şimdi madem ozaman almanya yenildi diyerek bizde yenildi sayılıyorduk,peki almanlar avrupa birligine girdigi zaman neden bizde avrupa birligine girdi olarak gözükmüyoruz.

yazarların merak etdigi şeyler...
    ... varlikdanyoklugagitmek
  10. 10.
    ilkokul yalanlarından en büyüğüdür, çok kez duyup almanlara sövmeme yol açmıştır bu yalan.
    ... turkmen61