bugün

üstün alman teknolojisine sahip panzerler 2014 yılı sonunda ihracat, ithalat dengesinde 217 milyon avro fazla vermişler.

http://store.donanimhaber...2E16265B3D153866FA9EF.jpg
objektif bir gözle bakarak bi halta yaramaz diyorum neden ?
adamların ekonomik büyüklüğü 3-4 trilyon dolar civarında ama borçları 4-5 trilyon doları geçmiş.
yani aldıkları borcu verimli kullanmamışlar.
ha tabi şu anda dünya bununla fazla ilgilenmiyor çark dönsün yeter diyor ama akıl işi değil.

onları örnek alırsak bizim daha en az 800 milyar dolar daha borç alıp istediğimiz fabrikayı kurmak, şehir ve köyleri istediğimiz gibi imar etme hakkımız var ama iyi ki yapmıyoruz çünkü göz boyamak olur.

söylediğim sayısal değerlere kaynak göstermedim ama nette bol miktarda var. hemen bulursunuz . rakamlar tam olmasa da oranlar yakındır.

bu yazdıklarımdan da türkiye süper anlamı çıkarmazsın inşallah.

not:hans ın biri hemen eksilemiş. la neden eksiliyosun. o borcu alıp millete normal maaşından çok işsizlik maaşını bağlamadın mı.
köylerine kadar şıkır şıkır yollar yapmadın mı
dünyanın parasını harcayıp hiçte harcanan paranın hakkı olmayan mamuller ve verimsiz fabrikalar yapmadın mı ?
iyi bir şey değildir. Zamanında japonya güçlü ekonomisi ve parası değer kaybetmediği için neredeyse iflas edecekti. Her şey gibi fazlası zarardır.
olayın neden işe yaramaz olduğunu daha nokta bir örnekle anlatalım.
şimdi gidin almanya nın en önemli araba fabrikalarından birinin mali durumunu inceleyin.
kazandıkları paradan kat kat fazla borçları olduğunu görürsünüz. yani aldıkları borcu boş işler kullanmışlar, kar'a çevirememişler demektir.
yani şöyle bana 2 trilyon para versen ben dünyanın en harika arabasını üretebilirim ama bu araba karlı olmaz.
gene yani demek istediğimiz şudur ki almanların teknikteki başarıları bol bol borç bulup bununla keyiflerince araştırma geliştirme yapabilmelerindendir.

ha bi başarı var mıdır, belki vardır. sonuçta onların arabaları dünyaca ünlü, bizim arabamız bile yok.

türkiye ye düşen nedir, peki.
hakkaten akıllıca ve takım halinde çalışmak ve hakça bir paylaşım.

yukarıdaki cümle rasgele yazılmamıştır. üzerinde düşünürseniz ilerlemenin anahtarını bulabilirsiniz.
--spoiler--
şimdi gidin almanya nın en önemli araba fabrikalarından birinin mali durumunu inceleyin.
kazandıkları paradan kat kat fazla borçları olduğunu görürsünüz. yani aldıkları borcu boş işler kullanmışlar, kar'a çevirememişler demektir.
yani şöyle bana 2 trilyon para versen ben dünyanın en harika arabasını üretebilirim ama bu araba karlı olmaz.
--spoiler--

Bu ne saçma bir mantıktır? Neye dayanarak söylenmiştir bu lakırdı? Otomobil fabrikalarının borçlarına dair kaynak nedir?

Almanya'nın Euro bölgesinin kralı olduğunu ve Yunanistan'a niye hallenmekte olduğunu açıklar.
alamancıların carisidir.

hele buna bak, aylık 500 tl alıyo gelmiş alman ekonomisini anlatıyo.
yeşil kart weriyim sus.
güncel Önemli Başlıklar