1. 1.
  işgal doğru, sömürü yanlış.

  Japonya ve Almanya besleme yapılmıştır.

  Evelden sömürge olmayıp da sömürge yapılan tek ülke Türkiye dir.
  1 ... tea man
 2. 2.
  amerika ve ingiltereden ziyade çok agir bir rus hegomonyasi hakimdir. hani bizde "ameriganin oyunu bunlar" vardir ya işte bu almanyada rusyanin oyunu şeklindedir.
  kaynak: alamanyada yaşayan akrabalar.
  -1 ... kiytirik
 3. 3.
  Adamları ayakta tutan tüm markaları ikinci dünya savaşından çok daha önce kurulmuş.

  Ayrıca hiçbir sömürge ülke marka üretemez, ekonomisi iyi olamaz, bütçe fazlası veremez.

  iyi ki sömürge Bir de sömürge olmasa..
  2 ... ulu tengri
 4. 4.
  hee amerikalılar da gerizekalılar sanırım bir siz ileri zekasınız amk.
  sömürdüğü-işgal ettiği ülke almanyadaki marka (mercedes) amerikadaki markalardan ileri teknolojiye sahip araçlar ürettiği için amerikada çok satılıyor diye donald trump ek vergi getirdi ithal arabalara, adam halen daha amerika almanyayı sömürüyor diyor.
  aynen aga, ameriga almanyayı sömürüyor, ameriga dünyayı yönetiyor, ameriga fransayı karıştırıyor ama ne hikmetse kendi ülkesindeki isyanlara engel olamıyor, israil dünyayı karıştırıyor ama yanıbaşındaki hizbullah yıllardır yok edemiyor hatta başdüşmanı iran suriye sınırından komşu oluyor.
  2 ... peyniraltisuyu
 5. 5.
  Almanya yı türkiye sanmak... Enteresan gerçekten. Almanya çok değil 73 yıl önce yerle yeksan edilmiş ancak gerek sanayisiyle gerekse disiplini ve özverisi ile beyin takımı ile tekrar güçlenip dünyada ve avrupa da söz sahibi olmuş köklü bir devlettir. Ayrıca Almanya nazi almanyasını inkar etmiyor sadece telin ediyor onaylamıyor.

  Sözün kısası tam tersi nazi almanyasından kaçan bazı bilim adamları ve eğitimciler amerikanın eğitim sistemine yön vermiştir 1935 de amerika da doğru düzgün eğitim veren üniversite yoktu be. Abd ye kaçan hanslar olmasa belki savaşı bile kazanamayacaktı diğerleri.
  4 -1 ... kurtcebe noyan