bugün

Türkiye’den ilk kez gidildiğinde insanı en zorlayan aksilik. 2 ay sürmüştü şu taharet musluğu olayına uyum sağlayabilmem.

Evet hiçbir evde yok. Yapı marketlerde de taharet musluklu klozet satılmıyor. Çünkü hiçbir binada taharet musluğu için ekstra boru döşememişler. Türkiye’den alıp götürsen de kullanamazsın yani. işin bitince Silinip çıkıyorsun. Bazı Türkler hala alışamamış, bir tas su ile giriyorlar tuvalete. Bense ilk zamanlar direkt yandaki küvete girip duş alıyordum.
Çok zor bir durum.
Küçük ölçekli basit bir hidroforla çözülecek sorun.
13 yıldır Almanya'nın batısında, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Gelsenkirchen şehrinde tuvalet temizleyicileri ve klozet kenarına takılan mavi su vericisi acayip şeylerin üretimini yapan bir kimya firmasında rakip ürünlerle bizim ürünleri topluma denetip " hangisi daha güzel temizlemiş , hadi bil bakalım " deyicisi olarak çalışmaktayım. evet sevgili arkadaşlar, bu dediğiniz olay koronadan önce vardı. fakat korona bulaşımında etken olan hijyeniklik sebebiyle artık almanlar da tuvaletlerine bunu eklemeye başladılar. şimdi mesela eskiden hans kakasını yapardı. tam yaparken de kakası klozetteki suya düşüp sıçrayan su kendi popişkosuna gelirdi. iletim raporu gibi yani. işte bu esnada hans'tan önce tuvaleti kullanan koronalı boris'in kakasının değdiği su da hans'ın götüne korona bulaştırırdı. taharet musluğunun yaygınlaşması ile hans tuvaletten çıkınca götünü yıkadı ve boris yüzünden korona olmadı. bunları hep bienallerimde anlatıyorum. maksat toplumu bilinçlendirmek.
https://www.thegeyik.com/...lesen-izmirlinin-gunlugu/ lütfen diyorum.
bunlara hiç gerek yok, çünkü almanlar düzenli olarak anal tevasi uyguladıkları için kendilerini düzenli bakıma alıyorlar.
(bkz: Necasetten taharet).
Elin almanı ne bilsin olm tahareti.
Yok teyemmüm amq.
Vay anasını sayın seyirciler Alman kızlarının güzelliklerini lekeyen "bok" var götlerinde. Evet
Türkiye'den taharet musluklu klozet götürüp satıp milyoner olan çok türk var.
Sene 2011 de essene gitmiştim. Pet şişelerle tuvaletlere giriyorduk. Demekki hala aynı..
Almanya'nın bizi kıskanması için bir neden daha!