bugün

he amk, bende aynı nedenle rückerr yabdım yaane

la ne sogaglara dügüren var, ne trafig guralını çüğneyen

zaden heb alamanca gonuşuyorlar, hişşşşşş dürgce bilmiyorlar

geçen zabbah müslümanlar namaza galhsın diye ezanı biraz

fazla aşmışız, olur öööle insanlık hali yane, polis geldi

bizi zoppaladı, camiyide gabadı. din düşmanı la bunlar.

çoh pis gıl oluyom bu alamanlara. nerdeeeeee reyiz

nerde bunlaaaaaaaaa. reyiz goyacah bunlara

bunlar iyi günleri, zaten gısganiyiiiiiler.
Almandan cok turk oldugu icin olabilir. Irlanda da yasamak yeteri kadar guzel.
(bkz: troll başlıklar)
Bizde geldiğinizde size her havuzun dibi aynı, ich möhte köfte falan diye espri yapıyoruz, mutluluğumuzu ve yaşama sevincimizi kıskanır hale geliyorsunuz.
Güzel degil ama rahat. Söyle ki calismaya meyilli oldugun sürece gecim sikintisi yasamazsin. Gida fiyatlari cok düsük, egitim bir lüks degil, sosyal güvence vs. Derken insana kaygisiz bir hayat yasama firsati veriliyor. Tabiki sen de gayret gösterdigin sürece.
Türkiyede hayat daha güzel Ama parasi olana tabiki. Olmayana ömür törpüsü.
Ulan bir bu Almanya'da yaşayıp Almanya'yı kötüleyenler, iki istanbul' da yaşayıp istanbul'u kötüleyenler.
Dön ulan o zaman Yozgat'a, Sivas'a...
Bu söylenenlerin üstüne gereksiz almanya seviciligi de asiri manasiz. Yok insan yapmış almanya. mal mısınız arkadaşlar köpek gibi calistirip cüz -ı miktarda karşılığı veriyorlar yıllarca bu hep böyle oldu.
şimdi yine ihtiyaçları var çalışana mesala özellikle sağlık çalışanına bilgisayar muhendisine bilisimciye yazilimciya siktirin gidin arkadaşlar madem.
bu ülkeye emek verip bir şeyleri güzelleştirmeye çabalayadabilirsiniz ya da götunuzu alıp gidebilirsiniz.
Orada ikinci sınıf insan muamelesi görürken belki fikriniz değişir. Ya da şey dersiniz insan yaptı beni almanya.
olay trol olsa da sinirimi bozdunuz ya ne zaman bu kadar mal olduk.
rüya ise doğrudur. ama gerçekleri görmek istiyorsan, dönersin türkiye' ye asgari ücretle işe girer hafta da bir gün park köşelerin de şarap çekip eğlencenin dibine vurursun.
Almanyada yaya geçidi olan yerlerde araçlar yaya olmamasına rağmen yavaşlıyor, Türkiyedeyse yaya varken bile araçlar yavaşlamayı geç daha da hızlanıyor zaten dursa da yayalar aracın yol verdiğine inanıp geçmiyor. Söyleceklerim bu kadar.
kiralık bmw, beyaz spor ayakkabı ve altın kolyelerle hava atmayı biliyorsunuz amk dümbükleri. size çifte vatandaşlık veren sistemin ben amk.
ben de almanya´da yaşıyorum- ve hayat gayet de güzel...her gece 200 euro parayı kim eziyo almanya´da?...bi bira en pahalı birahane de 3 euro 20 cent- kadın desen gırla, muhabbet desen gırla, asosyal olmıycaksın, ayrıca herkes birbirine bira ısmarlıyor, sen 4 bira ödüyosun ama 6 7 tane içiyosun, e sen de bi tur ısmarlıyosun paran olduğu zaman...n´olcak ki?...

almanya´da kazandığın parayla türkiye´de yaşamak tabii kolay, senin bir birimin adamın 7 birimi...öyle düşünmiyceksin...biz almanya´da gayet de güzel yaşıyoruz, çok da nankör olmamak lazım. suyun adam gibi su- istediğin yerden et alıyosun, hile hurda yok, taksi şöförü seni kanun gereği "en kısa yoldan evine götürmek" zorunda...kanunla işliyor, rüşvet yok, gerilmiyorsun, kadınlara sarkıntılık yok, zengin koca buliim diye bi veri yok kadınlarda...daha ne istiyosun?...

almanya´da yaşıyosan etrafını sadece türklerden oluşturmıycaksın..bikaç tane de alman arkadaşın olacak. bi de fazla nankörlük etmiyceksin. sen böyle yazıyosun, ama işsizlik sigortası aldığın zaman sana tren paranı, ev kira paranı, alışveriş paranı o beğenmediğin alman vergi mükellfi ödüyor...daha yeni benden 1150 euro vergi kestiler, bankaya bi gittim, hesapta bayaa para eksilmis, sordum, finanzamt kesti kardeşim şeriatin kestiği parmak acımaz, dedi herifler bana...

dünyanın en sosyal devletlerinden birinde yaşıyosun...istersen daha iyi bir iş bulup daha iyi para kazanabilirsin, bu senin elinde...bundan dolayı almanya´yı suçlayamazsın.
Almanyada yaşayıp almanyanın ekmeğini yiyip beğenmemezlik yapan kim varsa a.. koyayım onların.

Ulan pezevenkler almanya sizi insan etti insan! Dünyanın en güçlü ve en gelişmiş ülkesi diyebileceğimiz bir ülke de yaşayıp burun kıvırıyorsunuz ayıptır ayıp!

G.tünüz yiyorsa gelin türkiye de asgari ücrete yaşayın da görelim milliyetçiliğinizi!