bugün

ilgili haber: http://www.spiegel.de/aut...nahverkehr-a-1193251.html
Habere göre almanya'da toplu taşımanın ücretsiz olması için harekete geçilmiş. ilk olarak seçilen 5 şehirde ücretsiz toplu taşıma uygulamasına geçilip test edilecek.

Doğrusu aşırı derecede kıskandım. Millet neler yapıyor, bizimkiler de habire zam yapsın toplu taşımaya, ona buna..
Almanya'da vergiler çok ağır zaten, oradaki akrabalarım diyor. Utanmasalar sıçtığın bokun vergisini bile alacak seviyede hem de. Bir zahmet otobüs parasını da alma amk.
Alman hükümeti hava kirliliği sorunu olan şehirlerde özel otomobil kullanımını azaltmayı teşvik etmek için toplu taşımayı ücretsiz hale getirmeyi planlıyormuş. 5 kent plot bölge ilan edilmiş. uygulama yakında başlıyormuş.

http://www.cumhuriyet.com...yapmaya_hazirlaniyor.html

not: biz geçmediğimiz köprülere, tünellere " deli dumrul " vergisi ödeyen nesiliz.
allangirli boş beleş işlerden anlamayız.
Sosyal devlet politikaları er ya da geç bizim ülkemize de gelecektir. (bkz: geleceğe not)
estonyanın başkenti talinn'de hali hazırda devam eden uygulama.
Adamlar bizi kıskanıyorlar.

Sebebi basit. Biz her boku, hizmeti ücretsiz sağlıyor yine de ümmetin lideri olamıyorken; Türkler en pahalı benzine, en pahali köprü ücretine, en pahalı akıllı telefona ve en pahalı ete rağmen hükümete sonsuz destek oluyorlar diyordur Almanlar.
Milletini, yolunacak kaz değil, hizmet etmesi, iyi şartlarda yaşaması gerektiğine inanan bir topluluk olarak gören sistemin sonucudur.

Hava kirliliğini ònlemek amaçlı yapılacak olan duyarın nirvanası sayılabilecek şahane ve takdir edilesi proje.

Biz şoookk!
almanlar bizim gibi geçmediği köprünün,kullanmadığı elektriğin parasını faiziyle ödeyen ve asgari ücret adı altında verilen 3 kuruşa şükreden gerizekalı bir halka sahip olamadığı için kıskançlıktan kuduruyor.

ulan su kadar vergiyi mozambik'e ödesek adamlar çin'e rakip olurdu.
az önce öğrendim.
tunceli ovacıkta toplu ulaşım ücretsizmiş.

not: tam " sanırım bunlar alman bozuntusu " diyecektim ki; araştırdım, değilmiş...

belediye başkanları komünist' miş.
ekonomiden anlamayan kekolarin sevindigi durum.
gorurum ben almanyayi birkac yil sonra.
s.ke s.ke tekrar ucretli yapacaklar bak gorursunuz.
0:00 2:51
"Millete efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik" diyen mâlûm şahsın yapamadığını yapmıştır.
o otobüsler borlan çalışmadığı sürece alamanya bizi gısganmaya devam eder.

görsel
adamlar toplu taşımayı ücretsiz yapıyor,bizimkiler muhalefet partinin mitinginde seferleri iptal ediyor,indirimi olan şehit yakınını tartaklıyor, engelliler için yapılan sistemi kullanmaya üşeniyorlar.

kusura bakmayın ama çok oç bir ülke olduk.
bu almanlar da tam mızık çıktı ya la

ner var sanki yapadın bir saray olmadı makama yeni bir uçak aladın

şimdi bundan gören potamyalılar da isteyecek.

olmaz ki bu kadar ama.

resmen mızıkçılık.