bugün

Tıpkı "üniversitede kızlar teklif ediyormuş" gibi bir şehir efsanesi. Yok yani öyle bir şey, olamaz. Adamlar bizi gısganiyür bi kere...

görsel
Almanya'daki hükümet teklif ediyormuş.
5000 avro çok fazla 2000 bin bizim ibana ateşlesinler.
Yok mu lan şu ibanın başındaki tr nin bir çaresi bizimkini de kaktıralım aradan. .
nasıl yani? almanya'da devlet halkına mı yardı ediyo. nasıl olur be? böyle bir şey var mı?

biz....

ananı &%!+**!
görsel
5 bin avro para mi ya.
Alamanyada Butce fazla veriyo olm. Bize benzemez.
--spoiler--
almanlar kazanınca bu kez biz de kazansak keşke...
--spoiler--

dolaylı yoldan bizde kazanmış sayılıyoruz aslında, nasıl mı?

bir arkadaş dükkanını kapattığı için yardım talep etmiş, Almanya hükumeti de 5.000€ yardım edecekmiş, gelen yardımın 1.000€ sunu bizim devletimize gönderecekmiş. ne güzel değil mi?

buna nemalanmak (beslenmek) denir.
almanya-da halkından yardım ıstiyor. buyrun ;

https://twitter.com/Furka.../1245292109491511297?s=20
Orada para toplayan hükümet değil yalnız stk.

Burada belediyeler yardım kampanyası başlayınca "söz öyrö dövlöt mö körmök östöyörsönöz" diyen keller var.
oradaki çomar yoksunluğundan meydana gelmektedir.

hikaye bu ya ; ülkenin birisinde devletin en tepesindeki adam çıkıp vatandaşları sokağa çıkamaz yani işlerine gidemez, para kazanamaz iken çıkıp televizyonda o evden çıkamayan vatandaşlara gene "kendileri için" kullanılmak adına para istemiş. ülkenin yarısı "oha bunu da gördük" derken kalan yarının yarısı yıllardır destek verdiklerinden ve her türlü saçmalıklarına sessiz kaldıklarından bu seferde tükürdüğünü yalamamak için ses etmemiş. o yarının diğer yarısı da böyle sözlüklerde sosyal medyada hala yalamaya devam etmiş. işte bu kraldan çok kralcı aklı evveller o ülkede olmadığı için adamlar iban vermiyor aksine vatandaşlarından iban istiyorlarmış.

hangi ülke bilmem adı üstünde "hikaye" bu ya..
Ne enayi devletler var ya halka Para hemde karsılıksız Para vermek.
Biz de istedik, yani para. Iban olmadan parayı gönderemeyecekleri için haliyle iban verdik.

Formu doldurduk sonuna, yalan söylemediğini beyan ediyosun formun bi yerine de iban nr'nı yazıp en altına da imzanı atıyorsun.

En son 750 milyar euro destek vermişlerdi, .o paradan bize de bir şeylerin düşmesi lazım.
almanya bir şey mi? irlanda herkese (evde oturup işe gitmeyenler) haftalık evet yanlış duymadınız haftalık 350 avro veriyor.

benim ki dün geldi (tamam geri göndericem, dokunmuyorum ama sonuçta gönderdi, çok zenginim ben ihtiyacım yok)

görsel
Almanya bizi kıskanıyor mu acaba?
alman hükümeti'nin halkına nasıl değer verdiğini gösteren, ak kefenlilerin ise kıskançlıktan kudurduğu eylemdir.
Yine herkes konuşmuş amk.
Evet küçük işletmelere minimum 5.000 Euro veriyorlar.
Daha bugün amcam 4 dükkanı için 20.000 Euro aldı.
Kesinlikle doğru yani.
almanların salak olduğunu gösterir. pis kiskanclar.
Olmonyo bozo koskonoyor.
kendilerine durumları yok, üstüne bir de avrupa kurtarma şov yapıyorlar.
görsel
güncel Önemli Başlıklar