1. 1.
  Şaka bir yana alman medyasından bir yazı:

  Şunun kabul edilmesi gerekiyor: istanbul, Berlin'in başaramadığını başardı. Türkiye'nin en büyük şehrinin yeni havalimanının faaliyete başlama süreci halihazırda birkaç kez ertelenmişti. Ancak havalimanı, beş yıldan kısa bir zaman alan inşa sürecinin ardından artık faal. Bunun karşısında, Berlin'in havalimanının inşaatı, muhtemelen ancak 2020 ya da 2021'de bitecek. Yani planlanan tarihten 10 yıl sonra. ilk açılış törenindense 14 yıl sonra. Ama bu karşılaştırma pek de yerinde değil. Otokratik ülkelerde inşaat projelerini hayata geçirmek elbette daha kolay. Bunu yakında üçüncü havalimanı açılacak olan Pekin'de de görüyoruz. Türkiye ve Çin yakında dünyanın en hareketli havaalanına sahip olmak için yarışacak." yazıldı.

  Kaynak: Frankfurter Allgemeine Zeitung
  2 -1 ... cok erken oten horoz
 2. 2.
  kaynak ahaber. kafalara gel mk.

  almanlar bizi kıskanıyor
  4 ... pillars of creation
 3. 3.
  Bu doğru bir haber.

  Ama kıskançlık konusu tartışmaya açık.

  Yeterli ve iş görür havaalanları Türkiye' nın zaten çok çok üzerinde. Dünyanın en büyük şeyleri bizde olsun da, gerisini bok götürse de olur zihniyeti yok.
  2 ... bavyera belediyesi
 4. 4.
  kısadan açıklayayım. ab ülkesinde bir inşaat yapılıyor diyelim öyle bir çevre koruma varki orada inşaat olduğunu anlayamıyorsun bile, adam malzeme inecek diye yola adam koymuş trafiği yönlendirmesi bir kaza olmaması için.
  tabi başlıktaki örnekteki sebep tamamı ile bu şekilde anlatılamaz. almanlarda 'bazen' hatalı iş yapabiliyormuş demekki. ama görüldüğü gibide öz eleştirisinide yapmış.
  ... ra s al ghul
 5. 5.
  Belki Ukraynalılar, Yunan'lar, Balkan ülkeleri.

  Ancak Almanlar degil.
  -1 ... alpertunna
 6. 6.
  He öyledir.
  Sizin götünüzün böyle kalkmış olmasını anlamıyorum. Almanlar dünyanın en iyi ekonomilerinden birine sahip. Bir kere bize geçiren geçirene.
  ... abyssos onsra
 7. 7.
  almanya nın tek 1 tane havalimanı yok merkez kabul edilecek.

  frankfurt da , köln de, berlin de, düsseldorf da uçak trafiğini fazlasıyla alıyor. sizde ise bir tek atatürk havalimanı vardı, bir de sabiha gökçen.

  tek "havacılık" merkeziniz istanbul.

  almanya yla "havalimanı" üzerinden yarışa girmek oldukça komik.
  2 ... uzakyolun yolcusu
 8. 8.
  Sırf Almanlar olsa iyi, bütün dünya kıskanıyor.
  -1 ... faraway so close
 9. 9.
  Ekonomik kriz geldiginde ucuncu Hava limaninin betonlarini kemirirsin artık. Adamlar 350 milyar euro butce fazlasi vermis kiskaniyorlar he canin he.
  ... alexdeberk
 10. 10.
  ben de seziyorum, bir kıskançlık durumu var gibi ama.

  du bakalım.
  1 ... lucius vorenuss