1. 1.
  (bkz: churchill bana mert derdi)
  2 -1 ... heveron
 2. 2.
  sevmediklerini söylerler. söylememeleri ve ya hitleri sevmemeleri küçüklükten empoze edilmiştir. yoksa seven çoktur, seven demeyelim de takdir eden çoktur, o olmasaydı şuan ki almanya olmazdı diye düşünürler.
  4 -1 ... arka plan
 3. 3.
  savaştığı için sevmemeleri diye bir durum söz konusu değildir. savaşıp kaybettiği için sevmezler.
  3 ... serapci
 4. 4.
  siyasi gelişim göstermemelerinden dolayı olandır. basit insanlardır. kolay kandırılırlar. hitler'in abd nin işine gelmediği için indirildiğini bilmeyip, kendi çıkarlarına ters düşse bile sırf popülerizm için ses etmezler.
  -3 ... asil praetor
 5. 5.
  sevilmemesi normaldir, hitler yüzünden almanya öyle büyük bir maddi ve manevi yıkıma uğradı ki anlatılamaz. sadece savaşın son 5 ayında almanya'ya doğudan giren kızıl sovyet ordusu ve batıdan gelen müttefikler almanya'da yüz binlerce kadına tecavüz ettiler. on binlercesi intihar etti. dresden şehri tamamen yok edildi. üstelik almanların alnına bir de soykırım lekesinin sürülmesine sebep oldu. şimdi akil bir alman vatandaşının hitler'e sempati duyması için sebep var mı?
  2 -2 ... zanli temiz
 6. 6.
  normaldir, onun yüzünden almanya yıllarca ikiye ayrılmış bir şekilde yönetildi. batıyı abd-ingiltere-fransa, doğuyu sovyetler yönetti. "yahudileri katledelim, polonya belçika hollanda yunanistan yugoslavya bizim, fransa ve qonun afrika kolonilerini alalım" diyerek yola çıktı hitler, intihar etti ve arkasında öldürülmüş ve esir kalmış bir alman halkı bıraktı.

  edit:aslen avusturyalıdır hitler tuhaf gelmez bu durum aslında, abd başkanının kanadalı olması gibidir.
  2 -1 ... special one
 7. 7.
  Oranın komunistleri sevmez, millyetçilleri-ırkçıları sever. Ortalama vatandaşıda sempati duyar yada nötrdür. Ama sorsan siyaseten sevmediğini belirtir.
  1 -2 ... guzmann
 8. 8.
  Çoğu sevmediğini ve şiddetle karşı olduğunu söylüyor ama sevenler de var geçenlerde biri beni gözleriyle sabun yapıyordu az kalsın ama onlar da cesaret edemiyorlar belli etmeye çünkü suç. Ayrıca bunu neden sorunsal olarak gördün balım?
  ... widerspruch
 9. 9.
  2.dünya savaşında sovyetleri bozguna uğratsaydı acaba o zamanda toplum bu şekilde yerden yere vuracak mıydı acaba diye hep kendi kendime sormuşumdur.
  1 -1 ... rusenamca
 10. 10.
  II. dünya savaşın sonuçlarıyla alakalıdır. hitler başarılı olsa acaba gerçekten küçük bir azınlık dışında sevmeyen olur muydu dedirten sorunsaldır.
  1 -1 ... inmyopinion