bugün

tarih öncesi devirlerde bizlere malrboro ve çukulata taşıyan almancıların ortak yanlarını irdelyen entrydir.
kendilerine almancı diyenlere ana-bacı sövmeleridir.
tül ve yoğun çiçek desenli kıyafetleri severler. ten renklerini göz önünde bulundurmaksızın saçlarına sarı gölge attırırlar. arabesk rap sevenleri de çoğunluktadır.
ne türkçeyi ne de almancayı tam olarak bilirler. arada kalmış insanlardır.
büyük hayaller ile almanya'ya göç edip, köpek gibi çalıştırılıp bir kenara atılmış insanımızdır. bunların çocukları ya da 3. kuşakları ise, arada kalmış ne doğulu ne batılı olabilmiştir çoğu. arada bu sürüden ayrılanlar, kendisini geliştirenler çıkar.
(bkz: oğlancı)der gibi oluyor.
zannımca cimri olmaları en büyük ortak özellikleridir.
%75'inin görgüsüz, kendini beğenmiş, almanya'da yaşıyor diye kendin türkiye'dekikerden üstün sanan , apaçi kılıklı , türkiye'de iken sinirlenince kendi aralarında almanca konuşan garip bir zümrenin mensuplarının özellikleridir. (geriye kalan %25 bu gruba dahil değildir)
sonradan görme erkekleri apaçi kızları kezban almanyada tuvalet temizleyip türkiye'ye gelince götü kalkan bir zümre.
Beatbox yapmaları.
(bkz: acun abi almanya dan geliyorum bitbaks yapacam)
Ya ya ya demeleri.
memleketlerine çikolatalarla dönmelerdir.
SON DÖNEMLERDE ÇiKOLATA YERiNi SUCUKLARA BIRAKTI.
TÜRKiYE ONLARA GÖRE UCUZDUR.
SENiN BENiM ALIŞ VERiŞ YAPMADIĞIM YERLERDEN 5-10 LiRAYA BiR SÜRÜ KIYAFET ALIRLAR TÜRKiYEDEN.
5000 EUROYLA TÜRKiYEYE GELSE NEREDEYSE 15BiN LiRA EDiYOR BURADA. EE UCUZ TABi.
tüm almancı kızlarının türkiye'de bir ilişki deneyimi oluşu.
taa buraya kadar arabayla gelmeleri. Çikolata getirmeleri. Keçi sakalı bırakan babaları, arabalaının üstünde bavuk olması.
orada en boktan işleri yapıp, Türkiye'de kendilerini kral sanırlar.

ekstra olarak şımarık çocuklar, kezban havalı kızlar, züppe erkekleri vardır.
uzun zaman sonra türkiye'ye gelmeleri halinde saçma durumlara yol açanlardır.

mesela;

bizim kuzenler gelmişti.
terasta yataklarını kurduk.
birinin dediği şuydu yıldızlara bakarak;

"şunları biri kapatsın uyuyamıyorum."

neyse bunu siktir et beni öldüren başka şey de şu;
bu kuzenin bir büyüğü;

"ya burada da her gün aynı şarkı çalıyor."
ezan sesine diyormuş.
birbirleri ile almanca konuşmaları, amk görgüsüz özentileri...

o bokunu temizledeğiniz almanlara neden bu kadar tapıyorsunuz. biraz milliyetçi olun lan adamı hasta etmeyin.
Borca harca girip son model araba alıp onunla türkiye'ye gelmeleridir. Bir de giyim kuşamdan zerre nasip almamaları.
ilk almancılar pilli radyo ve kuş tüyü saplı şapkaları ile nam salmışlardı.
sonraki nesil alman desen alman değil, türk desen, diyemezsin. arada kalmış bir nesil.
saç traşları tek tiptir.
asimile olmaları.

türkiyede yaşama hayalleri.

dönenlerin geri dönmek istemeleri.

türkiyede bir haftayı akraba
ziyaretleriyle bir haftayı da deniz kıyısı tatiliyle geçirmeleri.

ve -buna hiç bir anlam veremiyorum- her vedalaşmada yazışırız deyip çoğu mesaja cevap vermemeleri. seneye tekrar gelince de gezdir diye yalakalık yapıyorlar. genel konuşmak istemem. bizim mi kan bozuk acaba?
hafif kırmızı tenli almancı amcaların sarımtırak kıllı kollarında altın rengi saat olması.
Her cümleye "bizim Almanya'da" diye başlamaları.
almanya da yaşamaları. en az bir defa türkiye ye araba ile gelmeleri.
güncel Önemli Başlıklar