bugün

Adettendir. Zıkkım yiyin.

(bkz: Türkiye’li akrabaların Almancılara bir bok vermemesi).
domuz yağı muteviyatlı leş alman çikotalarıdır..
hepsi bim ayarında ekonomik marketlerden alınan çikolatalardır.
pahalı çikolata getiren olmaz, emin olun. burda cent hesabı yapıp türkiye'de zenginim diye geziyorlar.
niye?
çünkü ehonomi çoh eyi.
Sikimizde değildir.

(bkz: Almanyalı olarak Türkiye’li kekolara götüyle gülmek).
içi dolgulu nane gibi mentollü gibi bir çikolata ve sonra içinde içkili olduğunu tahmin ettiğim zehir gibi acı bir tadı olan en değişiğiydi.

milka çikolata ve nussknacker hediye veriyorlardı bunlar da sıradan olanlardı.
BiZ aachen’dan lindt’in fabrikasından bir valiz tavşanlı paskalya çikolatası, çilek parçacıklı, karamelli, bitterler, tatlı için kiloluk kuvertür çikolatalar, içi yumuşak dolgulu denizlabuğu çikolataları, Hindistan cevizli fondanlar filan getirmiştik oysa. Millet gibi aldi’den Lidl’dan nussknacker’la, merci’yle gelmedik. Bilginiz olsun diye söylüyorum o içi naneli dediğiniz çikolatalar hep wochenmarkt(semt pazarı)ndan alınan son kullanma tarihi yaklaşan after eight çikolatalar.

Malatya havaalanında gümrükçü sorun çıkardı hatta, 55 kilo çuhulatayı nöörücü satıciii dedi allahın maraşlısı.

Ambu sumsuğu görüün mü diye yumruğumu sıktım, çeneni dökerim 6 ay çürük çorbası içersin diyerek uygun bir dille uyarınca durumun vehametini kavradı.

Çikolata ne ki, daha tatlı dostlarımız var la bizim, sorgulamak ne haddine göt!
Ben tadına bakmıştım, güzel gibiydi...
Çok şükür hiç almancı akrabamız olmadı. Ama bir dönem amcam brüksel de askeri ateşeydi o getirirdi envai çeşit çikolata onlar da gayet güzeldi.
Bana çikolata getiren Almancı tanıdığım bile yok . Bu nasıl nankörlük yahu sevinin. Bakın bulamayan var.
malın biri de aynı entry i 4 defa girmiş...
güncel Önemli Başlıklar