bugün

çoğu zaman havaalanında freeshop'tan alınan çikolatalardır.
mutlaka hediye edilir.
muhtemelen içinde domuz yağı da bulunan çikolatadır.
domuz yağı yoksa muhtemelen alkol bulunan çikolatalardır. varsın olsun getirin yeriz denilen çikolata çeşitleridir.
özellikle yurt dışında yaşayan yakınlarımızın onun içinde domuz yağı var alkol var dediği çikolatalardır.
insanın abisi almanya'ya gider;
-ne istersin getiriyim sana?
-çikolataaaaaaaa
-başka bir şey istemiyor musun? kızım almanya'ya gidiyorum düşün biraz başka ne getireyim. parfüm, makyaj malzemesi?
-daha fazla çikolataaaaaaaaaa

6 tane koca kalıp çikolatayı 4 gün içinde yedim bitirdim. güya fındıklı üzümlülerden bir tanesini kayınvalideme bırakacaktım ama yapamadım başaramadım. onlar buzdolabındayken ben ben değildim zira.
almanya'da yaşayanlar bu çikolatadan ayda en fazla bir tane yer. türkiye'ye gidince de çikolata olsa da yesek der. ilginç bir durum.
zamanında lidl ve aldiden bol miktarda ucuza alınıp getirilen, artık pek bir ehemmiyeti kalmayan çikolata.
her almancının ülkesine gelirken getirdiği. yaptıkları en güzel şey sanırım.
olsa da yesek.
ambalajları da bizimkilerden kaliteli olan çikolatalardır.
en kralı ''merci'' markalı olanıdır.
Muthis tadi olan cikolatalardir. Almanlar bu isi biliyor.
alamanyada oturan akrabaların klasik hediyesi.
Likörlü ve noel Baba modelli olan gavur işi olsa da çok başkadır.

Not: getiren ya da getirten olursa haber versin parası neyse veririm.
belçika çikolatası yanında sıfır olan çikolatadır.
sabırsızlıkla beklediğimiz çikolatadır. Almanya'dan gelen akrabalar getirir. Tadı güzeldir.

Edit: sanırım naneli vardı. Onu getirmeyin bi zahmet.
adamlar biliyor işi.
çok güzel olurlar.
Her ailede bir tane alman olması gerektiği düşüncesini uyandırılmasını sağlayan çikolata.
almanyada yaşayan gurbetçilerin vatanlarına dönerken hediye amaçlı getirdikleri altın gibi kıymeti olan biricik çikolata. verdiği insan bi mutlu olur gıdım gıdım tadına vara vara yer onu saklar paylaşamaz.
Şahane olan çikolatadır, yeyin yedirtin.
içi findik dolu olanlar süper üstüdür .
isvicre cikolatasi yaninda lafi olmaz, ayip olur.
Almancı akrabalar sayesinde Çocukluğumda yer etmiş Çikolatadır. Bunu verirken sanki servet bağışlar bir havaya girmeleri ise unutulmamıştır.
Fiyatı 1-2 euro arasında değişen çikolatalardır. Normalde 2 euroymus indirime girip 1 euro olunca daha fazla alıp getirmiş. Komşu söyledi.

Tadı güzel tabi kac euro olursa olsun. Avro mu diyordu bunlar yoksa?