1. 1.
    tek başına nismo çıkışlı olan v spec II nin japon saflarında yer alması yeter. subaru'nun mükemmel 4 çeker sistemi falan filan diye anlatmama gerek yok zaten. japonların net üstün olduğu versus.

r35 den bahsetmedim bile.
    3 -3 ... irdo returns
  2. 2.
    kesinlikle japondur. aksini iddia eden sığırdır.

edit: (bkz: tok tokmak sesi)
    4 -3 ... serdarsl06
  3. 3.
    Seçim hakkımı Japon dan yana kullanıyorum ancak alman araçları da iyidir tabi.
    3 -1 ... kurtcebe noyan
  4. 4.
    toyota suprası olan kazanır.
    2 ... foolish casanova
  5. 5.
    Japonlar arabaları kendilere göre yaptığı için içi bir tık dar oluyor.
    Alman arabaları iyidir.
    2 -1 ... hayta38
  6. 6.
    en az sorun yaratan araçlar sıralamasında mercedes toyota'nın iki basamak gerisinde yani 5. sıradadır. ilk iki ise lexus ve porche.

https://paratic.com/en-az...karan-otomobil-markalari/
    2 ... serdarsl06
  7. 7.
    Şu an alman arabası kullandığımdan alman arabalarını tercih edeceğim versus.
    Capon arabası kullanıyor olsaydım capon derdim.
    işte ben de böyle bir kaypağım.
    5 -1 ... moon tripper
  8. 8.
    tepe noktalara bakarsak almanlar daha üstündür.

porsche, mercedes, bmw, audi gibi ağır abiler var.

dünyanın her yerinde makam araçları alman. amerikan ingiliz de bir seçenek.

günlük kullanım araçları açısından da vw güçlü motor kompakt tasarım iyi şanzıman kombinine sahip araçlara sahip.

toyota bu konuda net bir adım geride. önde olduğu konu ise sorunsuzluk. bu konuda 2 adım önde.
    avantajı hibrit teknolojisine yaptıkları sağlam giriş. diğer araçlar plug in teknolojisinin dışına çıkamamışken bunlar buradan yürüyecek.

subaru açısından bakarsak şanzıman ve az yakan motor konusunda 2 adım gerideyken bunun dışındaki konularda vw'den iyidir. iç hacim ve işlevsel tasarım dışında.

güvenlik olsun 4 çeker teknolojisi olsun bu konularda hakkını yememek lazım gerçekten öndeler, ancak yakıtı hala içiyorlar.

mazda ise skyactiv x motoru ile devrim yapacağı iddiasında. bu motoru plug in ya da araçtan şarjlı hibritlerle kombine ederlerse o zaman sıralama değişir.

premium sınıf karşılaştırması yapmaya gerek yok. bu konuda almanlar dünyaca kabul görmüş durumda. lexus yabana atılacak bir marka olmasa da mercedes gibi bir realite var dünyada.
    5 ... raduyev
  9. 9.
    20 yaşında olsun alman olsun.
    2 -3 ... hastavilla
  10. 10.
    15 yaşında alman arabası aldım. 1 sene sonra satmak istedim. 2 sene sonra zor sattım. arada 3 bin liradan fazla para harcadım.

20 yaşından büyük mazdalar hala boyası bile ışıl ışıl ve sorunsuz biçimde gezer trafikte.
    2 -2 ... serdarsl06