1. 1.
  Zaten 20-25 yıldır var olan, son 2-3 yıldır genel olarak meşrulaştırılan,
  ve son 4-5 aydıir adeta patlama yaşıyan bir gerçekdir.

  Geçmişte alman ırkçılar tarafından beslenen, ve alman genel toplumundan (en azından dıştan) reddedilen bu Türk ve Türkiye Düşmanlığı, medya'da oluşturulan ortam nedeniyle artık, evet, açık bir şekilde dile getirebilinir hâle gelmiştir.

  Olay artık öyle bir boyuta ulaştı ki,
  Alman haber bültenleri ilk yarım saat'i Anti-Türkiye Propagandası için ayırıyorlar.

  Başlığı "medya" değil de, genel olarak Almanya olarak açsaymışım daha da doğru olabilirdi.

  Maddeleri inceliyelim:

  1) bir kaç ay önce provokativ bir şekilde Alman Parlamentosu'nun sözde "Ermeni Soykırımı'nı" tanıması

  2) Almanya (ZDF) Devlet Kanalının etik-danışma kuruluna bir PKK'li sempatizanin (bkz: şempanze) yerleştirilmesi.

  2) Medya'da Türkiye'nin PKK'ya karşı anti-terör eylemlerini, sanki (zamanında kendilerinden alışık oluklarından mı artık bilemiyecegim) sivillere yönelik bir operasyonmuş gibi göstermeleri

  3) Alman Devleti'nin PKK'yi resmi olarak "Terör Örgütü" sıfatıyla sınıflandırmış olsa bile, PKK sempatizanlarının Almanya'nın bir çok kentinde Apo posterleriyle ve PKK bayraklarıyla gösteriş yapmalarına, para toplamarına, hatta ve hatta personel ve lojistik bakımından hareket ve planlama alanı olarak kullanılmasına göz yumulmasının gerçeği

  4) Alman Devleti'nin PKK uzantısı YPG'yi resmi şekilde desteklemesi, eğitmesi ve silah ticaretinde bulunması

  5) 15 Temmuz darbe girişiminin başlangıcında Alman TV kanallarınin (devlet kanalları dahil) adeta darbenin olumlu geçmesi için çırpınmaları (ve açik dile getirilmese bile fetö'cü darbecilerin desteklenmesi)

  6) Alman haber bültenleri darbe girişimi sonrası Türkiye'de (chp, mhp gibi) muhaliflerin sanki Darbecileri desteklediği gibi göstermeleri

  7) Darbe girişiminden 2 gün sonra Alman Devlet Kanalının ABD'de Fethullan Gülen ile özel reportaj yapıp kendisini adeta mahsum bir vatandaş olarak göstermeleri

  8) ilerleyen günlerde ve haftalarda bir kampanya halinde medya'da FETÖ'yu temiz'e çıkarma çabaları, ve okadar çok Türkiye'yi [karalamak icin] medya'da ele almalarına rağmen, hiç bir şekilde FETÖ yapılanmasının aktarılmaması

  9) bununla birlikte chp ve mhp'nin de desteklemiş olduğu devlet kurumlarındaki FETÖ temizliğini,
  sanki siyasi muhalefet'e karşı bir operasyonmuş gibi göstermeleri ve hiç bir şekilde ne CHP'nin ne de MHP'nin "Hükümetin arkasındayız" demeçlerini yansıtmamaları

  10) Alman TV leri'nin, Yeni Kapı Mitingin'de toplanan 5 Milyon vatandaşı "yüzbin civarinda" olarak aktarmasi

  11) Alman Medyası'nın yine aynı miting'de toplanan muhalifler'i, ortamdaki birlik ve beraberligi, hiçbir şekilde göstermemeleri; sadece ve sadece RTE'yi göstermeleri, ve yaklaşık 1 saatlik konuşmasından sadece ve sadece idam konusunu aktarmaları, sanki bir "linç ortamı" varmış gibi yansıtlamaları

  12) Köln'de "Darbe'ye karşi demokratik eylem" için toplanan Türkler'e Alman Medyasi ve Siyasiler tarafindan Terörist muamelesi yapilmasi, yine ayni Yeni Kapi'da oldugu gibi, Köln'de toplanan Kemalist Dernekleri, Atatürkcü Dernekleri, Ülkü Ocaklarini, ve bircok Türk siyasi ve sivil toplum örgütlerini, Türk Üniversite Ögrenci Birliklerini yok sayip sadece RTE hayranlarının orda toplanmış gibi gösterilmesi.

  13) Türkie CB'ninin "yasalara aykiri oldugu icin" Köln Mitingin'e internet'den canli baglanmasina izin verilmemis olmasi, ama ayni yasanin bir kac hafta önce bir PKK komutani icin neye hikmetse gecerli olmadigi gercegi. Zira Kandil dagindan bir Angut Almanya'da gerceklestirilen PKK mitingin'e rahatlikla internet üzeri baglanabilmisti. Ne Alman Medyasi, ne Alman siyasetcileri, ne de Alman yargisi buna karsi cikti.

  - bu maddeler gibi bir çok örnek daha verilebilir!
  Ben kendim ne AKP'ciyim, ne de Erdoganci'yim. Ama konu bu degil. Konu, Almanya'nin sürdürmekte oldugu Türkiye'yi karalama operasyonu!

  Daha 2 sene önce Erdogan'in adini bile bilmeyen Alman Vatandaslari simdi çıkıp türkiye hakkinda ileri geri konusuyorlar, Mazallah hepsi Türkiye uzman'i olmusta haberimiz yok. Tekrarlıyorum, hiç bir sekilde iç siyasi bir konu değildir. Akp'li ol, Mhp'li ol, Chp'li ol ,fark etmez. Ama Alman Vatandaşlarının beyni okadar yıkandı ki, resmen, sırf Erdogan'i ve Türkiye Devleti'ni böyle bir Propaganda (bkz: maddeler) sonrasi sevmedikleri icin, FETO ve PKK aşıkları oldular.

  edit: güncellenmek istenen başlık.
  şöyle devam edelim.

  14) 02 ağustos 2016'da gerçekleştirilen pkk pyd'nin ab parlamentosuna misafirlik.

  15) 02 ağustos 2016 alman hükümetinin sözde ermeni soykırımını tanıdıklarını tekrar bilinçli şekilde yenileyip gündeme getirmesi.

  16) 03 ağustos 2016'da köln'de gerçekleştirilen, alman medya ve siyasetciler tarafından desteklenen, pkk pyd yürüyüşü (aralarında pkk pyd baş teröristler ve selahattin demirtaş da bulunmakta).

  17) 23 eylül 2016 alman devlet ve gayriresmi medya mensuplarının yine (17 temmuz'da olduğu gibi) fetö'yü ziyaret edip "ben suçsuzum" demeçlerini bütün kanallardan yayınlayıp , ardından kendi yorumlarıyla desteklemeleri !!

  18) can dündar'a çakma ve yansanayi "ödül" verilmesi, ve sabahtan akşama kadar bunu kutlayan ve hatırlatan yine alman medyasının olması

  19) can dündar'ın alman medyasında Fetö'nün ve PKK'nın propagandasını yapması ve alman medyasının şöyle duruş alması: "bakınız. fetö ve PKK mazlum, türkiye zalimdir. bunu biz değil, türkiye'den kovulan gazeteci diyor".

  Edit 2: güncellenmek istenen başlık. Şöyle devam edelim.

  20) diyanet islerinin dış kurumu olan ditib gibi ve daha da fazla türk sivil toplum örgütlerinin önleri kesilmek istenmesi, anlaşmalarının Alman devleti tarafından tek taraflı bozulması.

  21) (bkz: 24 09 2016 almanya da chpli vekile terbiyesizlik) akp , chp , mhp fark etmemesi: türkiye'nin bütünlüğü için çabalayan tüm siyasiler, tüm kişiler , tüm kurumlar bu şerefsizler için artık düşman olmaları.

  22) alman'ların şu eylemle ıspatını tekrar yenilemiş olması (bkz: 20 ekim 2016 alman medyasının pkk ypg ye ağlaması). teröristler ölüyor,
  almanlar ağlıyor, sızlıyor. ölen leşlere terörist bile demek istemiyor olmaları
  (bkz: tsk nın almanlara fena sokması).

  Edit 3: güncellenmek istenen başlık. Söyle devam edelim:

  23) 4 kasım 2016:

  hdpkk 'lı vekillerin tutuklanması sonrası Alman tv kanallarının adeta yayını kesip pkk'nın kravatlı teröristlere karşı yapılan bu eylemi delirmiş gibi eleştirmeli , çıldırmaları, ağlamaları,

  Almanya'da sokaklarda Apo posterleri ve PKK bayraklarıyla gösteri yapan terör yandaşlarını alkışlamaları,

  terör yandaşlarını normal muhalefetmiş gibi göstermeleri ve buna dayanaraktan sözde tayyip eleştirisinin arkasında T.C. ye kin, nefret ve düşmanlık beslenmesi,

  Alman politikacıların daha önce de olduğu gibi PKK teröristlerini savunmaları , hdp'yi Türkiye'de tek demokratik hareket olarak tanımlamaları,

  PKK teröristlere terörist diyen herkese (CHP MHP AKP fark etmez) "faşist" demeleri ,

  ve daha neler neler. Şunu tekrar belirteyim, bu son saydıklarımın hepsi tamamiyle sadece 4 Kasım yaşananlar, bunların (diğer maddelerde de gördüğünüz gibi) öncesi ve (bugün 5 kasım itibariyle) devamı da mevcuttur.

  Edit 4:
  Nasıl güncelleyeceğimi bilemediğim konu. 1 hafta içinde okadar çok şerefsizlik yaptılar ki, nerden başlasam bilemedim.

  Şu konuyu bi aktaralım:

  24) 12 kasım 2016 da PKK sempatizanları tarafından köln'de düzenlenen bol urang-utan posterli (bkz: apo resmi) , PKK bez parçalı propaganda eylemini Alman medyası aynı gün Türk Alevi toplumun gerçekleştirdiği yürüyüş olarak göstermesi.

  Alman medyası resmen pkklı piçlerine "Türk Alevi" mührünü yapıştırıp, daha önce de vurgulamış olduğum

  'sanki Türk muhalefetin Fetö ve PKK'yı desteklercesi gibi göstermeleri ve bu yalanlara dayanaraktan bu teröristlere yapılan operasyonları sanki mazlum sivillere yapılıyormuş gibi göstermeleri" -propagandasını tekrarlamış oldular.

  Hayatımda Alman Medyası kadar bukadar âdi , bukadar şerefsiz ve bukadar o.ç.'luğunu zevkle benimsemiş bir topluluk, bir kolektif görmedim!!!

  - şerefsizsin Almanya! Nankör Almanya! Alın Avrupa Birliğinizi g*tünüze sokun! (bkz: bruksel deki pkk çadırı)

  NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE.
  25 -3 ... game of thrones taki kerhaneci
 2. 2.
  Almanlar ve abd her zamanki gibi düşmanlığını göstermekte. Dost gibi gözüken düşmanlar.
  9 -1 ... ozan oyunbozan
 3. 3.
  Valla biz biliyoruz zaten bu şerefsizlerin bize düşman olduklarını, onu bop eş başkanına söylerseniz...
  6 -3 ... tunga tigin
 4. 4.
  almanya'ya gideli elli yıl olup, hala entegre olamamış türklerin hiç katkısı yoktur bunda; hep tc'nin gelişmesini istemeyen güçler bunlar hep.
  4 -4 ... alahilafulkanun
 5. 5.
  1. Dünya savaşında mecburi müttefikimizdi bu almanlar. 2. Dünya savaşından sonra türklerin sayesinde ihya oldular. En ağır işlerde gurbetçi kardeşlerimizin alın teri vardır. Kursaklarında türkün hakkı vardır bu nankörlerin. Bitleri kanlandıya ondan. Unuttular açlıktan patatese talim ettikleri günleri.
  10 ... ba ba ba black aquila
 6. 6.
  Gavurdan dost,domuzdan post olmaz.
  9 -1 ... dinazorus
 7. 7.
  Atv’nin bizi görünce elleri titredi haberinin intikamını alıyorlardır. Şaka maka bu kadar ciddiyetsiz bir kanal olabilir mi ak.

  Edit: ne kadar atv fanı varmış lan. Gta şifresi dağıtayım da rahatlayın.
  2 -8 ... gok bilge
 8. 8.
  akplilerin ne düşündüğünü merak ettiğim bir hal.

  hajum noldu özgür dünyanın özgür şansölyesi anjıla merkel ayda bir ankara'ya geliyordu. türkiye ikinci evi olduydu hani hajum lol.
  1 -4 ... ubeydullah chygrizinski
 9. 9.
  Hitlerin torunları Atatürk'ün torunlarını sevecek değildi ya?

  (bkz: fatihin torunu atatürkün torunuyuz)
  4 ... birinizdegunesolsun
 10. 10.
  iç siyasi polemiğine çekilmesini istemediğim bir durumdur.
  Anlıyorum, ben de bir muhalifim. Ama böyle konularda söz konusu siyasi partiler, düsünceler ve kişiler değildir!

  Erdoğan'ı öne sürüp içlerindeki Türkiye Korkusunu ve buna dayanan Nefret'i artık dile getiriyorlar.

  PKK'yı "ezilmiş Halk" ve "barış bekçileri" olarak gösteren bir Devletin (resmi ve gayriresmi) medyasindan bahsediyoruz.
  Fethullah'i 15 Temmuz sonrası "neye uğradığını bilmeyen, her şeyden habersiz, şaşmış ,mazlum bir liberal Din Adamı" olarak gösterenlerden bahsediyoruz!

  TSK dağlarda PKK o.ç'larını vuruyor, ağlayan , sızlayan bu Almanlar oluyor. Neden acaba?
  Burda yaşıyan biz Gurbetçiler bunu gün geçtikce daha fazla gözetliyoruz.

  Hatta şöyle bir durum bile var:

  Alman Medya'sı işid'in türkiye'de gerçeklestirdiği terör saldırılarını manşetler'e taşıyor,
  amma velakin PKK'nın eylemlerini hiç bir şekilde dile getirmiyor! arada bi (Türkiye'yi kaos ortamında, iç savaşı ortaminda göstermek için) bildiriyorlar, ama PKK'nın adını kullanmadan; tam tersi: "Türk Makamlar 'Kürtleri' suçluyor" gibi abuk subuk sözlerle.

  gerisini siz düşünün.
  6 -1 ... game of thrones taki kerhaneci