bugün

Alaman arabasi:
görsel
Japon arabasi:
görsel

Su japon arabalarini bilenler iki parca honkursun mk.
(bkz: yaran başlıklar) alman haric de lan.
alman arabası alır.
kişinin ihtiyaçlarına göre kazananın değişeceği vs. şöyle ki;

kalite, konfor, sağlamlık, güven, teknoloji vb. şeyleri talep ediyorsanız alman'a bineceksiniz. ha bir de prestij var unutmadan. ama yok başım ağrımasın, arızası olsa dahi yolda bırakmasın, konfor çok mühim değil sonuç olarak amacımız a noktasından b noktasına gitmek vb. şeyleri düşünüyorsanız japon'a bineceksiniz.
alman arabası: dayanıklılık
japon arabası: hız, atiklik

alman arabası: yaşlı kurt
japon arabası: kanı kaynayan genç
hala japon diyenler.
Audi - S8 (D4 facelift 2013) - 4.0 TFSI COD V8 plus 605 Hp quattro Ttiptronic
Tork = 750 nm
şimdi susun ve hitlere diz çökün.
Alman arabalari tasarim olarak iyidir ama jopon arabalarinin elektonik aksamlari daha iyidir, saglamdir.
Alman arabası tabiki de.
görsel
(bkz: almanlıktan aldığım tadı hiçbir şeyden almadım)
Paranızın miktarına göre tercihiniz sırasıyla alman ve japon olsun.
Kimse kendini kandırmasın parası çok olup da mercedes yerine honda alacak adam yok.
Capon capon diyenler herhalde civicin kesme tahtasindan faha sert plastik ic kismina, esya gozlerinde sesi engellemek icin kullanilmamis kaplamalarina vs hastalar.
Garantisi dolunca satarim diyorsaniz diyenler dsgli araclarickast ediyorsa cvt li nissan ve hondalar hakkindaki sikayetlere bir bakiversinler. Sifir aracla bayiden cikip evine varamayanlar oldu uc dort sene icinde malesef. Ozellikle nissan xtrail modelinde.
Neye göre karşılaştırdığına bağlı. Ama eger fiat - kalite ilişkisine bakarsan toyata başta olmak üzere japondur. Dünyaya LEAN sistemini getiren, ders kitabı gibi tüm dünyada kullanılan sistemin kurucusu ve en etkin kullananı Toyota dır.
doğan görünümlü şahinden şaşmayın.
Japon araçları gerçekten iyidir. Tabi alman araçları da öyle. Şu an japon kullanıyorum ve gayet memnunum. Yılda 1 servise gidiyorum o da mecburen. Aracım 10 yaşında ancak maşallahı var. Bundan öncede japon kullandım hiç üzmedi.
biz audi kullanıyoruz, ve çok da memnunuz. japon arabasının parça problemi olabilir, ki olur. alman arabasının olmaz.
audi alır.
Alman tabiki. Ama nissan gtr ye hayir demem. Teslayi bile sikip attigi videolari mevcut bir video paylasim sitesinde.
Normalde cevap yazmaya uğraşamam ama gel gelelim bir arkadaş :kendini hiç kandırmasın parası olan honda almaz yazmış . Buna güleyimmi ağlıyayım mı bilemedim ? Güncel fiyatlardan haberdar olmayan arkadaşa honda nsx i biri sorabilirmi ? Hiç görmüş mü binmişmi ?

Evet bir honda kullanıcısıyım çünki alman arabalarının bir kaç marka hariç şişirildiğini düşünüyorum . Bazı kör cahiller gibi kendi arabamı övücek halim yok . Fakat gel gelelim ki her arabanın artısı eksisi vardır . Her arabanın bir fiyat aralığı vardır . Honda nın ucuza arabası vardır pahalıya da vardır . Bir audinin de vardır bmw nin de . Audi a3 e binip burda ahkam kesmeye benzemez yada bmw 1 serisine binip ahkam kesmekle asla olmaz en nihayetinde fiyatları honda civic ile 3 aşağı 5 yukarı aynıdır . Hondanın abisi mclearen i unutmamak lazımdır . ingiliz menşei olsa dahi japon ya da honda fabrikalarındada üretilir . Tabi toyota subaru mazda da japon ya menşeidir . Hele opel diyen arkadaşa götümle gülüyorum

Saygılar herkese .
alman arabası diyen golfçü bir kekodur. kendim dodge charger kullanıyorum japon aracı değil. alman araçlarını tasarlayanlar insanların gösteriş merakını ön planda tutup üretirken, japon araçlarını tasarlayanlar insana ve doğaya saygılı araçlar üretir.

japonlar, araçlarına bir özellik eklemeden önce o özellik sorunsuz çalışacağına yüzde 100 emin olmadan eklemezler, bu yüzden japon araçları sık arızalanmaz. alman araçlarını tasarlayanlar ise sırf şekilcilik yaparak tüketicilerin gözünü boyar, yüzde yüz emin olmadan yeni bir özelliği getirirler. sonrada tüketiciler servisten çıkamazlar. bunun en güzel örneği kronik sorunlu dsg şanzımanlardır. firma üzerinde yeterli arge yi yapıp sorunsuz bir dsg tasarlamadan araçlarına eklemektedir.

japonlar onurludur. ürünlerinde bir tasarım hatası olduğu gibi gurur yapıp araçlarını geri çağırırlar. alman ibneleri doğanın anasını zikip üstüne vergiden kaçırmak için her türlü ibneliğe kalkışırlar.
aynı değerdeki iki araca 5 lira yerine 10 lira isteyen araba alman arabasıdır, 4.5 tl isteyen ise japondur. konu kapanmıştır.
toyota candır. gerisi heyecandır.
sürekli fransız menşeili araç kullandım bu konu hakkında bir fikrim yok ama tercihim japondan ziyade kore menşeili araçlarda.
Ben suziki grand vitara, eşim de Toyota yaris sahibi. 10k km olmadan servis falan görmüyoruz pek. Vitaradan önce tiguan kullanıyordum senede bir kaç sefer mutlaka servise gitmem gerekiyordu. Zaten volkswagen Türkiye'de şişirilmiş bir marka. Japon araçlarını kalite ve sağlamlık olarak Mercedes, audi, BMW ile falan kıyaslamak gerekir ki bunlarla kıyaslayınca da aynı konforu ve kaliteyi daha ucuza alırsınız japon araçlarında.
JAPON ARACININ AMK,
ALMAN ARABASININ CARPTIGI BIR JAPON ARABASINDAN NASIL KURTULDUK ANLAMADIK.
ARKADAN CARPAN ARABA NASIL OLDUYSA BIZIM ONDEKI TEYBI KAFAMIZA CARPTIRDI, BONUS PUAN ALDI.
JAPON ARABASI JAPONYAYA GÖREDiR,
ALMAN ARABASINI HERYERDE KULLANIRSIN.
ALMAN ARABASI BANA MI DENK GELDI YILDA 1 BAKIM YAPIYORUZ, JAPONA 2 HAFTADA BIR
SERViSTEYDiK ALTI USTU GUNDE 50 60 KM YAPIYORDUM..
güncel Önemli Başlıklar