bugün

Gerçekten söylüyorum ispatlayın bana sizin dininizde tanrı bir şeyleri yanlış biliyor bence tanrı her şeyi bilen ulu bir varlıktır.
(bkz: yeni ateist olmuş ergen)

mehmets in yerine ben yapayım biraz *
Aynaya bakmak kafi.

inanın böyle bir sığırlık tesadüf olamaz.
Frekans baktım allah ı bulamadım.
allahın varlığını bilim yoluyla isbatlayamazsınız buna mukabil yokluğunu da isbatlayamazsınız. yani bilim henüz son bulmadı ki son bulmayan henüz bitmemiş bir şeyden yola çıkarak ''bilime göre allah yüzde yüz var'' veya ''bilime göre allah yüzde yüze yok'' diyesiniz. bilim henüz son bulmadı be bu neyin kafası? üstelikte asıl bilinmeyen kısımlar mesela big bang gibi en kilit noktalar bilinmiyor. hakkında yüzlerce teori olsa da adı üstünde ''teori'' bugün bilime göre allah var veya yok diyenler ise sadece teoriler üzerinden fikir yürütüyorlar halbuki bir teoriye bu kadar değer vermekte serbest isek o zaman renatus descartes in tanrının isbatı da aynı doğruluğa sahiptir. yani ben sana tanrının varlığını bilimle isbatlayamam amasende bana yokluğunu bilimle isbatlayamazsın. ancak teorsi ihtimalleri üzerinde ''olmayabilir'' diyebilirsin bende sana ''olabilir'' diyebilirim.
metafizik diye bir şey yoktur, ful materyalist takılmakta fayda vardır.

ayrıca uçan spagetti ne kadar doğrulanabilir ve yanlışlanabilir ise allah da bununla metafizik varlık olarak aynıdır.

yahve, zeus, rab isa, odin, allah, gök tengri, bunların hepsi metafiziktir.

cin, peri, melek, şeytan bunlar da metafiziktir.

yani bunların varlığı veya yokluğu kanıtlanmaz.

hepsi inançla alakalıdır, zamanında veya bu zamanda hepsine birileri tapmış veya inanmıştır. bunların hiçbirini yalanlıyamazsınız. zaten dinlerin fazlalığı da buradan gelir.

metafizik bir boşluğa bakıp hayal kurmaktır. işte bu üste saydıklarım bir hayal üründür.

yokluğunu kanıtlayın diyenlere yokluğun kanıtı olmaz bir şeyin olmaması zaten yok olduğunun kanıtıdır.
Celal şengör öğrencisi olarak söylüyorum en iyi cevap caner taslamandan geliyor ama masallara karnımız tok.
2+2 = 4 => allah var. *
2+2 = 4 <==> 2+2=10. *
Allahın olmadığını ispatla. ispatlayamazsan kendi kendine müslüman olursun,
Varın ispatı, yokun ispatından her zaman daha kolaydır. Bir elma cinsinin yeryüzünde bulunduğunu, bir tek elmayı göstermekle ispat edebiliriz. Halbuki yokluğunu iddia eden kimse bütün yeryüzünü, hatta kainatı dolaşıp, ancak ondan sonra onun yokluğunu ispat edebilir. Bu ise, imkansızlık çapında bir zorluk demektir. Öyleyse diyebiliriz ki; yok, hiçbir zaman ispat edilemez...
Yok hiçbir zaman ispat edilemez ise o zaman yok kavramına neden ihtiyaç duyulmuş. Varlıklar aleminde yok vardır. yoksa varlık dediğimiz var olmayı yok olmamaya borçludur. Demekki bir bir şeye var dersek bu var olur ve varlık sınıflandırmasına tabi olur. insan allah ı kendi gibi bir varlık sanarak onun var ya da yok durumlarını kanıtlamaya çalışırsa hata eder. yani allahın varlığını bir elmanın varlığının ispatı gibi var olduğunu kanıtlamaya çalışırsa kategorizasyon hatası yapmış olur. haşa allah elma gibi midir ki onu önüne alıp yada tadına bakıp bu elma dır diyelim.

az biraz felsefe biraz mantık oku. Sonra gel.
kendine bak
beyin et parçası en büyük bilgisayar hafızasından büyük
göz et parçası en megapiksel kameradan güçlü
dil et parçası en gelişmiş ses sisteminden daha güçlü
kalp 100 yıl devemlı çalışıp stop etmiyor
nasıl tesadüftür kuşlar her yıl belli mevsimde göçüyor ,takvimlerimi var
nasıl tesadüftür ,somonlar binlerce km yoku deniz altından gidiyor pusulalarımı var
nasıl tesadüftür elma ağacı hep elma veriyor ,arada yanılıp armut vermiyor
ağacın içinde boya mı var ,şekermi var ,kokumu var o meyveye bunları kim veriyor
nasıl tesadüftür gözle görülmeyen organizmaları besliyor
nasıl kudrettir yerin kilometrelerce altından arzı sallıyor
fayı gözle gören varmı onu oraya kim koymuş
nasıl tesadüftür güneş hep doğudan doğup batıdan batıyor
böyle milyonlarca misal
hepsimi tesadüf
nasıl merhamettir timsaha yavrusunu ağzında taşıtan
nasıl kudrettir yılanı yumurtalar çatlamadan uzaklaştıran
yapmayın
zor olan allah cc yokluğunu ispatlamaktır
değişik olacağız diye gülünç olmayın
allah cc hidayet verir inşallah .
+Allah yoksa şu dağları kim yarattı
_doğru.
+biraz abartmıyo musun erkeksin sen.
Yeni dogmus bebege bak nasil oluyor büyüme evrelerine bak dünyada akli olan insanlara bak bunlar tesadüf olamaz bilinçli varlik olan insanin nasil imtaan olduguna bak annen baban nasil senin üstüne düsüyor ilahi kodlar olmasa bunlar olamaz.
Müslüman oldun mu artık.
Adanaspor galatasaray maçında gol için ettiğim içten bir duadan 2 dakika sonra brumanın gol atması.

Gelde inanma.
aynaya bak o kusursuzluğu görünce kelime i Şahadet getireceksin.
kendine bak.
bunun için önce sana bir beyin nakli gerçekleştirmek gerekiyor. yani bu iş biraz masraflı anlayacağın... öyle armut piş ağzıma düş beleş olmuyor.
(Müslüman olamadı. )
verilen tavsiyeler üzerine aynaya baktım, bir kez daha farkına vardım ki tanrı bile adaletsiz niye bret bu kadar şekilli de ben değilim ve bu dünyada tipsizliimle çektiğim eziyet öbür tarafta sevap point haneme yazılacakmı.
Uçak Düşerken Allah'a yalvarırken Müslüman olacaksın .
Uçak Düşerken Allah'a yalvarırken Müslüman olacaksın .
bir şeye ait olmak zorundasın. ilkçağdan beri insanların tamamı bir şeylere inanıyor. bazısı bir dağın tepesinde 12 kocaman insanlara, bazısı görünmeyen,duyulmayan ama zihnen hissedilen bir şeye, kimisi de ateşe. tek ortak nokta herkes, herkesten ve her şeyden üstün olan bir enerjiye inanıyor. birbirinden hiç haberdar olmasa bile. hangi çağda yaşadığının da bir önemi yok. tek ortak nokta 'yüce enerji'. o ona ait, o onu koruyor, o onu seviyor... dünyanın neresinde ne şekilde eğitilirsen eğitil.

buna ister tanrı dersin ister allah, istersen 'yüce güç' ama var.
Önce başını bissürü bela aç , sonra o belaların üstesinden nasıl geleceğini planla,örn:bissürü gereksiz senet imzala ödeyemeyeceğin
o sorunlarla boğuşurken neye ihtiyacın olduğunu düşün çıkmak sokaklara girdiğinde ne yapman gerekeni şimdi sana bunları neyin yaptırdığını senin hiçbişeye ihtiyacın yokya inan bunları yaşadığında allahutealaya el açacaksın...