bugün

nden sual olunmaz.
Senin deninde doğmuş bebekler katletmekte bir sıkıntı olmayabilir.
islamda oda günah, seni islama davet ediyorum.
Allah sana ikisinde de karışmaz.

Çocuğu öldürürken de zina yaparken de. Çünkü sana koca bir beyin vermiş. Allah mahalle muhtarı değildir. Sen allahı muhtar olarak görürsen haliyle bende muhtar olacağım dersin.

Dolayısıyla frued dinsel anlamda tabu ve totem kitabında bazı şeyler söylese bile, bu derece şeyi söyleyecek değildir. Nitekim insanın doyumsuz hayvan olduğu en iyi bilen birisidir.
asla şaşmaz. her yaptığımızı adaletli dağıtan şüphesiz allahtır. ne kadar isyan etsek, ne kadar allahım beni neden yoruyorsun, neden böyle gibi sözler söylesek bile eninde sonunda, allahım hayırlısını ver deriz. allah'ın, kendisine inanmayanlar hakkında dahi bir hikmeti olduğunu düşünüyorum. çünkü o çok merhametli. ben ise aciz bir kuluyum. allahın adaleti aslında allahın rızası bence. yani biz kendimizden emin ve doğru yolda gidiyorsak allah her şeyi hakkıyla verir. çok allah allah diyerek sizleri bunaltmak istemiyorum. çünkü bende çok günahkar bir kuluyum. ama dedim ya onun merhameti, onun rahmeti, günahlarımızdan bile büyükmüş. yazımı hoş görün arkadaşlarım. samimiyim demekle samimi olunmuyor ama o samimiyeti birbirimize doğru bir şekilde yayarsak her şey güzel olacak diye inanıyorum.
Yoktur ve olmayandır çünkü gerçekte Allah diye bir şey yoktur..
--spoiler--
gerçekten var mıdır yoksa kendimizi mi kandırıyoruz.
--spoiler--

bu sorunun cevabından emin değilseniz ve kendinizi müslüman olarak tanımlıyorsanız kendinizi yoklayın!
itikadi anlamda sizi sıkıntıya sokacak bir bakış açısıdır bu ve su kaldırmaz bir meseledir böylesi!
müslüman değilseniz üstünüze almayın zaten bunu da.