bugün

Ateistlere inat.

peygamber efendimize salavat getirmektir.
hayırlara vesile olmuş sözdür. buraya yazılması okunmasını sağlamıştır,
salavat getirilirken söylenendir.
(bkz: imana geldim)
Hz peygamberimize saygi ifadesidir.
Arapça bilmediğim için tahminen muhammed e küfür edilen cümle olabilir.
Bir salavat örneği .Bakımı, allahumme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed de var.işte bunlar hep islam.
allahummesalli ala seyyidina muhammed.
Bildiğimiz gibi bu namazda oturuşta okunan salli barik dualarının başıdır. Hadis kitaplarında bu şöyle anlatılır. "Hz. Peygamber bizim yanımıza geldi. Biz dedik ki: "Ey Allah'ın Resulu! Allah bize, sana nasıl selâm vereceğimizi bildirdi. Sen de bize, sana nasıl salât (anlamı: desteklemek, namaz kılmak; örneğin "Allah'a salat edin" deyince namaz kılmak, Allah ve melekleri Muhammed'e salat eder" deyince desteklemek, aslında ikisi aynı şey ama hiyerarşik fark var, astın üstü desteklemesiyle üstün astı desteklemesi aynı şey değil) getireceğimizi öğret". Hz. Peygamber (s.a.s), salât dualarını şöyle telkin buyurdu: Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammedin, kemâ salleyte alâ ibrahime ve alâ âli ibrahime inneke hamîdun mecîd. Ve bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammedin, kemâ barekte alâ ibrahime ve alâ âli ibrahime inneke hamîdun mecîd"

Anlamı: "Ey Allah'ım! Peygamberimiz Muhammed'e ve onun ailesine salât et, onların şeref ve kadrini yücelt, Hz. ibrahim ve ailesine salât ettiğin gibi. Ve yine Hz. Muhammed'i ve âilesini mübarek kıl, onların feyiz ve bereketlerini daima arttır, Hz. ibrahim ve ailesini mübarek kıldığın gibi. Şüphe yok ki Sen hamîdsin, mecîdsin, bütün övgü, azamet ve celâl Sana mahsustur".

Oysa kuranda Allah: Taha 14: 'Şüphesiz Ben Allah'ım, Benden başka tanrı yoktur; Bana kulluk et; Beni anmak için namaz kıl.', enam 162: "De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir." demiştir. Yani namaz sadece Allah için kılınır, ondan başkasının adı anılmaz. Namaz bittikten sonra ettiğimiz duada tabii ki Hz. Muhammed ve ailesi, Hz. ibrahim ve ailesi ve kimin için etmek istiyorsak onlar için dua edebiliriz.

Allah bizi doğru yolundan yani Kuran'dan ayırmasın.
araplarin turk irkina papagan gibi ezberlettigi sey. bir de bu deve tuccari mahonun sakalini opuyor bu zavalli millet.
Cok rahatlatıcì.Selam sana ya resulullah.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.