bugün

anlamı, "Allah büyüktür".
cihad yapacak birinin kendini oldurmeden hemen onceki lafi yurtdisinda olur olmak yerde boyle bir soz etmek potansiyel terorist muamelesine ugramaniza yol acar.
Şöyle bir fıkra ile anlamı daha da netleşecektir.
Balık tutmak için bir tekne ile denize açılan 5 kişi bir fırtınaya yakalanır.Tekneleri hasar görür ve su alarak batmaya başlar. Bunun üzerine hemen teknede bulunan 1 adet sandala koşup onun içine atlarlar. Ancak sandal sadece 3 kişiliktir 5 kişi bindiklerinde batacaktır. Geride kalan 2 kişi yalvarır yakarır sandala binmek için ve " Allah Büyüktür " derler ; bizi de alın kurtuluruz belki şeklinde . Sandaldakilerin yanıtı açıktır : " Allah büyüktür canım kardeşim de sandal ne yazık ki küçüktür."
allah büyüktür hiç gelmeyecek en sonu bilen...
ağladığımızı duyan, ihanetimizi gören...
herşeylere gücü yeten...
mutsuzluk saydığımız şeylerden bize sonsuza dek mutluluk getirecek dersleri aldıran...
allah büyüktür herşeylerden...
zalimleri cezalandıracak...
bütün gerçekleri bilen...
söz verip tutmayanları gören...
hayalimizden bile geçiremediğimiz kadar büyük...
herşeylerimizi ona borçlu olduğumuz...
veren de o, alan da o...
annemizi, babamızı, sevdiğimiz herşeyleri borçlu olduğumuz...
gönlümüzü avutan...
kimselerin görmediği yerde çaresizlikten ağladığımızı duyan...
her türlü mucizeyi sunmaya kadir...
her türlü gücü kendisinden aldığımız...
çaresizliklere çare veren...
var olmamın sebebi...
(bkz: Allah ım sana şükürler olsun)
(bkz: allahuekber dağları)
(bkz: tüyleri ürpertir o söz)
yaradanima sukurler olsun, ben sahsen gun icinde cesitli zamanlarda mesela yolda yururken, arac kullanirken, cicegimi sularken veya yemek yerken verdigi nimetler icin, sukur ve afiyetim icin allahu ekber derim, bana allahin buyuklugunu yuceligini herseye gucu yeten sifatini hatirlatir.
inkar edenlerin bile birgün yüzleşeceği hakikattir.
anlamı Allah büyüktür değil; "allah en büyüktür" ondan daha büyük yoktur şeklinde çevrilebilecek olan arapça ikilem.
karabasanı kovma sözü.
(bkz: iftitah tekbiri)
eylemlerde söylenir.
önce "ya allah bismillah" tercihen alınabilir.
Adini unuttugum bir astronotun musluman olma sebebi yuce soz. Zira, ucus sirasinda ezan sesini duymus fakat bunun ne oluguna ve uzayda bunu nasil duyduguna anlam verememistir. Arkadasi bir ses duymadigini soylediginde onem vermemis ve unutmus. Bir yil sonra Misir seyahati zamani ayni sesi duymus ve ne oldugunu sordugunda bunun ezan oldugu, islam'da ibadete davet etmek icin kullanildigi anlatilmis.

edit: robert terk arkadasim bu astronotun Neil Armstrong oldugunu bildirdi.
provakatorlerin olduk olmadık yerde ağızlarına alarak, yüceliğini kavrayamadıkları en güzel cümlelerden biridir.
http://www.milliyet.com.t...r+tipi+dunyayi+karistirdi
canlı canlı insan yakarken de söylenir.
hayatın anlamı kadar güzel bir söz.
"allah en büyüktür" olarak çevrilsede, esasen "allah tek büyüktür" anlamına gelir.
kafirlere, münafıklara ve bunların ellerindeki silahlara karşı müslümanın söz ile isyanı.
savaşlarda adam öldürmeden hemen önce herkesçe ünlenen o kutsal kelime.
kafa keserken ağızlardan dökülen söz.*
kurban kesilirken ağızlardan dökülen söz.
korkakları ürperten mücahidi heybetlendiren eşsiz anahtar.

psikoloji ilmi der ki; her canlı varlık kendi yaşam sebebini devam ettirebilmek için yaşar.

müslümanların zalimlere teslim olmayışından, direnişinden ötürü kafa kesmesine bakacağınıza bundan binlerce yıl öncekiler gibi putlara tapmanıza takın kafayı. ne olsaydı? köyleri basıp kadına kıza tecavüz eden, yağmalayan, onun bunun gözünü oyan, kimyasal bombalar atan vesair, kefereye "buyrun efendim, nasıl öldürelim sizi, biz medeniyiz" mi diyecekler?

durgun su bu hastalıklı beyinlerdir.

bu kadar basit.
her sabah camiden imamın avazı çıktığı kadar bağırarak sözylediği ve beni o güzel uykumdan uyandıran sözler.