Kalbini sorgula ve çevreni değiştir.

Bir insanın hergünü aynı geçiyorsa o kişi ziyandadır diye güzel bir söz vardır.
görsel
kimsenin sikinde olmayacak eylemdir. inanrsa ekime inanmazsa kasıma kadar yolu var.
(bkz: losing my religion).
(bkz: losing my religion).
Siz kaybedersiniz...
Zaten hiç inanmamıştın ki bir boşlukta gidip geliyordun. Kuran okumadan Rabbini tanımadan mesajlarını anlamadan nereye kadar? Birgün o gün gelir ve sende koparsın o zincirden artık sende yok oluşa doğru gidersin yavaştan. Allahta senin kalbini bir mühür vurur, gözüne perde çeker ve doğruyu görsende inanmazsın. Artık şeytanlaşmış insanlar gibi cehennemi arzu edersin. O yüzden kuranı iyi anlayın. Nasıl anlamanız gerektiğini öğrenmek için bir msj kadar uzaktayım.
Damsizdaosurabilenhiyar'a sorularak kurtulunabilecek felaketmiş.

Her gün şahit olduğumuz örnek mümin kişiliği ve derin ilmiyle kim bilir kaç kafir adayını sırat el müstakim ehli yapmıştır...
Evet arkadaşlar şeytan hemen geldi ve sizlere vesvese vermeye başladı. Allahın yolundan sizi saprırmaya geldi. Kaç saattir yoktu sözlükte ben yazınca iblis kulağına fısıldadı ;uyan amk genç ateistleri yoldan çıkartıyor gir sözlüğe proveke et onu dedi. O da aldığı emirle hemen sözlüğe girdi ve görevini yerine getirmeye çalışıyor.

Kaçar şimdi bu ekran görüntüsünü yapıştırayım

görsel
"şeytan" burada gezinen sözde müminlere benzemez, hiçbir yere kaçmaz.

Hayır, göreceğiniz üzere gayet olumlu şeyler yazdım. "müminin" hali yazdığım gibiyse rahatsız olmasına gerek yok. Tam tersiyse bir sıkıntı olur elbette ve olmuş görüleceği üzere.

(bkz: yobaz ve zeka)
allah'a olan inancın kaybolması insanın hayatındaki boşlukların, maddi ve manevi sıkıntıların eseridir. Peygamberimiz, "Fakirlik küfre yakındır!" buyurmuşlardır. Türkiye de ki inanç boşluğunun sebeplerinin başında bence bu geliyor. Çünkü insanlar maddi zorluklar yaşayınca ve dua edip değişen bir şey olmadığını görünce Allah'a olan inançlarını da kaybetmeye başlıyorlar. Özellikle yapılan haksızlıklar insan ruhunu isyan ettirebiliyor.

Yoksulluk, toplumda huzursuzluk yaratır. Ashâb-ı kirâmdan Ebû Zer el-Gifârî'nin (ö.32/652): "Evinde yiyecek bulamayânın, insanların üzerine yalın kılıç yürümediğine şaşıyorum" dediği nakledilmiştir (el-Kardâvî, a.g.e., s.27). Bir toplumda zenginlerle yoksullar arasındaki mesafe büyür, zengin azınlık israf ve sefâhet içinde yüzerken, yoksullar aslı ihtiyaçlardan bile mahrum kalırsa, kalplere kin, buğz ve nefret tohumları ekilir, toplum düzeni bozulur.

Burada tek sebep yoksulluk değil, ama burası da bir ansiklopedi değil. uzun uzun yazamayız. Şunu da belirteyim nasıl ki bir savaşta olsan kendini korumak, siper almak, elindeki sana verilen kumanyayı iktisatlı harcamak zorundasındır. Çünkü orada hayatta kalman senin haricinde pek kimsenin umurunda değildir. ya da herkes kendi derdindedir. sana kimse vakit ayıramaz. Bunun gibi zor dönemlerden geçiyoruz. herkesin aklı ve kumanyası ancak kendisine yetiyor. Bu dönemi sağ atlatabilmek için öncelikle düzenli bir gelire ve güzel kitaplar okumaya ihtiyacımız var.

Geçen gün bir gencimiz Galata kulesinden atlayarak intihar etti, Allah kimsenin başına vermesin. Ama Ateistliği teşvik edenler allah inancını yok etmeye çalışanlar biraz da nerenin değermenine su taşıyorlar görmeliler bence. benim Allah inancım olmasa bin kere intihar edeceğim durumlar oldu. kendimden biliyorum ve o yüzden inancınızı kaybetmemenizi diliyorum.
Fakirler her zaman inanmaya yakındır. Fakirlerin inanmaktan ve ya tutarsa diye dua etmekten başka çareleri yoktur. (bkz: fakir avuntusu)