bugün

evet, tiranlık dönemi vardı, oligarşi vardı, dayatma vardı, faşizm vardı.

ancak bunlar yüzyıllar öncesindeydi.

aynen allah ve onun yüce addedilen best seller kitabı kuran'ın yüzyıllar öncesini temsil etmesi ve çağdışı olması gibi...

günümüzde eleştirilmeyen bir şey, bir kavram, bir tanım yok.

öyleyse niçin allah hâlâ tabu? çok mu mükemmel, çok mu kusursuz, çok mu sorunsuz, çok mu rafine? "hayır, tabii ki kusursuz değil" dediğinizi duyar gibi oluyorum. ama korkuyorsunuz ve her alanda olduğu gibi bu eleştiri devriminde de bir öndere ihtiyacınız var.

öyleyse allah'ın "isyan edenlerdensin" yaftasını bana da yapıştırmasını göze alarak ilk hatasını yüzüne vuruyorum ve soruyorum:

"dünyayı altı günde yarattım" deyip gerindin, övündün, kibir yaptın. peki altı milyar yılda altı gün çalışıp sonra emekli olmak; kullarını sırça köşklerden izleyip onların çoğu hatalarına kahkahalarla gülmek (bunu kendi yazdığı kitaplarda söylüyor) adalete sığar mı? hele hele senin "ilahi adalet" dediğin kavramı nasıl eğip bükelim ki bu tembelliğine kurtarıcı bir yol açalım?

"ben üstünüm, ben bir numarayım, tembellik etsem de kimse bana dokunamaz, herkes söylediklerimi harfiyen yerine getirip hesabını vermek zorundadır." ilahi adalet bu mudur?
her zaman diyorum , omuzlardaki o melek olayları çok gereksiz, olmamış. insan haklarına aykırı.
olmayan şeylerdir, yüce yaradan'ın yanlışı olmaz.

edit: ulan bunu da eksiliyorsun ya, ya ben lan neyse bir şey demiyorum.
La ilahe ilallah muhammeden resuluallah.
rahmanın yanlışı yoktur onda yanlış aramak yanlıştır zira o subhandır butun noksanlıklardan münezzehtir. hiç kimseye haksızlık yapmamıştır. haşa ona emekli denmez çünkü o yüce bir hakimdir. israfil (bkz: israfil) sur'a üflediği ve kıyametin koptuğu vakit elmasla kömürü birbirinden ayırt edecek olan yargıçtır. rahmana inanmamak kazanma kuşağında kaybetmektir. *
enteresan bir yaklaşım. özellikle allah inancı olmayan biri tarafından dillendirilirse. sen hem bir şeye inanmadığını, onun varlığını tanımadığını söyleyeceksin hem de onun yanlışlarından bahsedeceksin. yahu olmayan, var olmayan bir şeyin yanlışı nasıl olabilir?
olmayacak şeylerdir.
(bkz: eksilik başlıklar)
(bkz: saçma başlıklar)
bu başlığı açan zihni yaratmak.
yazacak birşey bulamayıp, "lan bari allah a sarayım din iyi tutuyor bu sözlükte" gibi bir düşünce ile sıçmak ile, sıvamak arası entryler giren, mal, bir o kadar da gereksiz yazarcıkların müslüman ve allaha inanan diğe dinlere mensup insanları zorla kendisine küfür ettirmeye çalıştığının kanıtı olmuş bu entry.

hayır, allah yanlış yapmamış, yapmış olsa sıçtığın şeyleri buraya yazıcağına, yerdin sen.

allahın yarattığı kendisinin, beyninin yerine bok çuvalı varmış gibi davranması hakikaten yanlış, sana beyin yerine bir tuvalet deliği koysaydı daha güzel olurdu. bak bu yanlış işte.

(bkz: bsg)
Sen kalkıp inanmadığın bir şey hakkında atıp tutuyorsan eğer, sana diyecek zaten birşey yoktur. Tek temennim bu dünyadan göç ettiğinde, sorgulandığın zaman bu yazdığın entryi ordada savunman. Ama dikkat et buradaki eksi oy ile oradaki eksiler aynı olmayacaktır.
merhametsize merhamet göstermektir. yanlış gibi değil ama bu başlığa bir şey yazmak istedim ve aklıma merhamet haketmeyen insanoğluna gösterilen merhamet geldi...
(bkz: haddini bilmek)
(bkz: bilmeyene bildirmek)
allah'ın övündüğünü söyleyip kutsal kitabı kendi kafasına göre yorumlayıp okuyup saçma sapan başlıklar açan yazarın kabul edilemez yorumu.
öğreneceği çok şey var, bence kendi yorumları yerine fikir alarak bir sonuca varmalı...
sen allahın yanlısıları mı var diyorsun ?

o zaman bir yerlerde yanlıs birşey okumus veya duymussundur.
aklıma geldikçe beni deli eder, "beni yaradan benden katbekat üstün olmalıdır" tezimi çürütüp buruk bir tat bırakır allah'ın bu hataları. sanki kendisi insandır ve kendisini ispatlamaya ihtiyacı vardır da, olmadık yerlerde "ben sizi şöyle yarattım, bana şöyle mecbursunuz ha haaaaaaaaaaaaaaa" diye kişilik ispatlamaları içerisine girer. şimdi eğri oturup doğru konuşalım. beni yarattı diye lafımı esirgeyecek değilim. olay şudur abi: sürekli kendini ispatlamak isteyen bir varlık komplekslidir. lamı cimi yoktur bunun.

arzu eden bir psikiyatr'a gidip okutsun allah kelamlarını. eğer ki ordan "normaldir" raporu verilirse söz veriyorum yaradan'a sizin gibi tapınacağım, sizin gibi kör göz kul köle olacağım.

sizin gibi insanlık onurumu, haysiyetimi, şerefimi ayaklar altına alacağım yalakalık yapma uğrunda.
- ilk büyük din olan museviliği israiloğullarına verip, onlara kutsal kitap tevrat ı gönderip, sonra son büyük din islam ın kitabı kuran da "israiloğulları kafirdir" gibi şeklinde yazmak hata değil de nedir? arkadaş sen hani geleceği gören tek varlıktın, bu israiloğullarının sonradan bozulacağını göremedin mi?

- hz. muhammed kendine düşen görevi fazlası ile yapmıştır, onun bir günahı, hatası yoktur, amaaa sen kalk islamiyeti en pislik, en arkadan iş çeviren, güvenilmez halk olan araplara ver ve bugün kü hal, suudi arabistan amerika nın kuklası halinde, sözüm ona hac merkezi ama görünürde amerikanın isteğinin dışında bir şey yapsın bakalım ortada suudi arabistan diye bir ülke kalıyor mu? biraz daha bekleseydin türklerin anadolu ya girişini ve islamiyeti türklere gönderseydin, yine hz. muhammed tipinde birini peygamber yapaydın da bugün çok farklı bir dünya düzeni olurdu.

- amerika demişken, amerika birleşik devletleri son 100 yıldır allah tarafından resmen kayırılıyor, dünya nın yönetiminde söz sahibi ve bu yıllarca daha devam edecek gibi, amerika ne isterse o allah bile bazı olaylarda müdahale edemiyor, hani sen ol dediğinde oluyordu da, olmaz dediğinde olmuyordu?

- afrika kıtası bildim bileli, özellikle de orta afrika yüzyıllardır sefalet, yoksulluk çekmekte. bunun sebebi de başta amerika olmak üzere büyük devkletler, hani sen kullarına eşit davranırdın, bir sıkıntıdan sonra refahlık verirdin, ne zaman gelecek afrika daki refahlık, herhalde kıyametten sonra.

- bunlar genel konular, bir de insanların kendi bireysel hayatları var ki, onlara girersek sayfalar yetmez, sırf ben kendimin yaşadıklarımdan bahsetsem çocukluktan bugüne kadar allah ın kendi üzerimdeki kader diye belirlediği olgu daki hataları sıralasam bile yetmez, ilkokul öğretmenimden mi bahsedeyim, ortaokul ve lise deki arkadaş ortamından mı, üniversite sınavına hazırlanma aşamasında yaşadığım zorluklardan mı, üniversite eğitimi sırasında yaşadıklarımdan mı, iş hayatında yaşadıklarımdan mı, yanlış eş ve iş seçimimden mi, psikolojik sorunlarıman mı, neden bahsedeyim, bana yazdıkları o kader denilen şey baştan aşağı yanlışlarla dolu, benim için kritik olan tarihlerde allah ın bana hem fiziksel hem de psikolojik olarak yanımda olması gereken o kırılma noktası tarihlerinde maalesef allah ı yanımda bulamadım, o tarihlerde hep yanlış kararlar verdim, allah beni doğru karar vermemi sağlayacak birşeyler maalesef yapmadı, şayet yapsa idi bugün ben bu yazıyı yazmıyordum...

allah a ben artık sadece inanıyorum, ama güvenmiyorum, artık benim hayatımda ve çevremde ne olursa olsun noktasındayım, yine kimsenin malına ve canına isteyerek kasten zarar vermemeye çalışacam (çünkü bu benim meselem kimseyi ilgilendirmez), hayatımı devam ettirmeye çalışacam, ama zorluklarda ve kritik karar vereceğim zamanlarda allah a dua, istek, rica vb... ben de bitmiştir, ondan yardım falan da istemiyorum, mahşer günü kendisi ile görüşecez.

(bkz: allah a inanmak ama güvenmemek)
ilham: Şeytan'dan alıntı.
Yanlış olan tek şey böyle bir başlığın açılmasıdır.
bana ne anlatıp kafa ütülüyorsun ben yaradanın vekilimiyim yanına gittiğinde kendin sorarsın diye cevap verilir.
allah'ın yanlışı olacağını kabul eden biri allah'a inanıyor olamaz, dolayısıyla var olduğuna inanmadığı allah'a insanoğlunun suçlarını isnat ediyordur. dolayısıyla inansanız da inanmasanız da allah'ın yanlışı olması mümkün değildir.
güncel Önemli Başlıklar