bugün

işin mucize kısmını geçmiş bir an olsuna ateistler için vicdan yapan yazar kişisinin kanıt isteyenlere karşı verecegi kanıtlanmamış ama bilinen istatisiklerdir.

gözünüzü açın ayık olun ve şunları dinleyin;
istatistik bir;
dünya üzerinde kendi kendine yeten hiç bir ülke bulunmamaktadır bu bir gerçektir her ülke çeşitli ihtiyaçları dolayısıyla dışarıya bagımlıdır. kimisi petrolü ister çünkü yoktur kimisi sebze meyve vs çünkü yoktur. bazıları sömürür. yani biri diyemez ki dünya üzerinde hem petrolü hem dogalgazı hem de suyu tarımı bol olan bir ülke vardır. böyle bir ülke yoktur açın cografya kitabını bakın. pamuk ipligi gibi birbirimize baglıyız.

istatistik iki;
bilmiyorum bazı insanlar hayatlarında köy gördüler mi en iyisi ben görmüş kabul edip örnekleyeyim. bir köyden kesinlikle 100 doktor çıkmaz eger bu köy bir milyon nüfuslu degilse. çünkü rabbim yarattıgını sistemli yaratır kimi doktor olacak zekaya sahip olur kimi bilimadamı. veya aynı köyden binlerce tamirci çıkmaz. yüzlercede çıkmaz. mesela benim kardeşim çok iyi anlar bu motor işlerinden ama ben zerre anlamam ikimizde aynı şartlarda büyüdük neden o motoru seviyor ben nefret ediyorum neyse bu ailevi bir konu.

yani demek istedigim insanoğlu çeşit çeşit yaratılır asla bir konuda uzmanlaşmış yıgınla insanı bir yerde göremezsiniz çünkü sistem böyle yaratılmıştır kimisi doktor kimisi terzi kimisi kuaför olmalıdır. hepsinin aynı meslekten oldugu görülmemiştir.

diyelim ki olmayaydı allah. o zaman her yerden petrol her yerden su çıkardı ama yok pamuk ipligi gibi insanlar birbirine baglı. aynı şekilde insanlarda 6 milyar insanın 4 milyarı doktor olsa 2 kişiye 1 hasta düşer olur mu böyle şey.