bugün

Duaların kabul olmamasının tek nedeni vardır kardeşim, git kuran oku görürsün.
Allah c.c buyurmuş ki:
-ben duaları kabul ederim ama öncelikle bakarım o kula hayırlı mı diye. hakkınızda hayırlı olacak her şeyi kabul buyururum. Şüphesiz ki ahiretin tüm duaları kabuldur.
Evet işte al sana
el-adil
er-rahman
er-rahim...
edit: eksilenmek umrumda bile değil ama bir müslümana bunu eksilemek yakışmıyor. Biz o nice şanlı osmanlının müslüman torunları değil miyiz? Biraz dine saygı,biraz,lütfen..!
2.edit: nickle uyumlu olmayabilir, lan satanist değilim bu da böyle biline
3.edit: cevap olarak bunlari yazdigim arkadas entryi silmis, hadi hayirlisi.
"küçük duaları kabul etmezmiş" dediler.
zordur (bkz: dua edememek).

edit: bu arada.. allah vardır.
(bkz: dua istek değildir yakarıştır)
aklının olmadığının maddi ispatını yapmış bir şahıstan çıkmış saçma iddiadır, aklı yoktur zira gülüp geçilmelidir.
allah vardır, tektir. allah ın varlığını salt dualarının kabul olmayışından ötürü inkar edip bir de bunu "manevi" ispat * olarak önümüze sunan kendini bilmezlere sadece güleriz. zira ruhu kirlenmiş bir kul, önce tövbe etmeli sonra istemeli.

çamura batmış ellerin gönülden olmayan dualarının kabul olmasını beklemeleri sadece komiktir. 21. yüzyıl türkiye sinde hala yüce allah ın varlığını tartışmamız ise içler acısıdır.
bir gün doktora gidersin ve dersin ki bana aspirin ver!
doktor da sana der ki şimdi bırak aspirini senin daha mühim bir hastalığın var ben sana falan ilacı vereyim.
sen dersin ki ben aspirin isterim.
doktor da yok arkadaş ben sana aspirin maspirin vermem vereceğim ilacı kabul et. derdine çare bu!

Allah a dua eder ondan bir şey istersiniz. o da der ki: hayır kulum onu benden istedin ama ben sana şunu verdim. bu senin için daha uygun.

kısacası kabul edilmeyen dua yoktur!
olmayan ispattır.

dua istektir, kabul etmek O'nun tercihi. her duayı kabul edecek olsa, veto etme hakkı bile olmayan dandik bir meclis başkanından ne farkı kalır.
her dua kabul edilir diye birşey yok ki, mal oğlu mal...
öyle olsa allahın karar verme vasfı olmaz.

la gidin öğrenin öyle gelin, ateistlerin zeka düzeyini düşürüp ateistleri de rencide etmeyin. akıllı rakip istiyoz biz.
'Sen gorevini yerine getirdin mi ki duanın kabul olmasını bekliyorsun?' Diye sorarlar bunu ispat etmeye çalışana. Misal; bir işe girer çalışırsın, karşılığında hakettiğin parayı alırsın. Ama yoldan geçen bir adamdan para istesen vermez. O adamın sana para vermesi için ne yaptın?

Duanın kabul olması için hangi görevini yerine getirdin?

Allah tektir ve en yücedir.
olayları yanlış kavramak kötüdür. sen oturup durusan hiç bir müdehale yapmazsan dua bir işe yaramaz. hatta bunla ilgili bir hadiste var. bir şey yapacaksın sonra allaha sığınıp dua edeceksin. o kadar.
yapılan duaların gerçek olmadığı, kilisenin gaza gelerek binlerce kişi ile gerçekleştirdiği kontrollü deney ile ispatlanmıştır.
asla kanıtlanamayacak öneridir. çünkü sen inanırsan vardır, inanmazsan yoktur. bu kadar basit.
duaların sözde kabul olmaması ile alakası olmayan ispattır. ki manevi ispat diye birşey yok lan bir kere. varlık veya yokluğu manevi olarak ispatladığını peygamberler tebliğ etti, onlara dahi iman edilmedi. şimdi gidip bir sözlük yazarının dümdüz mantığıyla vardığı kanıya mı itibar edeceğiz?

dua ettiğiniz andan itibaren ille dünya hayatında kabul olacak diye bir kaide yoktur. ama o dualar boşa gitmeyecektir. allahu teala'nın hayırlısı olmadığı için cevap vermediği dualar, ahirette kişinin lehine kullanılacaktır. bizlere düşen; ayakkabı bağına kadar herşeyi istemek. o'nun sonsuz hazinesinden pay almak.
allahi, ettigi duaya dakikasinda icabet etmeye mecbur bir varlik olarak goren,
o'nu hayatinin hicbir alanina karismasini istemedigi halde basi dara dusunce o'na dua eden, duasina hayal ettigi sekilde icabet gormediginde kolayca inancini kaybedebilen kul serzenisi..
Duaya icabet gormek icin en once allahi allah yerine koymak lazim!
Hayallerinin gerceklesmemesi allahin duana karsilik vermedigini gostrmez..
ilah olanin kim olduguna karar ver. Boylece allahin senin emrine amade olmasini istemeyeceksin!
allah'a kabul ettiğinden çok kabul etmediği dualarımdan dolayı minnettarım. hayırlısı buymuş lafı bir klişe değil bilakis hakikattir. dönüp bakınca geçmişe gerçekten de hayırlısının bu olduğunu defalarca tasdik ettim. bu durum da allah'ın varlığının ispatı olarak zuhur etti bende sadece. ayrıca:
(bkz: vermek istemeseydi istemeyi vermezdi)
dünyayı cennet sanan ve dünyanın aslında bir ceza çekme,arınma ve imtihan yeri olduğunu hala anlayamayan adamın sayıklamasıdır..

bu dünyada mutluluk,mükemmelik vs aramayın kardeşim..hiçbirzaman olmayacak..

bazen mutlu olacaksınız..bazen mutsuz..bazen sağlıklı..bazen hasta..bazen zengin..bazen fakir..

yada tamamen olumsuzluklar içinde bir yaşamınız olacak..belki de çocuk yaşta öleceksiniz..

ama sonuçta hepiniz fit olacaksınız mahşerde..herkes kendisine verilenler dahilinde değerlendirilecek..

kimisi zenginlik yüzünden heba olacak,kimisi fakirlik yüzünden...kimisi hırsı yüzünden heba olacak..kimisi şehveti yüzünden..vb gibi..
tayip için tanrı tarafından herşey yolunda gidiyor ki adamn yeeni eroinle yakalanıp serbest bırakılıyor ... evet evet herşeyin hayırlısı eroinler satılır yetimlere öksüzlere masumlara zorla verilir ..zavalların hayatı soner ... başa dönüyoruz şimdide tayippn yeni için hayırlısı olmuşş !
saçmadır.

yazık hakikaten. ben ne söylesem boş herkes bildiğini okuyor. ha bu arada olduğu kadar, olmadığı kaderdir. *
(bkz: sperm israfı)
yes comrad!
sperm israfı yıllardır allah ın manevi olarak yok olması konusuna açılan büyük bir yoldur. ama bunu daha yeni yeni gözlerimizle görüyoruz.
her hayırda bir şer, her şerde bir hayır vardır.

bir şeyi çok istersin. bir gün eline geçer, başına dert açar.
o yüzden edilebilecek en iyi dua, "Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin" demektir.
dua dediğin; yat, kat, arsa, işten mi ibaret?
eğer öyleyse, kendi inancını birazcık irdele. "Allah'a bana ev vermesi için mi tapıyorum?" diye bir kendine sor.
hayvanlardan ayrılan en büyük yanımız; aklımız. sonuçta allah bize bunları düşünelim diye akıl vermiş. bu da bir imtihan. biz O 'nu ancak aklımızla bulabiliriz. allah bizi doğru yoldan ayırmasın.
allah diyen aslan'a sordum var dedi.*
tüm inananları dinden döndürecek tespit. *
(bkz: hassiktir be rıfat abi)

hiç aklımıza gelmemişti. *
George Carlin'in şu şekilde özetlediği konu:

"Dediğim gibi ben Güneş’e tapıyorum ama ona dua etmiyorum , peki kime mi ediyorum: Joe Pesci’ye. Öncelikle bence Joe gayet iyi bir aktör, ikinci olarak da bence o tam bir iş bitirici. Yıllardır tanrıya dua ediyorum komşumun havlayan köpeğiyle ilgili bir şey yapması için ve bir gün Joe geldi ve o pisliği bir ziyaretle halletti. insanın basit bir beyzbol sopasıyla neler yapabileceği gerçekten inanılmaz. Ben de yaklaşık bir yıldır Joe’ya dua ediyorum. Ve fark ettim ki tanrıya ettiğim tüm dualar ve Joe’ya ettiğim tüm dualar neredeyse aynı şekilde cevaplanıyor. Yüzde ellisinde istediğim oluyor , yüzde ellisinde olmuyor. Tanrıyla aynı.. Yüzde elli. 4 yapraklı yoncayla, at nalıyla, size geleceği söyleyen falcı kadınlarla aynı… Yani inandığınız saçmalığı seçin, arkanıza yaslanın ve bir dilek tutun."
(bkz: yaratıcı/#14755604)
itikatının ne kadar güçlü olduğunu gördüğümüz kişilerin yoldan çıkışı. vayy demek duamı kabul etmezsin haa, ben de sana inanmıyorum o zaman.. ulan sen kimle pazarlık yapıyosun, istemeyi bildin mi ki vermeyene sitem ediyosun. ya da diyelim ki istemeyi de bildin, lan sen kimsin de yaratıcıya tafra yapıyosun. zaten imanın sözdeymiş kendin gördün işte bunu, daha neyin peşindesin?