bugün

akraba falan dinlemeden önüne gelenle evlenebilme izni vermesidir. ben de istiyorum arkadaş benim neyim eksik.

ahzab 50;

--spoiler--
mehirlerini verdiğin eşlerini, allah’ın sana ganimet olarak verdiği cariyeleri, seninle beraber hicret eden amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını, teyzelerinin kızlarını ve peygamber nikahlanmayı dilediği takdirde müminlerden ayrı, sırf sana mahsus olmak üzere kendisinin mehrini peygambere hibe eden mümin kadını almanı helal kılmışızdır. bir zorluğa uğramaman için; müminlerin eşleri ve cariyeleri hakkında onların üzerine neyi farz kılmış olduğumuzu bildirmiştik. allah bağışlayandır, merhamet edendir.
--spoiler--
muhammed'in her yaptığı davranışına bir ayet gönderiliyor olması manidardır tabi. kölesini karısından boşattırıyor, o kadını kendine alıyor, ayet var diyor. cariyesiyle yatıyor, karısı bundan haber alıyor, toplumda kötü düşmemek için ayet geldi diyor, sırf karını memnun edeceksin diye helal şeylerden niye vazgeçersin' diye...

hatta bilinen hadislerden bir tanesi şudur, çok eşinin olması ve bazı eşlerine özellikle ufak yaşta evlendiği aişe'ye ayrıcaklıklı davranıyor olması ve ona sürekli hediyeler vermesi üzerine gruplaşan eşlerden bir bölümü( tabi siz yine ışık evlerinde muhammedin eşlerinin mutlu mesut yaşadığını öğrenmişşinizdir buda sert bir iftira olarak gelir, tamam canım tamam yalan söylüyorum iftira bunlar hep) muhammed'e bu vaziyeti bildirmiştir. muhammed 'hep onun sırasında vahiy geliyor' diyerek cevap vermiştir. tabi 2 gruba ayrılan eşler her olaya bir sebep bulunması karşısında şöyle der'nedense allah hep sana çalışıyor.'
Muhammed in karakteri sayesinde kazandığı ayrıcalıktır .
ahzab suresi 50. ayetin açıklaması için mevdudi'nin tefsirine bakabilirsiniz. Yani bu entry'i girene göre, peygamberimiz 53 yaşından sonra cinsel açlık çekmiş (tövbe tövbe) ve çok sayıda kadınla evlenmiş. Çüşşş derim. Lütfen mevdudi'yi okuyun.
olmayan allahın muhammede yaptığı sanılan ayrıcalıklardır.
evet evet yanlış duymadınız allah dediğiniz şey yok.
evet ben eksi almayı da göze aldım.
muhammed fakirdi bu yüzden kendinden büyük kartlaşmış hatice ile evlendi bu zoruna gidiyordu daha sonra geçmiş dinlerdeki bilgisini kullanarak bir kitap yazdı ve bir din ortaya attı ilk başta ayak takımını hedef aldı onların efendilerinden daha alçak olmadıklarını söyleyerek onları bir güzel kandırdı gerçi daha sonra bu köleler efendilerine karşı savaştı ama neyse.
zaten kuranda mekkii ve medenii diye iki çeşit sure biçimi vardır.
mekkede inenler insanları gaza getirmeye yönelik medinede inenler muhammedin tahtını güçlendirmeye yöneliktir.
yani aslında kitap falan inmedi muhammed kendisi yazdı.
azcık mantığınızı kullanın ya.
ayrıca eksileyin lan.
bu sözlükte eksi oy almak için doğruyu söylemek yeterli nede olsa.

edit:tamam sakinim.
ayrıca üvey oğlunun kızını da alma ayrıcalığıdır. tabi buna göre de ayet var.
seçilmiş insana yapılmış ayrıcalık.
insanların hepsi sadece öteki tarafta eşit olur (yargılama).

bu dünya'da herkesin şartları farklıdır.
güzel'le çirkin bir mi?
sağlıklı ile hasta bir mi ?
peygamber ile sen niçin bir olasınız ?

komünistlerin, durmadan eşitlik arayan hastalıklı beyinleri bunu almıyor işte.
(bkz: ateizmin türkiye de yaygınlaşması)
tuttuğu ve bulduğu herkesle halvet olma ayrıcalığıdır ki; dillere destan dağlara ferman. *

edit: ben demedim kitap dedi.
(bkz: bastım eksiyi)
edüt1:benide eksileyin peygambere Muhammed diyen adam eksilesin özellikle babanın oğlomu lan senin perygamber.
edüt2:sakinim!
kuran'da 4 kadın ile evlilik serbesttir ammmma kocaman bir şarta bağlıdır. Eşlerinin tamamına adil olacaksın. Eğer adil olacağına emin değilsen, sana tek eşli kalman emirdir. peygamberimiz ise kadın müminlere daha çok ulaşabilmek için 4'den fazla sayıda kadın ile evlenmiştir. yorumlarınıza dikkat edin. tövbe edin.
hayatı beş para etmez bir embesilin müslümanların kutsalına saldırma çabası.

senin annen baban sana terbiye vermediyse bu onların sorunu. mal gelmişsin öküz gidiyorsun.
(bkz: çarpılmak)
edit:şunu untumamak gerekir ki hz muhammed'in annesi,babası ve dedesi'nin küçük yaşlarda kaybetmiştir.verilen ayrıcalıklar bizi ilgilendirir mi?
önce saldırılacak noktaları iyi tespit etmek gerekir.

bir yanda islam çokevliliği, diğer yanda sizin orospulaşma, ibneleşme serüveni...

bence soros babanız prim vermez bu zayıf salvolara...
bir dinin kutsal kitabında bulunmaması gereken şeylerdir- kime göre? bana göre tabii-. tüm zamanlara hitap etme iddiasındaki bir dinin zayıf noktalarından biridir. muhammed in bilinçaltındaki beklentilerinin, "kutsaliyet" mührüyle, itirazsız kendi çevresindekilere kabul ettirme çabası da olabilir.
sen insanı, babasının sikinden akacak pis bir suyla dünyaya gelmesini sağla..Akıl denen nimeti kendisine bahşet..görmesi için göz,duyması için kulak ve tatması için de dil ver..

Türlü türlü nimetlerden faydalanmasını sağla..ve sadece de ki; Ey insanoğlu! beni tanı benden başka ilah yok! buna inan de!! ama gelsin o nankör "yok felanca şundan niye faydalanıyor da ben niye faydalanamıyorum" "yok o bilmem kimle evleniyor da ben niye evlenemiyorum" (çükü kalkıyor mu belli değil.hadi kalktı diyelim ancak 1 kadını idare edebilecek kapasite var yada yok),

aynı şuna benziyor : Çöplükte ölmek üzere olan bir adamı al ciftliğine getir..ona bak doyur..yaşamasını sağla..sonra da sana o niye öyle? bu niye böyle diye çemkirsin!!

Allahım sen içimizdeki bu ahmaklarda ötürü bizleri cezalandırma!
nedeni belli olmayan ayrıcalıktır.
Allah Tüm insanlara bir ayrıcalık vermiştir.
Zekayı kullanabilme ayrıcalığı lakin bunu kullanamayıp bu başlığı açıyorsan o senin mallığındır güzel kardeşim.
(bkz: Sizede ayrıcalıklı mangal kömürü kullanacaklarmış rahat ol.)
(bkz: Genç ateistler rahatsız)
Dünyayı sırf peygamberimiz için yaratmış olmasıdır. (bkz: naptın reiz)
Allah ne kadar büyük?
kendisine inanmayanlara bile nimet verecek kadar.
(beyinsiz ateist yazarların isyanı ; sizin Allahınız bize beyin vermemiş bu ayrımcılık)
Peki neden sadece beni tanı desin bana iman et desin , bu durumda "Allah" cc sadece kendine iman ettirmek için mi kullarını yaratmıştır .Bu durum megalomanlık değilmidir sorularını akla getirir.

Peşin edit : Elhamdürillah Müslümanım .
zaten "ben bu kainatı sırf onun hatrına yarattım" demesi bile başlı başına bir olaydır...

yarattığın milyarlarca insandan birini ayırıp, "ben bunu çok sevdim,her şeyi de onun hatrına yaptım" ne dmektir yahu? o insanı yaratan sensin zaten.nedir bu ona verilen aşırı ayrıcalık. diğer insanlardan üstün bir özelliği varsa, onu veren de sensin..e diğerlerine vermedin diye vermiş olduğun adam niye üstün olsun ki?

ayrıca, ahzab 51 ve 53 de çok enteresandır..."karılarına istediğin sırayla girebilirsin" falan...hücreyi atomu yaratan allahın ilgilendiği durumlara bak.
git evlen engel olanmı var
imanlı olan zaten böyle düşünmez imanın yoksa seni bağlamaz .
putperest laikçilerin ayrıcalıklarından çok çok akılcı bir ayrıcalıktır.
annesinin ve babasinin erkenden olmesi, yetim bir sekilde yetisip kafirlerin zulumleriyle basetmek zorunda olmasi, oglunun vefat etmesi olabilir mesela. * hangimiz bu denli rahat yasam suruyorsak...