bugün

Hile yapmak; düzen, aldatma oyuna getirme , tuzak vs anlamına geliyor.

Hep karşı çıktığım tanrının insani hisleri olmadığı olmuştur. Allah acıkmıyor, Susamıyor yorulmuyor ise hile de yapamaz, kinde güdemez, beddua da etmez, öçte almaz vs.

Bakın kuran da ne diyor.

" de ki: allah, hile yapmakta herkesten hızlıdır." ( yunus 21)

" onlar hile yaptılar, allah da hile yaptı. Allah , hile yapanların en hayırlısıdır"

Muhammed bile " savaş hiledir" demiş.

Kafirun suresi bile bir hile önce benim dinim bana senin dinin sana derken, ilerleyen süreçte güçlenince; putperestlere, Yahudiler, hatta Türklere
- ya ölüm
- ya islam! Demişler.

" kim islamdan başka bir din isterse, onun ki kabul edilmeyecektir hiçbir zaman" derken ki bu ayet geldiğinde bütün Arabistan muhammed e tabi olmuştu. Ama aynı muhammed sadece etrafında 40 kişi varken benim dinim bana senin dinin sana diyor. Yani açıkça hile yapıyor.

Madem dinde zorlama yok diyor.
( Bakara 256)

Başka Yerde " onları Nerede görürseniz öldürün diyor"
( Bakara 191) al sana bir hile daha.

Misal iran da önce mollalar sol kesimle birlik olup Şahı devirmiş akabinde rejim sırasında şah ile beraber tüm sosyalist kesimi kovmuştur. Bunu da islamdaki hile yolu ile yapmışlardır.
Ordaki hile yapar demesi senden zekidir demej oluyor.
görsel
Be müslüman öyle değil o .
Allah kuranı gönderirken yanında tesfir kitapları da yollamış anlamadığım durum. Bu müslümanlar işlerine gelince tesfir, işlerine gelince meal, işlerine gelince kuranın orjinal dili diyorlar. Ayrıca Ayetlerde cımbızlama yok ayetler ne ise onlar alınmıştır.
isteyen istediğini yapar. Herkesin hayatına kimse karışamaz.
Çağrı filmini izlemişsinizdir orada 40 kişilik grup ile muhammed islamı tebliğ ederken çevresini saran Mekkeliler tarafından bu 40 kişilik grupça linç edilmekten kurtulmak için kafirun suresi uydurulmuş. Orada mazlum rolü oynanıyor çünkü. Akabinde Ortadoğu ya yayılan zulüm başlıyor güçlendikçe zulüm artıyor. O kadar artıyor ki muhammed in torunları bile katliama maruz kalıyor. Çevre ırklar Kılıçtan geçiriliyor. Zorla müslüman yapılıyor vs.

Hile mutlaka allah ın hilesi değil çünkü Allah böyle küçük hesaplar ile uğraşacak kadar küçük değil. Belki muhammed in Allah ı kendi üstüne yemin edebilir, insanlar beddua edebilir onları tehdit edebilir ama benim yaratıcım bunları yapmaz umrunda bile olmaz.

islamın allah algısının insan uydurması olduğunun en büyük delili ona insani atıflarda bulunması.
reportla geç kardeşim.
Cımbızlamışsın diye aletlerin tamamını yazmışlar buraya Lakin bunların benim iddia mı çürütmek yerine destekler nitelikleri var. Öldürün, gebertin cünkü benim dinimin yayılması lazım demiş başka ne?
Kuran okumasaydım müslüman olmaya devam ederdim demek istediğim iddiadır. Kuran ı anladığım dilden okuduğumdan beri yaratan üreten evrenin sahibi olan yaratıcıya inanıyorum. Arapların allah ına değil!!

Emin olun hafızlardan bile çok okumuşumdur.
hile degilde sanki biraz adam kayırma var gibi geliyo.
Bu savın iddia sahibi fikriyat herhalde müslümanları salak yerine koyduğunu zannediyor. Demiyor ki; dinsizler eğer bir fırsatını bulsalar müslümanları bir kaşık suda boğarlar. Neden bu gerçeği gizliyor? Haşa hz peygamberi yüce allahın buyruklarını değiştirmekle itham ediyor ve utanmadan kendi aklınca iftira ediyor. O halde asıl tuzak kuran kafirlerin ta kendileri. Müslümanlar kafirlerin silahıyla kendilerini vurduklarında mı suçlanıyorlar? O tilki gibi kurnaz akıllılar bilmiyorlar mı ki allah onlardan bin kat daha akıllı. Küfrün kıyamete kadar iman üzere savaş açtığını bu uğurda maşa olarak yeri geldiğinde mezhepleri kullandığını yani islamı kendi içindeki dinamiklerle vurduğunu bilmiyor mu? Tabi ki biliyor. O halde derdi ne? Bu veveyla niye? Hz peygamberi ve dini islamı suçlayarak sözde yüce allahın yanında yer aldığını mı zannediyorsunuz bu düzenbaz fikriyatın? Heyhat..! Beyhude uğraşmadasınız beyhude..! Buna şeytan bile inanmaz. Ayetler sabit. Tarih ve yaşanan devir kimin kime nasıl ve ne şekilde komplo kurduğunu çok iyi biliyor. Bu fikirlerle siz ancak kendi tayfanızı kandırırsınız. Zira allah ve taraftarları bu zokayı yutmaz. "Allah tuzak sahiplerini kahru perişan eylesin" duası havada kalmaz.

--spoiler--

Konu ile ilgili bazı ayetler şöyledir:

"Onlar, ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek isterler. Kâfirler istemese de Allah nurunu mutlaka tamamlayacaktır." (Tevbe, 9/32; Saf, 61/8).

"Hani kâfirler, bir zaman seni yakalamak, öldürmek ve yurdundan çıkarmak için bir tuzak kurmaya kalkmışlardı. Onlar tuzak kurar, Allah da tuzaklarını başlarına geçirir. Allah, hileyi hile ile cezalandıranların en hayırlısıdır." (Enfâl Sûresi, 8/30)

"Rabbinin fil sahiplerine ne yaptığını görmedin mi? Onların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı? Üzerlerine bölük bölük kuşlar gönderdi.Onlara ateşte pişirilmiş taşlar attılar. Rabbin onları yenilmiş ekin çöplerine çevirdi." (Fil Sûresi, 105/1-5)

"Onlar hileye başvurdular, Allah da onların tuzağını boşa çıkardı. Allah hileleri boşa çıkaranların en hayırlısıdır."(Al-i imran, 3/54)

“Onlar tuzaklar kurdular, ama Allah nezdinde de onlara tuzak var; isterse onların tuzakları dağları yerinden oynatacak olsun.”(ibrahim, 14/46)

"Onlar, tuzaklar kuruyorlar. Ben de bir düzen kurmaktayım. Ey Muhammed! Sen o kâfirlere mühlet ver. Onlara az bir zaman tanı" (Tarık, 86/15-17).

"Onlar böyle bir tuzak kurdular, biz de kendileri farkında olmadan onların planlarını altüst ettik." (Neml, 27/50)

https://sorularlaislamiye...isaret-eden-ayetler-var-0

--spoiler--
yine cımbızcı ateistler gelmiş. ayrıca o kelime bütün mealciler tarafından "hile" olarak çevrilmez. örneğin edip yüksel'in mealine bakalım, orada "plan" kelimesi kullanılmış.

yunus/21: Kendilerine dokunan bir sıkıntıdan sonra insanlara bir rahmet tattırdığımız zaman, ayet ve mucizelerimize karşı hemen bir plan düzenlerler. De ki: 'Plan yapmada ALLAH daha hızlıdır. Elçilerimiz, düzenlediğiniz tüm planları kaydetmektedir.'

ilgili bazı ayetlere de bakalım. bütün ilgili ayetler için isteyen araştırma yapabilir.
görsel

diyanet çevirisine sarılmaktan ne zaman vazgeçeceksinzi bilmem.

-------

başlık sahibi, "muhammed bile " savaş hiledir" demiş" ithamıyla da tipik bir sünni ateist olduğunu ispatlamış. muhammed peygamberin vefatından 230 küsur yıl sonra toplanmaya başlanan sözleri gerçekten peygambere ait sanmak, ilginç bir kafa...

kalanı yine cımbız...
yine cımbızcı ateistler gelmiş. ayrıca o kelime bütün mealciler tarafından "hile" olarak çevrilmez. örneğin edip yüksel'in mealine bakalım, orada "plan" kelimesi kullanılmış.

yunus/21: Kendilerine dokunan bir sıkıntıdan sonra insanlara bir rahmet tattırdığımız zaman, ayet ve mucizelerimize karşı hemen bir plan düzenlerler. De ki: 'Plan yapmada ALLAH daha hızlıdır. Elçilerimiz, düzenlediğiniz tüm planları kaydetmektedir.'

ilgili bazı ayetlere de bakalım. bütün ilgili ayetler için isteyen araştırma yapabilir.
görsel

diyanet çevirisine sarılmaktan ne zaman vazgeçeceksinzi bilmem.

-------

başlık sahibi, "muhammed bile " savaş hiledir" demiş" ithamıyla da tipik bir sünni ateist olduğunu ispatlamış. muhammed peygamberin vefatından 230 küsur yıl sonra toplanmaya başlanan sözleri gerçekten peygambere ait sanmak, ilginç bir kafa...

kalanı yine cımbız...
Bir hadis inkarcıları eksikti oda tam oldu. Cımbız demişler. Bir ayetten parça alınması o ayeti geçersiz mi kılıyor? Kopyala yapıştırdıkları ayetler bile arap allah ının hileci olduğunu kanıtlar nitelikte.
Ss alıp gönderecek muhatap bulamamak...
Hele hele birde "allah burada aslında şunu demek isityor"cular var ya, en sevdiklerim... Siz olmasanız allah derdini anlatamayacak, iyiki varsınız.
din elden gidiyeahh.
Mekr-i ilahi, mekr yapanların mekrini bozmak suretiyle onlara mekrin kötülüğünü bildirmek ve bazılarının tövbelerine sebep olmak yönünden kullanılıyormuş. yani hile yapana hile yapılıyor. anti trap gibi bir şey. hadi müslümanlar yine iyisiniz, sizi kurtardım, hahaha.
(bkz: din elden gidiyor)