bugün

sınavı daha önce yapmayıp dünyaya göndermesi.
yoksa ne güzel bizler olmazdık dünyada, herkes rahat ederdi. birbirlerini badelerlerdi rahatça.
isa'nın havariler gökten sofra istemiş..isa dua etmiş..Allah demiş ki gönderirim ama bundan sonra inanmayanlara da görülmedik bir azap veririm..

Ez cümle..

Deliller ne kadar ikna edici olur da azapbo kadar büyük olur..şu haliyle rahmet önde..af önde..tek kurtuluşumuz rahmet zaten..
Matematikten fazla anlamaması ve miras paylaşımını yanlış yapması. Ama en büyük hatası bence zaman ve mekandan münezzeh olduğunu iddia edip sonrada benim katımda bir gün bin yıl gibidir diyerek zamana ve dolayısı ile mekana dahil ve bağımsız olmadığını söylemesidir. Kanaatimce Genel görelilik üzerine daha fazla okuma yapmalı.
Allah asla hata yapmaz. Ama aciz kullar onun hikmetini anlayamayabilir.
Sana akıl vermiş daha ne delili istiyorsun? Görmen için göz, duymak için işitme yeteneği vermiş. Bunlardan büyük delil olur mu?
Yüksek ego. Onu ben yarattım, bunu ben bildim, şunu ben helak ettim, öbürünü ben cezalandırdım, berikini ben şeyttim diye diye kendi kendine yüklemiş egoyu. Ego cepte yani. Vay efendim asarım keserim, yakarım yıkarım, vay efendim eğilin bana yönelin bana, vay efendim görüşeceğiz sizinle, sorarım hepinize... bu nedir arkadaş?! Mantıklı mı bu sözler?
Şunları bir insan söylese deli diye tıkarlar deliğe.

Ayrıca Şarkı yazdım kendisine:
Ben, ben ben ben, ben
Ben ben, ben ben ben...

Ve de sözler hazırladım fekat daha sonra konu olacak.
Soruları vermemesi...
Bismillahirrahmânirrahîm
Bilmeyenler, "Allah bizimle konuşsa, ya da bize bir mucize gelse ya!" derler. Bunlardan öncekiler de tıpkı böyle, bunların dedikleri gibi demişti. Onların kalpleri (anlayışları) birbirine benziyor. Biz âyetleri, kesin olarak inanacak bir toplum için açıkladık.Bakara : 118

(Ey Muhammed!) Onlar (iman etmek için) ancak kendilerine meleklerin gelmesini veya Rabbi'nin gelmesini ya da Rabbinin bazı âyetlerinin gelmesini mi gözlüyorlar? Rabbi'nin âyetlerinden bazısı geldiği gün, daha önce iman etmemiş veya imanında bir hayır kazanmamış olan bir kimseye (o günki) imanı fayda vermez. De ki: "Siz bekleyin. Şüphesiz biz de bekliyoruz."
En'âm : 158
20 yaş dişleri, apandisit, sünnet derisi, ayak tendonları vs vs insan vücudunda çok hatası vardır. Özellikle;

Sünnet derisi. Arkadaş sonra kestirme emri vereceksen başta niye koyuyorsun? Hani insan bedeni mükemmeldi?

Son olarak doğuştan engelli doğan çocuklarda herşeyi açıklıyor. Ufacık çocuğu da imtihan ediyor demezsiniz.
Neden ben allahım? Bu ayrıcalık neden? Nasıl oldu tüm bunlar?

Benim allah oluşumun izahı nedir?

Diye sorgulamış mıdır?
Sorgulamışsa tüm bunların nasıl olduğunu biz kullarına anlatmamasıdır.
inanan > hiçbir şey kendiliğinden var olamaz! her şeyin bir sanatkarı olmalı!
inanmayan > haklı olduğunu varsayalım. bu durumda tanrının sanatkarı kim?

inanan > bu saçma bir soru! tanrının sanatkarı olmaz!
inanmayan> ama az önce her şeyin bir sanatkarı olmalı dedin!

inanan > tanrı bu durumdan müstesna! onun varlığı kendiliğinden. zorunlu varlık o!
inanmayan> yani kendiliğinden var olabilen bir şey mümkün diyorsun!

inanan> bir başlangıç için tanrı olmak zorunda!
inanmayan> evreni ve canlılığı anlatırken "bunlar ne kadar mükemmel, bir sanatkarsız olamaz!" diyorsun.

inanan> evet. elbette öyle! mantıklı değil mi?
inanmayan> ardından tanrı gibi muhteşem bir varlığın "kendiliğinden" var olduğunu iddia ediyorsun!?

inanan> tanrının kendiliğinden var olması gerekiyor. zorunlu varlık o. o olacak ki diğerlerini yaratsın!
inanmayan> eğer tanrı kendiliğinden var olabiliyorsa yani bir yaratıcısı olmadan var olmak mümkünse neden kendiliğinden var olabilme hakkını "tanrı" olarak tanımladığın varlığa bağışlıyorsun? aynı hak tüm kozmos/kainat için de geçerli olamaz mı? tanrı gibi süper güçleri olan, süper zeki, muhteşem bir varlık kendiliğinden var olabiliyorsa; içinde yaşadığımız bu hatalarla - kusurlarla - eksiklerle dolu kainat neden kendiliğinden var olmuş olmasın?

inanan> bu mümkün olabilir mi?
inanmayan> tanrının kendi kendine var oluşu tezinden daha mümkün! sorgulayarak okudukça, detaylı araştırdıkça, farklı kaynaklardan beslendikçe daha iyi anlayacaksın. kendine bir fırsat ver!
Bir insan olarak beni dünyaya fırlatması.