bugün

münafıktır.
müslüman değildir arkadaşım. arabayla biryere gitmek isteyip gaza basmak istememek kadar mantıksızdır.
Allah ı sevip veya sevmeme lüksümüzmü varlan... ya inanırsın, yada inanmazsın.
"kalbim temiz" veya "allahla benim aramda" müslümanlarıdır,
sorsan, hepsi allah'a inanıyor, kuran'a inanıyor, kuran-ı kerimde 70 küsür kere "namazı dosdoğru kılın" diyor ama sevdiğine itaat eden yok, sanki bizim tatlı su müslümanlarına değil de bir başkasına hitap ediyor kuran,
sanırım iman zayıflığından veya olmamasından böyle oluyor,
yoksa müslümana "namaz kılıyormusun" diye sorulur mu? kılıyordur zaten değil mi?

rabbin bak ne diyor; "Namaz ALLAH’tan hakkıyla korkan(saygı duyan) dışındaki kimselere çok ağır gelir.” (Bakara Sûresi, 45)

bak imam-ı azam ebu hanife ne diyor; "namaz kılmayan kafir olmaz ama kafirler namaz kılmaz"

benim de dediğim şeylere bak, oysaki senin kalbin temiz değil mi? allah ile senin aranda değil mi?
Görülen durumlardan birisi.

Şahıs önce Allah'tan bir şeyler ister. Sonra onlar gerçekleşmez ama o inanmıştır var ya böyle bir varlık sonuçta istemeye devam eder fütursuz bir şekilde bu eyleme devam eder.

Günün birinde ulan bu kadar dua ettik hiç birisinden bir hayır gelmedi, tersine Allah hep kötülere çalışıyor der ve Allah'a yönelik hafiften varsa bile kötü bir varlık algısı başlar.

Daha sonrasında düşünenleri inançsızlığa yönelir ve daha öncesinde barındırdığı düşüncelerden dolayı Allah denilen varlığa kin güder. Düşünmeyip en iyisini Allah bilir diyenleri de bir şekilde inanır gider. Aklında soru işaretleri vardır bazılarının bazılarında o da kalmamıştır.

Çünkü artık düşünmekten uzaklaşmışlardır.
"Allah'ım seni, beni her güzel şeyden kısıtladığın, eğlenmeme izin vermediğin için sevmiyorum ama kitabın çok mantıklı geldiği için inanıyorum"
içten içe kırgındır ama belli etmiyordur.
başı kapalı şort giyen kadın gibi bir şey.
peygamberi seven müslümandır. sonuçta kuran'da allahı sevmek zorundasınız gibi bir ayet yok.