bugün

göremiyor olabilirsiniz ama bazen kimsenin yakın olamayacağı kadar yakın olduğunu hissedersiniz. hadi bunu da açıklayın lan.
olmayan bir şeyi nasıl görebilirsiniz diye cevaplanabilecek sorudur.
görmek için ilahi yollara başvurmak ve valığını hissetmek gerekir. yaradan kulu ile bir değildir.
akabinde görünmeyen bir çok varlık vardır ki görevlerini görünmeden yerine getirirler.
melekler, cinler vs. şimdi sen şeytanı görsen vesvesinden etkilenip böyle saptırıcı sorular sormazdın.
o ise beynine işleyerek senin bunları düşünmeni belki dinden soğumanı sağlayabiliyor. çünkü onun işi senin beyninle. gözlerinle değil..
görüyoruz ama içimizden. sadece daha fark etmedik.
varlığının olmadığından.
Bu tür sorular gaybi sorulardır. Gaybı yalnızca Allah ve Allah'ın bildirdiği ölçü de onun Resulleri bilir. Biz müslümanlar sadece duyduk ve itaat ettik deriz.
eğer herkese üniversite sınavının cevapları sınav yapılmadan önce verilseydi, o sınavın bir anlamı kalır mıydı? sanırım ne demek istediğim anlaşılmıştır.
gördüğün şeye inanmak kolaydır. görmediğine inanmak düşünen adamın işidir. matematik gibi. yazarsın okursun işlersin. kimisi gibi de çözemeyince sözele geçersin.
insanlardan utandığı içindir.
bunca kötülüğü, adaletsizliği ve şeytanı yarattığından insan içine çıkacak yüzü kalmamıştır.
şaka maka ben küçükken yağmur yağdığında allah duş alıyor zannederdim lan, meğerse öyle değilmiş.
3 yaşındaki bebeler için sorulması gayet normal bir soru ama kafirlerin akılları ve yürekleri banlandığından ömür boyu anlayamıyacakları hadise .oysa kalp gözüyle bir defa la ilahe illallah herşeyi değiştirip dünyaya yeni bir sayfa açmanıza neden olabilir.
sen sorasın da ne yapacağını ona gösteresin de o da sana günah mı yoksa sevap mı yazsın da karar versin diye göremiyoruz sevgili saf kardeşim.
bakmıyorsunuz ki göresiniz. yerçekimini de görmüyorsunuz ama hissediyorsunuz. kalbinizdeki sonsuzluk hissini, sanki ölmeyecekmişsiniz gibi hissediyorsanız bu sonsuz bir yaratıcının size verdiği ipucudur.
hani kulla, yaratanın bi farkı olmalı demi.
olmadığı için.
nasıl yada niçinler değildir sorgulanması gerekenler. hava vardır ama göremeyiz hayır yok diyebilirmisin. yerçekimi var ama göremessin gibi daha bir çok örnek verilebilir. aslında yarattığı herşeyde onun tecellilerini görürüz. görebilene. belki görmek isteyene.
görebilseydim.. diğer çocuklar gibi köy okuluna giderdim. ama ben dünyanın öbür ucundaki körler okuluna gitmek zorundayım. öğretmenim Allah ın körleri daha çok sevdiğini söyledi. çünkü onlar göremiyormuş. bende eğer öyle olsaydı bizi kör yapmazdı çünkü böyleyken onu göremiyoruz dedim oda bana Allah görünmezdir o her yerdedir onu istersen hissedebilirsin parmaklarınla onu görebilirsin. bende hergün parmaklarımın dokunduğu yerde Allah ı aradım ve ona herşeyi anlattım kalbimdeki sırları bile
rang e khoda
(bkz: imansız kalpler kulübü)
ölünce sorarsın kendisine bizzat. cevabı biraz acıtır ama, burada bu dünyada öğrenmek ve iman etmek en iyisi.
el-ilah putunun resimleri internette mevcuttur isteyen bakabilir.
başının ağrısını, canının acısını göremediğin gibidir. ayrıca allah istemediği içindir.
ateist bir bünyenin sorduğu sorudur. saygı duyulmalıdır.
bir cevap gerekiyorsa, görerek inanmak kolaydır. asıl göt isteyen görmeden inanabilmek, iman edebilmektir.
çünkü "o", görünen şeylerden olmadığı için allah.
seninle aynı duyulara ve ancak sen kadar yetenkelere sahip bir tanrıya tapmak ne kadar saçma olurdu değil mi? gerçi eskiden ve hatta şimdi bile bir sürü salak kendinden bile aciz şeylere tapmamış mı?

lan ineğin nesine tapılır yav!
çünkü, tanrı öldü...
Allahu Teala bize görünmek istemediği için.