bugün

söz hakkı olmadığı (anne baba da olsanız çocuğunuzun hayatına söz hakkınız yok arkadaş) bir başkasının hayatını bir başkasına hediye eden zevatı muhterem. sevebilirsin, uğruna ölümü göze alabilirsin vs ama sen nasıl bir annesin ki çocuğunu feda etmekten bahsediyorsun. ortada bir cihat bir savaş falan olur da dersin belki. ama bu nasıl bir aymazlıktır arkadaş.
bir de bu işin limiti mi var ki birinden alıp diğerine veriyorsunuz. allah size uzun ömürler versin demek bu kadar zor mu?
allah da senin belanı versin.
allah senin gibilerin ömründen alsın güzel insanlara versin.
böyle düşüncede olan annem-babam olsa reddi miras davası açar (hukukumuzda sanırım anne babayı ret etme yok ama sembolik de olsa dava açarım. anne babanın evladı ret etmesi var. bu eşitsizlik) ve adımı-soyadımı değiştiririm.
bu kadar net.
adı, makamı, kişiliği, inancı, temsil ettiği değer ne olursa olsun; hatta allah peygamber vatan milleet vb için bile olsa babam annem benim için böyle söz edemez ve bana bu kadar değer biçemez.

allah bile evladını kendisi için kurban edeceğini söyleyen ibrahim peygambere koç yollamış "evladını değil de bunu kes" demiştir.
evladına değer vermeyen anne baba vatanına milletine mi değer verecek? kutsal olan vatanı milleti var eden insandır, senin benim onun bunun çocuklarıdır.
bu çocukları kurban ederek değil daha iyi yetiştirerek ve yaşatarak vatanı milleti bayrağı var ederiz ve de vatanı milleti bayrağı değerli kılan şey de değer verdiğiniz verdiğimiz evlatlardır.
eğer evladınızın değeri olmazsa o evladının yaşadığı vatan da, o vatanı temsil eden bayrak da, o evladın meydana getirdiği millet-toplum da, o evladın dini inanışın da değeri olmaz.
hayvan bile yavrusuna sahip çıkar.

unutmayn; elması altını değerli kılan şey insandır.
insanı yeryüzünden silin, elmasın bir değeri olur mu?

kaldı ki bırakın evladı için demeyi de bir insan için bu sözü etmek en basit tabirle akılsızlık olmalı.
devlet, bu anlayışta olan insanların elinden çocuğunu almalı, çocuklar koruyucu ailelere verilmeli ve bu anne babaların ebeveynlik hakları elinden alınmalı.
düşünsene böyle bir kadının çoçuğusun ve bu videoyu izliyorsun....
" anam beni satmış " diyen çocukları duyar gibi oluyorum.
bayılıyorum böyle güzel cümlelere.
tüm akpliler ve onların soylarından beklenilen dua. az çok demeyelim reisimize yardım edelim.
onlarda iyi biliyor.
ilahın kimseden bir "şey" alıp
bir başkasına vermiyeceğini.

maksat yalakalık olsun.

dipçe: akılları sıra en değerli varlıklarının çocukları olduğu mesajı veriyorlar.
çok istiyorsan kendi canını ver. konu kapansın.
kısacası "ossuruktan tayyare selam söyle o yare"
doğarken belirlenen nefes sayısının değişmediğini bilmemek ayıp değil.
Hızlı hızlı nefes alırsam ömrüm azalacak mı yani?
Allah'ın sıfatlarını üzerinde taşıyan bir cumhurbaşkanına ve Muhammed ten sonra gelmesi gereken peygambere bu duayı etmeyi Allah bütün akplilere nasip etsin.
alın yazısı dua ile değişmez, kime ne ömür biçilmişse o kadar yaşanır.
riyakarlığın dayanılmaz aşşağılık seviyesi yok ayağına taş değdirmesin varoşluk düşük zeka sahtekarlık combo.
görsel

AK Parti Ordu il Başkanı, Belediye Başkanları ve ilçe Başkanları Ankara'da Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Görüşmede ilçe Kadın Kolları Başkanlarına söz verilirken, Ulubey ilçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Turap Yüksel’in konuşması tepki çekti.
Turap, toplantıda söz sırası kendine gelince Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben, “Sizinle yüz yüze konuştuğumuzda tek bir cümle kurmak istiyordum. Rabbim benim çocuklarımın ömründen alsın size versin. Sizin ömrünüze bizim daha çok ihtiyacımız var sayın Cumhurbaşkanım.” Dedi.

https://www.orduyorum.com...skanin-konusmasi-sok-etti

https://onedio.com/haber/...alsin-size-versin-1193658
Allah beni böyle bir duruma düşürmesin iki anlamda da.
Çocuklarını gram sevmeyen Yalaka dalkavuk biri tarafından söylenen birtakım sözlerdir şüphesiz.. Tanrı kimseyi böyle bir duruma düşürmesin.
Allah belanı versin.
Haşhaşiler resmen. iyice ilginç bir yere gidiyor bu iş.
güncel Önemli Başlıklar