1. 1.
    o zaman her laik ateist olmak zorunda bu nasıl iş? ben hem laikim hemde allah zihin açıklığı versin diyen bir insanım. Sanırım bu tespitini çürütür.
    ... comolokko the best
  2. 2.
    doğru duydunuz efendim.

düşünceli her laik vatandaşın hak vereceği cümledir. bülent arınç'ın düşüncesinin tam tersidir.

bugün öğlen saatlerinde adana'da güzelyalı mahallesindeki gönül ferhat baykara ilkokulu'nun açılışına bülent arınç'ın geldiğini öğrenince hemen gitmek istedim. zaten adana'daki evimize çok yakındı okul.* *
    bülent arınç, "her sabah çocuğunuza allah zihin açıklığı versin." demek laikliği zedelemez dedi. ancak laik dostum altuğcan ve ben hemen bu konuyu üst seviyeli bir şekilde tartışmaya başladık.

bu irticai şeriat kokan duayı daha o yaşlarında her sabah duyan çocuk ilerde devlet memuru olduğu zaman devlet işlerine de dini işleri karıştırır sonucuna vardık.

ancak sesimizi çıkartamadık zira her yer polis kaynadığından ses çıkartsak ömür boyu zindanlarda çürüyeceğimizi biliyorduk.
    -3 ... sonlaik
  3. 3.
    (bkz: evet efendim)
    ... iskandinav
  4. 4.
    doğrudur efenim, fetvasını vermek gerekirse laikliğin bozulmasının keffareti 61 gün art arda cumhuriyet mitingi yapmaktır.
    ... run nur run