bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bu eşsiz güzelliklerin, doğanın, tabiyatın, milyonlarca farklı insanın, okyanusların, hayvanların ve her bir hayvana insana ayrı rızık veren allah'ın herşeyi nasıl yarattığını görüpte inanmamaktır. nasıl olur da bunları fark etmeden yaşar insan? bilmez mi ki ''yerlerin ve göklerin yaratıcısı o dur''

  --spoiler--
  onların gözü kör, kulakları sağırdır
  --spoiler--
  6 -4 ... bioboi
 2. 2.
  köpekler renk körüdür renkleri göremezler dolayısı ile renkleri göremeyen birine rengi tarif etmek abesle iştigal olur. ama onların suçu değil köpek olmanın tabiatında var bu.
  2 -1 ... eakyol11
 3. 3.
  dipsiz bir kuyu o çırpınır siz çırpınırsınız. özellikle sordukları sorularla sizi sıkıştırdıklarını zanneden bir avuç insandır. sorgulamak yerine açıp kitabı okusa anlayacak belki bazı şeyleri. en iyisi hiç bulaşmamak.
  1 ... berkaykayacan
 4. 4.
  olmadığı iddia edilen bir şeyin yokluğunun kanıtının istenmesi gülünçtür.
  5 -1 ... kvek
 5. 5.
  Araf suresinin bu kısmı aynen şöyledir : ' and olsun , cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi
  yarattık .( hazırladık ) . kalpleri vardır bununla kavrayıp –anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler , kulakları vardır bununla işitmezler . bunlar hayvan gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. işte bunlar gafil olanlardır. ‘
  1 -1 ... dancer
 6. 6.
  vicdanı ve sevgiyi gösteremedikleri gibi bunun kanıtını da gösteremezler.
  ... kaptanozd
 7. 7.
  iman edenlerin, imanlarını daha sağlamlaştırır.
  ... yirmidokuzsifiryedi
 8. 8.
  allah vardır veya yoktur ama olayın saçma tarafı şudur : uçan makarna canavarı da yok ama elimizde onun da olmadığına dair bir kanıtımız yok.
  3 -1 ... tataramazan
 9. 9.
  elhamdülüllah müslümanım ama allah vardır diyenlerinkinden çok da farklı olmayan bir durumdur. zaten mantık gereği bu gönül işi iman işidir ve bir kanıtı da olamaz. düşünsenize allah'ın varlığı ispatlansa bundan sonra gelecek insanlar neyle imtihan edilecek? öncekilerin suçu neydi? allah'ın varlığının kanıtını kendisi gösterecek zaten ama vakti gelince. yoksa sizin dediğiniz daha sınav bitmeden doğru cevabın önüne konması. hele bir sınavdan çık doğru cevabı öğreneceksin. ancak geri düzeltme şansın olmayacak. yok benim cevabım doğru asıl sen öğreneceksin diyorsan da sıkıntı değil, benim de kaybettiğim bir şey olmayacak.
  -1 ... muson6644
 10. 10.
  eski yunan'da sorulmuş olabilecek "zeus'un olmadığını kanıtlayabilir misiniz" sorusunun, güncel yanıtı olduğu sanılan sözdür. hristiyanlığın kabulüyle birlikte, son derece demokratik bir biçimde, zeus diye bir tanrının var olmadığı sonucuna varılmıştır.
  1 ... zarbut