1. 1.
  %90 ı saçma argüman sunar ve sonra kendi de saçmaladığının farkına varınca küfreder.
  4 -9 ... peace1968
 2. 2.
  allah yoktur demek saygısızlıktır zaten. Var olduğuna inanmiyorum denir.

  birileri buna saçma demiş, bişey yoksa yokdur denir diyor. bunu diyebilek için tanrının olmadığına kesin kanıt lazım ama kesin kanıt yoksa saygı duymalısın inanlara. onların allah var demesi sana karşı saygısızlık değildir çünkü senin allahla bi işin yok ki, (senin açından) bu durum da sen onlara muhalefet olmuş oluyorsun. şimdi dağılın, tezayürata qereq yhoq.
  7 -10 ... kadir1999 guclu cocuk
 3. 3.
  allah vardır deyince ateistin tepkisiyle aynı olandır.
  5 -5 ... failimuhtar writer
 4. 4.
  allah yoktur demek hakaretse müslümana o zaman allah vardır demek de bize hakaret olmuyor mu?

  bence çok saçma, bir şey yoksa ona yok denir.

  şimdi sende iki onluk var mı diyen birine hayır yok desek adam alınacak mı?

  hayır, ee daha ne o zaman?

  çok saçma bir tartışma bu, göte göt denildiği gibi yoka da yok denir bizim burada.
  7 -4 ... postmodernist
 5. 5.
  ateist arkadaşlarımız müslümanlığı yanlış yorumluyorlar...

  müslümanlık allahın varlığı veya yokluğu ile ilgili bir felsefi sistem değildir...

  müslümanlık kendine ait bir hukuku ve sosyal düzeni olan komple bir politik sistemdir. o sistemin içinde inanmayanlara, ateistlere, dinden dönmüşlere yer yoktur. dinden dönenin cezası ölümdür..
  müslümanlık inanç temelli bir sistemdir. şurasını veya burasını tartışmaya açamazsınız. bir kısmını kabul edip bir kısmını reddedemezsiniz.. "müslümanım" diyorsanız paketi komple kabul edip en ufak detayına kadar inanmak zorundasınız..

  dolayısıyla hakiki bir müslümanla tanrının varlığını tartışamazsınız..

  --eğer din devletinda yaşıyorsanız müslüman hadislerin icabını yapıp yetkililere sizi ihbar etmek zorundadır. cezanız ölümdür..

  --eğer din devletinde yaşamıyorsanız müslüman takıyye yapacaktır. takıyye islam dininin bir kurumudur ve bizzat peygamber tarafından onaylanmıştır..
  şurada bir takıyye ustasını işbaşında izleyebilirsiniz:
  https://www.youtube.com/watch?v=cSIFzi_eLYI+

  müslümanlığın hakim olduğu coğrafyalarda serbest tartışma diye bir şey sözkonusu değildir...
  bir müslümanın temel görevi ise yaşadığı coğrafyada müslümanlığı bütün kurum ve kurallarıyla tesis etmek ve hakim hale geçirmektir..
  dolayısıyla müslümanlarla "demokrasi içinde birarada yaşamak", "karşılıklı sevgi ve saygı", "hoşgörü" gibi şeyler mümkün değildir. eğer hakiki bir müslüman bu kelimeleri kullanıyorsa takiyye yapıyordur..

  not: tasavvufi müslümanlık farklıdır.
  not 2: çoğumuzun anne-babadan öğrendiği müslümanlıkla "gerçek" müslümanlık pek birbirine benzemez..
  5 -3 ... arbutus unedo
 6. 6.
  -yahu var. yeminle var. yalan mi soyleyecegim ben sana?
  -tamam kardesim inandim.
  4 ... essy
 7. 7.
  mevcut entryler aksamdan kalirken mi, yoksa hala icmeye devam ederek mi giriliyor anlamak zor!

  muslumanlik, yaradanin varligi yoklugu tartismasi olan sistem degil zaten. direkt yaradan odaklidir!

  muslumanlik politik degil, manevi merkezli bir inanc sistemidir. insan oldurmek konusunda bazi sinirlar cizmistir, lakin dinden doneni oldurme cezasi var safsatasi kadar asagilik ve basit degildir. bilmeden, irdelemeden bu denli yazabilme kabiliyetini klavyeden aliyoruz muhtemelen...

  simdi tam anlayamadim; once politik bir sistem denmis, sonra bir inanc sistemi... muslumanligin ayni entryde farkli iki aciklamasi olmaz... insanin iki farkli aciklamasi olur... -"biraz duzgun yazayim, akademik cumleler kurayim. konuya vakif olmasam da saksaklanirim belki" seklinde...

  direkt hakaret edilmemis de, okuyanlar yer diye sempatik vir dille anlatilmis muslumanlik dusmanligi bazi entrylerde. her ne varsa cezasi olum diye... klavye vasitasiyla agzindan irinli sivi fiskirtmak yerine, okuyup, arastirmak, ogrenmek pek bir mantikli...

  muslumanlik nerede? mevzubahs olum cezalari nerede?
  1 -1 ... tukenmezkelam
 8. 8.
  bana göre vardır, sana göre yoktur, sana göre olmamasının benim için hiçbir anlamı yoktur. sonucta senin yerine cehenneme ben gitmeyeceğim ya da ben melek, peygamber değilim yani kimseyi yaradana inandırmak zorunda değilim.

  ha ama allaha küfür eden biri olursa onun da ağzına çarpmakla kalmam baya kafasını patlatırım. annesine küfür etti diye cinayet çıkan bir ülkede Yaradana küfretmek gafletinde bulunulmaması lazım. Hem inancına saygı bekleyip hemde karşısındakinin inancına saygı göstermeyen insanlara saygının ne olduğunu göstermek lazım.
  1 ... sexy rahibe
 9. 9.
  anne babadan müslümanlık öğrenmemiş biri olarak şu demokrasi yok, allahın varlıgı tartışılmaz, takiyye yapılır.. vs. diyen arkadaşın hangi dini anlattıgını merak ettim açıkçası. hani okulunu okumuş insanım da bu dini çıkaramadım. bilahare aydınlatırsa sevineceğim.
  -1 ... failimuhtar writer
 10. 10.
  Kendi fikrini söylüyorsa, yani "ben allaha inanmıyorum" diyorsa, bu adama bir şey söylenmez. Tartışmam da, tartışınca adamı inandıramayacaksın sonuçta.
  ama allah yoktur bunu sen de böyle belleyeceksin diye zorlarsa beni yedi sülalesini silkerim onun.
  2 -1 ... ayri sigaralar ayni acilar